Jakie opcje mogą posiadać samoobsługowe dystrybutory paliwa

samobsługowe dystrybutory paliwa

Samoobsługowa stacja benzynowa to wygoda i oszczędność zarówno dla właściciela, jak i użytkowników. Prowadzący stację nie muszą zatrudniać pracowników do jej obsługi, a kierowcy mogą liczyć na niższe ceny paliwa. Nic więc dziwnego, że w Polsce pojawia się coraz więcej tego typu stacji benzynowych. Czym charakteryzują się samoobsługowe dystrybutory paliwa i jakie dają możliwości?


Rodzaje samoobsługowych dystrybutorów paliwa

Samoobsługowe dystrybutory paliwa dostępne są w różnych wariantach. Możemy wyróżnić:

  • Wiszące dystrybutory samoobsługowe – modele, które można zawiesić, posiadają układy pompowe i mogą również zawierać specjalny terminal do obecnych układów.
  • Stojące dystrybutory samoobsługowe – urządzenia stojące wyposażone są w tłokowe układy pompowe o zróżnicowanej wydajności.
  • Dystrybutory legalizowane na paliwo – dystrybutory na paliwo z legalizacją są zgodne z unijną dyrektywą dotyczącą przyrządów pomiarowych i wyposażone są w układy pompowe tłokowe.

Samoobsługowe dystrybutory na paliwo powinny umożliwiać precyzyjną kontrolę objętości zatankowanego paliwa, a także gwarantować wygodę użytkowania. W tym celu mogą posiada różne dodatkowe opcje i udogodnienia.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Naprawy SMART


Jakie inne opcje do dystrybutorów samoobsługowych?

Jakie możliwości dają nowoczesne dystrybutory samoobsługowe? Do ich atutów z pewnością należy zaliczyć system identyfikacji kierowców oraz pojazdów. – Mówi przedstawiciel firmy FHU MiM w Szczecinie, oferującej zbiorniki na chemikalia i paliwo. – Samoobsługowe dystrybutory na paliwo posiadają specjalne oprogramowanie pozwalające na zapamiętanie każdego tankowania i przypisanie go do konkretnego użytkownika. W tym celu wykorzystuje się dedykowane karty oraz breloki. Ponadto niektóre dystrybutory umożliwiają podłączenie dodatkowych punktów wydawczych, do których można dobrać pompy posiadające różne stopnie wydajności. Rozwiązania te znajdują zastosowanie zarówno na stacjach paliw przy zakładach, jak i w branży transportowej, a także w rolnictwie. Warto tu również wspomnieć o bardziej zaawansowanych opcjach dostępnych w nowoczesnych dystrybutorach, takich jak doposażenie urządzenia w sondę paliwa i możliwość określenia limitu czasowego tankowania i ustawienia wyłącznika pompy. Wszystkie te opcje sprawiają, że samoobsługowe tankowanie jest nie tylko oszczędnym rozwiązaniem, ale staje się również jeszcze wygodniejsze dla użytkowników, jak i właścicieli stacji paliw. Nic więc dziwnego, że coraz więcej stacji wyposażonych jest  w nowoczesne dystrybutory samoobsługowe.


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*