zwiedzanie i praca camp america

Jak studiować za granicą i czy warto to robić??

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


O podróży do USA marzy wiele osób, ale niestety ciągle udaje się ona nielicznym. Stany Zjednoczone to fascynujące miejsce dla każdego Europejczyka. Jeśli jesteś osobą w wieku 18-26 lat, to masz niebywałą okazję, aby spędzić tam nawet cały rok, ucząc się i pracując. To może być jedyna taka możliwość w życiu.

Nie wahaj się więc i zgłoś się do jednego z programów już dziś. Dlaczego warto to zrobić?


Dlaczego warto studiować za granicą?

Chyba nic tak nie rozwija człowieka, nie poszerza jego horyzontów, jak podróże i poznawanie miejsc nieznanych, obcych kultur i zwyczajów. Korzystając z młodzieżowych, międzynarodowych programów, umożliwiających łączenie turystyki, pracy i nauki można poznać jeden z najciekawszych krajów świata, który co roku przyciąga wiele osób z różnych zakątków świata. Udział w Camp America pozostanie w pamięci do końca życia.

Wyjazd tego typu to też wiele innych korzyści. To przede wszystkim perfekcyjna znajomość języka, która już na zawsze Ci pozostanie i przydawać się będzie każdego dnia.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje –  Najważniejsze rzeczy podczas podróży autostopem


Studia za granicą poszerzają horyzonty

Roczny, lub wakacyjny pobyt w USA to zetknięcie się ze społeczeństwem wielokulturowym, to niezwykłe znajomości i przyjaźnie, to początek ogromnych możliwości rozwojowych i zawodowych. W końcu dziś coraz częściej pracować trzeba w zasięgu globalnym, a nie lokalnym tak, jak to bywało kiedyś.

Jedną z większych korzyści pobytu w Stanach Zjednoczonych jest też zwykle kompletna zmiana podejścia do życia. Sam zauważysz, że energia rozpiera Cię i napędza do działania. Staniesz się pewnie wielkim optymistą i uwierzysz we własne siły.

To właśnie będzie podstawą Twojego sukcesu życiowego, bo każdy projekt, który rozpoczniesz będziesz realizować w amerykańskim stylu, czyli z rozmachem i wiarą w osiągnięcie zamierzonych celów. Skorzystaj więc z jednego z programów, a Twoje życie już nigdy nie będzie takie samo.


Camp America Campower

To świetny program wakacyjny dla studentów, którzy mogą pracować w USA w roli personelu pomocniczego na obozach dla dzieci i młodzieży. Wyjeżdżasz więc do Stanów, pracujesz, masz kontakt z młodymi ludźmi, codziennie porozumiewasz się tylko po angielsku. Po 9 tygodniach pracy dostajesz wypłatę i zwiedzasz Amerykę najczęściej w grupie z ludźmi, z którymi pracowałeś. Czy to nie jest rewelacyjny, wakacyjny plan?


Camp America Counsellor

Jeśli masz już jakieś umiejętności i doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, możesz także pracować jako opiekun grupy lub instruktor na obozach i koloniach w Stanach Zjednoczonych.

Możesz uczyć maluchy pływania, żeglowania, kitesurfingu i innych sportów. Przez cały okres pobytu dysponujesz darmowym mieszkaniem i wyżywieniem, a po skończonym cyklu pracy zamieniasz się w turystę i zwiedzasz Stany tak, jak tylko chcesz.


Special Needs Counsellor

To praca na rzecz osób niepełnosprawnych, a Ty stajesz się opiekunem w jednym z ośrodków dla upośledzonych dzieci i młodzieży. Ten rodzaj wyjazdu to też możliwość zaliczenia obowiązkowych praktyk studenckich na takich kierunkach, jak: pedagogika, pedagogika specjalna, fizjoterapia czy rehabilitacja.

Na osoby decydujące się na tę formę wyjazdu jest ogromne zapotrzebowanie i niezwykle rzadko zdarzają się przypadki odmowy udzielenia wizy na wjazd do USA. Po skończonej pracy też masz szansę zwiedzać i poznawać kulturę tego pięknego kraju.


Au Pair

To chyba najbardziej znana forma wyjazdu. Au Pair to roczny program dla dziewcząt, które chcą opiekować się dziećmi w USA, mieszkać z amerykańską rodziną w zamian za możliwość nauki języka, za możliwość nauki w amerykańskim college’u.

Jeśli zainteresowała Cię, któraś z form wakacyjnego wyjazdu, skontaktuj się z campamerica.pl. Po załatwieniu wszystkich formalności, czeka Cię przygoda życia.


 

Dodaj komentarz