samobsługowe dystrybutory paliwa

Jakie opcje mogą posiadać samoobsługowe dystrybutory paliwa?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Samoobsługowa stacja benzynowa to wygoda i oszczędność zarówno dla właściciela, jak i użytkowników. Prowadzący stację nie muszą zatrudniać pracowników do jej obsługi, a kierowcy mogą liczyć na niższe ceny paliwa. Nic więc dziwnego, że w Polsce pojawia się coraz więcej tego typu stacji benzynowych. Czym charakteryzują się samoobsługowe dystrybutory paliwa i jakie dają możliwości?


Rodzaje samoobsługowych dystrybutorów paliwa

Samoobsługowe dystrybutory paliwa dostępne są w różnych wariantach. Możemy wyróżnić:

  • Wiszące dystrybutory samoobsługowe – modele, które można zawiesić, posiadają układy pompowe i mogą również zawierać specjalny terminal do obecnych układów.
  • Stojące dystrybutory samoobsługowe – urządzenia stojące wyposażone są w tłokowe układy pompowe o zróżnicowanej wydajności.
  • Dystrybutory legalizowane na paliwo – dystrybutory na paliwo z legalizacją są zgodne z unijną dyrektywą dotyczącą przyrządów pomiarowych i wyposażone są w układy pompowe tłokowe.

Samoobsługowe dystrybutory na paliwo powinny umożliwiać precyzyjną kontrolę objętości zatankowanego paliwa, a także gwarantować wygodę użytkowania. W tym celu mogą posiada różne dodatkowe opcje i udogodnienia.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Naprawy SMART


Jakie inne opcje do dystrybutorów samoobsługowych?

Jakie możliwości dają nowoczesne dystrybutory samoobsługowe?

Do ich atutów z pewnością należy zaliczyć system identyfikacji kierowców oraz pojazdów. – Mówi przedstawiciel firmy FHU MiM w Szczecinie, oferującej zbiorniki na chemikalia i paliwo.

„Samoobsługowe dystrybutory na paliwo posiadają specjalne oprogramowanie pozwalające na zapamiętanie każdego tankowania i przypisanie go do konkretnego użytkownika. W tym celu wykorzystuje się dedykowane karty oraz breloki. Ponadto niektóre dystrybutory umożliwiają podłączenie dodatkowych punktów wydawczych, do których można dobrać pompy posiadające różne stopnie wydajności” – wyjaśnia.

„Rozwiązania te znajdują zastosowanie zarówno na stacjach paliw przy zakładach, jak i w branży transportowej, a także w rolnictwie. Warto tu również wspomnieć o bardziej zaawansowanych opcjach dostępnych w nowoczesnych dystrybutorach, takich jak doposażenie urządzenia w sondę paliwa i możliwość określenia limitu czasowego tankowania i ustawienia wyłącznika pompy. Wszystkie te opcje sprawiają, że samoobsługowe tankowanie jest nie tylko oszczędnym rozwiązaniem, ale staje się również jeszcze wygodniejsze dla użytkowników, jak i właścicieli stacji paliw. Nic więc dziwnego, że coraz więcej stacji wyposażonych jest  w nowoczesne dystrybutory samoobsługowe”


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *