jak przygotować się do survivalu

10 najważniejszych rzeczy do zabrania w podróż autostopem

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Autostop jest świetną formą podróżowania. Zawsze znajdzie się dobra dusza, która zabierze nas możliwie jak najbliżej punktu docelowego. Pamiętajcie żeby zabrać w podróż małe upominki z Polski, jako prezenty dla kierowców. Małe rzeczy bardzo ucieszą naszych dobroczyńców. W artykule przedstawiam, według mojej opinii, 10 najważniejszy rzeczy które należy ze sobą zabrać autostopem.


Jakie rzeczy zabrać ze sobą w podróż autostopem?

1. Namiot

Musi być przede wszystkim lekki i niewielki. Wielokrotnie sprawdzał się jako awaryjny nocleg na trasie. Świetnym modelem jest Husky Bret 2 – namiot dwuosobowy, całkowicie wodoodporny i lekki.

2. Śpiwór

Zdecydowanie warto wyposażyć się w ciepły śpiwór. Pozwoli przetrwać nam zimne noce na przydrożnym obozowisku.

3. Buty

Wygoda w trasie jest najważniejsza! Zabierz ze sobą najwygodniejsze buty, przystosowane do chodzenia. Warto pomyśleć o zabraniu dodatkowej pary, będą ratunkiem po przemoczeniu pierwszych.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Zwiedzaj i pracuj w Ameryce!


4. Telefon

W ciężkich sytuacjach może uratować nam życie. Zwróćcie uwagę aby telefon miał jak najmocniejszą baterię. Dodatkowo możecie wyposażyć się w powerbank.

5. Karta Euro<26

Jeżeli jesteś studentem to pomyśl o wyrobieniu karty Euro<26, która zapewni Ci opiekę medyczną na całym świecie, pomijając USA i Kanadę.

6. Kserokopie dokumentów

W razie zagubienia oryginałów, będzie to jedyny dowód naszej tożsamości. Dodatkowo warto zachować te kopie na mailu.

7. Podręczna apteczka

Trudy podróży mogą spowodować powstanie odcisków, obtarć czy nawet zatrucia pokarmowego. Dobrze wyposażona apteczka może nas uratować, niemal w każdej sytuacji.

8. Multitool

Niezbędny i niezastąpiony. Chcesz otworzyć konserwę czy buteleczkę z miejscowym alkoholem? Z pomocą przychodzi Twój multitool!

9. Bielizna termoaktywna

Jej właściwości powodują wyciąganie potu na zewnątrz materiału, dzięki temu nie będziemy chodzić w przepoconej koszulce. Dodatkowo jest w pełni oddychająca i zapewnia nieziemski komfort w podróży.

10. Ręczniki szybkoschnące

Nie ma nic bardziej uciążliwego niż przemoczony ręcznik w plecaku. Tego rodzaju ręczniki momentalnie wysychają i są gotowe do ponownego użycia.


 

11 thoughts on “10 najważniejszych rzeczy do zabrania w podróż autostopem

 1. Dobrze wiedzieć 🙂 Choć ja chyba nie nadaje się na autostop, ale kibicuje ludziom, którzy wybierają taki sposób podróżowania 🙂

 2. Porady świetne, warto je sobie zapamiętać. Ja jednak mam jakieś obawy przed autostopem… Ale może jestem zwyczajnie podświadomie uprzedzona 🙂

 3. Taki zestaw sprawdza się nie tylko na podróż autostopem, ale też na wszelkie wypady plenerowe. Podobny zestaw mam na spływy kajakowe, choć zamiast butów do chodzenia wybieram buty do wody 😉 I jeszcze jakiś materac do spania 🙂 I karty Euro<26 nie zabieram, bo się już na nią nie łapię 😉

 4. Nigdy nie podróżowałam autostopem – chyba jestem na to zbyt wygodna. Wierzę, że to musi być ciekawa przygoda, ale sama raczej się nie skuszę. Inna rzecz, że bardzo podoba mi się Twój patent na dokumenty, których kopie przechowujesz na mailu. Bardzo przydatne 🙂

 5. To mógłby być równie dobrze artykuł pt. 'Co zabrać w każdą podróż’ /no, może poza namiotem :)/
  A powerbanka umieściłbym w kategorii 'wyposażenie obowiązkowe’ – nawet, jeśli mamy dobrą baterię 🙂
  W każdym razie dzięki – multitoola nie mam i właśnie go sobie ogarniam na necie 😉

 6. Podziwiam tych którzy odważają się w ten sposób podróżować 😀 mnie to przeraża 😉 ale mimo to przeczytałam co warto zabrać ze sobą, bo kto wie, może kiedyś mi odbije i będzie ten pierwszy raz? 😉

 7. Ja też nigdy nie podrozowalam w stan sposób, wątpię żebym się do tego przekonała, Ale fajnie, że ludzie się między sobą różnią ?

 8. Sprzęt biwakowy nie przyda się tym autostopowiczom, którzy planują nocować w hostelach czy pensjonatach (bo jednak nie każdy autostopowicz jest też biwakowiczem). Moim zdaniem w autostopie istotne jest to, aby mieć mały, poręczny bagaż (najlepiej jeden plecak), aby nic nie mogło się zapodziać w kolejnym środku transportu.

 9. Dokładnie taką samą listę rzeczy można mieć na każdy wyjazd. My nie zabieramy namiotu, śpiwora i multitola. Dwa pierwsze są za duże do bagażu podręcznego. Z Multitolem nie można wejść na pokład. Reszta bez zmian. Właśnie dziś rozmawiałam z koleżanką, która w ten sposób podróżuje. Podziwiam ją zwłaszcza za to, że z 9 dni urlopu, pięć przeznacza na trasę. Mnie szkoda spędzać połowę urlopu w podróży, wybieram więc samoloty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *