nadzór GPS nad flotą pojazdów

Lokalizator GPS do samochodu – jak działa i jaki wybrać?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Zarządzanie flotą samochodów w firmie jest bardzo odpowiedzialną funkcją w zakładzie. Tym bardziej że na ekonomicznym i racjonalnym użytkowaniu aut firmowych, najczęściej zależy samemu szefowi. Gdyż on ponosi wszystkie koszty związane z ich eksploatacją.


Dlaczego warto mieć lokalizator GPS?

Służbowe samochody to niewątpliwie jeden z poważnych obciążeń finansowych w firmie. Dlatego prowadząc racjonalną i oszczędną politykę kosztów w zakładzie, każdy przedsiębiorca zwraca szczególną uwagę na ten sektor wydatków, często właśnie tam szukając oszczędności w firmie. Poza tym jego obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa każdemu pracownikowi firmy w trakcie eksploatacji pojazdu służbowego.

Pracownicy zaś często mają do tego inny stosunek. Zazwyczaj auta firmowe stanowią swego rodzaju pole do rozwijania swej kreatywnej brawury w stylu jazdy, niedbałość o stan techniczny samochodów, czy wykorzystywanie ich do celów prywatnych. I tutaj pojawia się konflikt pomiędzy złymi praktykami kierowców- pracowników a racjonalną gospodarką prowadzoną przez właściciela.

Dochodzi do tego jeszcze sposób prowadzenia auta. Z definicji każdy kierowca ma swój styl jazdy, który w dużej mierze determinuje spalanie paliwa oraz zużycie części pojazdu. Dlatego obecnie dużo się mówi o tzw. Ecodrvingu (ekojazda), czyli sposobie prowadzenia samochodu w taki sposób, aby zapewnić jego bezawaryjną jazdę możliwie jak najdłużej oraz zmniejszyć zużycie paliwa podczas jazdy.

No ale trudno niektórych kierowców odzwyczaić od niewłaściwego stylu jazdy. Dlatego firma flotman, wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, zaprezentowała na polskim rynku lokalizator GPS, służący głównie do zarządzania flotą samochodów służbowych.


Czym jest lokalizator GPS?

Jak sama nazwa mówi, służy on do lokalizacji pojazdu w terenie w czasie rzeczywistym, ale i nie tylko. Analizuje również pracę kierowcy, czyli sposób eksploatacji auta w trakcie jazdy oraz zużycie paliwa. Wszystko możesz kontrolować i rejestrować w czasie rzeczywistym. Dzięki lokalizatorowi Flotman możesz przeanalizować błędy oraz zweryfikować przyczynę nieprawidłowej eksploatacji pojazdu. Ponadto kontrola zużycia paliwa jest bardzo istotną sprawą w racjonalnym zarządzaniu flotą pojazdów.

Urządzenie pomoże ci wprowadzić ekonomiczną politykę wykorzystania samochodów służbowych w firmie. Dzięki niemu oduczysz niektórych pracowników złych nawyków obchodzenia się z autami firmowymi, takich jak np.: gwałtowne przyśpieszanie i hamowanie, gwałtowne skręcanie, niestosowanie się do ograniczeń prędkości na danym odcinku, czy postojów na biegu jałowym.


Jak działa lokalizator GPS?

Głównym zadaniem lokalizatora jest szczegółowe określenie pozycji samochodu, zanalizowanie pracy kierowcy i zużycia paliwa przez pojazd. Dzięki wyposażeniu naszych urządzeń w szereg dodatkowych funkcji masz możliwość podłączenia go do dowolnych czujników w aucie, które chcesz poddać kontroli.

Na przykład, podłączenie lokalizatora pod magistralę CAN umożliwi ci kontrolę deski rozdzielczej pojazdu, dostarczając ci informacji o stanie oleju, rozwijanej prędkości, obrotach silnika, kontroli check engine, czy jeździe z zaciągniętym hamulcem ręcznym.
Natomiast możliwość podłączenia systemu identyfikacji kierowcy wygeneruje informacje związane z konkretnym kierowcą-pracownikiem, kiedy i jak długo poruszał się rejestrowanym pojazdem.

Bardziej zaawansowane lokalizatory GPS posiadają takie opcje jak możliwość podłączenia do czujnika HDS, czy czujnika otwarcia odwłoka lub kiprowania. W naszym systemie urządzeń Ty decydujesz o tym, jakiego typu dane chcesz, aby zbierał twój lokalizator GPS.

Lokalizatory GPS firmy Flotman to rodzimy i sprawdzony produkt, oparty na polskich podzespołach. Wszystkie urządzenia posiadają homologacje i certyfikaty PIMOT, które potwierdzają ich wysoką jakość. Bezawaryjne, idealnie sprawdzają się w długiej eksploatacji. Ponadto posiadają wewnętrzne zasilanie i rozbudowaną wewnętrzną pamięć.
Dzięki czemu nie musisz martwić się o utratę danych oraz że urządzenie nie działa po odłączeniu zasilania akumulatora. Nasze rejestratory potrafią ustalić pozycję samochodu nawet do 6 miesięcy po odłączeniu zasilania zewnętrznego. Wszystkie dane w tym czasie zapisywane są w lokalizatorze GPS i mogą być wyświetlone w aplikacji po ponownym połączeniu z siecią.

Jeżeli zależy ci na pewnym, bezawaryjnym, dokładnym i szczegółowo działającym urządzeniu, to wybierz lokalizator GPS firmy Flotman. U nas znajdziesz fachową obsługę i doradztwo w zakresie naszych urządzeń oraz możesz liczyć na szybki czas realizacji zamówienia.


 

3 thoughts on “Lokalizator GPS do samochodu – jak działa i jaki wybrać?

  1. jak najbardziej jest to doskonałe wsparcie biznesu nie wiedzieć czemu tak mało firm wciąż z niego korzysta my mamy od pewnego czasu transmobil u nas i koszty spadły natomiast jeżeli chodzi o planowanie znacznie się poprawiło.

  2. Miałem już sporo ciekawych rozwiązań w zakresie lokalizacji GPS pojazdów służbowych, niemniej dopiero ostatnio trafiłem na świetny system od Transmobil, przetestowałem go w kilku wozach, a teraz planuję zapewnić go całej firmie, naprawdę dobry produkt.

    1. Rynek oferuje naprawdę wiele możliwości w zakresie monitoringu GPS dlatego również po wielu próbach i błędach nareszcie zlokalizowałem coś dla siebie. Ostatnio intensywnie testuję Mobile Drive Assist od Transmobil i jestem bardzo zadowolony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *