nawigacja samochodowa

TOP 5 najlepszych darmowych nawigacji na telefon

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Nawigacje zainstalowane w telefonach są bardzo przydatne w podróży. Pewnie dlatego coraz więcej osób rezygnuje z urządzeń do montażu w autach i decyduje się jedynie poprać odpowiednią aplikację na swój smartfon. To przede wszystkim oszczędność pieniędzy, mało tego nawigacje mamy zawsze w zasięgu ręki. Zobacz Top 5 najlepszych darmowych wersji nawigacji na telefon!


Wybieramy nawigację na telefon

Obecnie możesz pobrać na swój telefon mnóstwo aplikacji, większość z nich jest całkowicie darmowa, ewentualnie ich rozszerzony wariant bywa płatny. Dużo podróżujesz? Koniecznie ściągnij sobie nawigacje. Dzięki niej bez trudu dotrzesz do zamierzonego celu. Duże ekrany smartfonów dają przejrzysty wygląd w trasę, więc nawet nie zauważysz zbyt dużej różnicy w porównaniu do klasycznej samochodowej nawigacji.

Decydując się na nawigacje przede wszystkim skupiamy się na jej dokładności oraz na precyzji w wyznaczaniu trasy. Plusem jest, gdy wyświetla ona jakieś dodatkowe dane, na przykład informacje o korkach, kontrolach, czy o wypadkach. Wtedy w jednym miejscu są zebrane rozmaite informacje. To jest pomocne, gdy kompletnie nie znamy miasta. Instrukcje w języku polskim dla wielu są niezbędne, podobnie jak aktualizowanie na bieżąco ewentualnych zmian, które wydarzyły się na drodze.

Pamiętaj, że nawigacje w telefonie przydają się nie tylko do jazdy autem, ale i podczas pieszych wędrówek bądź gdy korzystasz z komunikacji miejskiej. Za pośrednictwem wielu z nim uda się zamówić taksówkę, ubera, czy wynająć elektryczną hulajnogę.

Top 5 najlepszych darmowych nawigacji na telefon

Liczba dostępnych aplikacji z nawigacją jest naprawdę spora. Która propozycja jest najlepsza? Poniżej znajdziesz ranking Top 5 najlepszych darmowych nawigacji na telefon:

1. Waze

ta aplikacja została stworzona w 2006 roku, ale dopiero od 2013 roku należy do Google. Wyróżnia ją przejrzysty interfejs, poza tym to, że daje nam naprawdę sporo możliwości. Co ważne dość dokładnie wylicza oraz podaje trasę, co więcej pokazuje, który wariant będzie najszybszy do pokonania. W czasie jazdy na bieżąco koryguje drogę, więc pod uwagę bierze wszystkie ewentualne zmiany, na przykład roboty drogowe bądź korki. Jest dużo podpowiedzi, które się przydają zwłaszcza jeśli nie znamy miasta.

Należy pamiętać, że Waze nie działa w trybie offline, wobec tego konieczne jest podłączenie do internetu. Ta aplikacja może być wykorzystywana nie tylko do jazdy autem, ale i do spacerów po mieście, czy w trakcie poruszania się komunikacją miejską. Kolejnym plusem jest to, że mamy możliwość komunikować się z innymi użytkownikami „Wazerami”. Apka działa w języku polskim.

2. AutoMapa

To kolejna darmowa aplikacja, która jest niezwykle popularna. Mogą z niej korzystać posiadacze nowych smartfonów Huawei. Zyskują oni dożywotnią całkowicie bezpłatną licencję! To zaawansowana apka, bo posiada wiele opcji, poza tym działa również bez dostępu do internetu, a zatem offline. Skutecznie ostrzega o kontrolach drogowych, wypadkach, czy o fotoradarach. Jej zaletą jest to, że mamy tu funkcję internetowego radia CD. W ten sposób możemy nawiązać kontakt z innymi użytkownika AutoMapa. Twoją krótką informację głosową usłyszą wszyscy.

3. Yanosik

Ta aplikacja jest hitem, bywa uznawana za najlepszą nawigację ostrzegającą przed fotoradarami. Sprawdza się u osób z system Android, jak i iOS. Co ważne to polska apka, która jest dostępna od 2010 roku. Yanosik wyznacza nam trasę, pozwala skutecznie ominąć korki, do tego wysyła najważniejsze informacje o wypadkach, fotoradarach, a nawet o nieoznakowanych kontrolach policji, czy Inspektoratu Transportu Drogowego. Mapa jest bardzo szczegółowa, bo można na niej znaleźć zaznaczone, na przykład miejsca kolizji, stacje paliw bądź restauracje. Ta apka działa w Polsce, ale potrafi ostrzegać przed fotoradarami również w niektórych krajach Europy.

Minusem dla wielu z pewnością będą reklamy. Choć mimo wszystko Yanosik uznawana jest za jedną z najlepszych apek z nawigacją. Pozwala ona także na sprawdzenie historii samochodu, czy oszacowanie jego wartości po zeskanowaniu kodu AZTEC.

4. HERE Wego

To idealne rozwiązanie dla osób, które poruszają się po dużych miastach. Dlaczego? Ta apka daje nam dostęp do rozkładów tramwajów, autobusów, a nawet galerii handlowych. Wyznaczasz trasę jako pieszy, kierowca, rowerzysta bądź użytkownik komunikacji miejskiej. Podaje przybliżony czas dostania się do wyznaczonego miejsca, działa intuicyjnie oraz bardzo sprawnie. Dużym plusem jest dokładność! HERE Wego pracuje w trybie online, jak i offline. Można także pobrać mapy na telefon, wtedy korzysta się z nich w każdym momencie bez internetu. Ta aplikacja jest całkowicie darmowa, a bywa niezwykle przydatna. Instalujesz na smartfonie z Androidem lub z iSO.

5. Mapy Google

To chyba jedna z najsłynniejszych nawigacji. Pozwala dokładnie sprawdzić trasę z różnych widoków, między innymi satelitarnego, terenowego, czy z wyglądu ulic. Proponuje różne drogi, choć nie jest bezbłędna. Co kluczowe działa online, jak i offline. Możesz udostępnić w Mapy Google dane o swojej lokalizacji, na przykład rodzinie.

Dodaj komentarz