wakacje w usa

Wakacje w USA z Logos Tour – wspaniałe miasta oraz nieziemska przyroda

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Wyjazd do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej jest marzeniem wielu osób. USA większość zna z hollywoodzkich produkcji, Statuy Wolności oraz pięknych plaż na wschodnim wybrzeżu, które ogląda się w licznych filmach, oraz dokumentach.

Warto pamiętać, że USA to nie tylko wielkie metropolie oraz piaszczyste plaże, ale także krajobrazy zapierające dech w piesiach oraz multikulturowość. Jakie miejsca warto odwiedzić wybierając się na wyjazd do USA?


Nowy Jork – miasto, które nigdy nie śpi

Będąc w Nowym Jorku, koniecznie trzeba odwiedzić nowojorski Central Park, który nazywany jest zielonym centrum miasta. To tu nagrywano wiele hollywoodzkich produkcji, które znamy z wielkiego ekranu. Z Central Parkiem sąsiaduje wiele muzeów m.in. Muzeum Sztuki czy Muzeum Historii Naturalnej. Kolejnym punktem niezbędnym do zobaczenia jest najbardziej elegancka ulica miasta – Piąta Aleja (Fifth Avenue), przy której swoje filie mają najbardziej znane marki modowe. Warto przespacerować się przez dzielnicę chińską, włoską, a także odwiedzić Brooklyn oraz najbardziej biznesową ulicę na świecie Wall Street. Będąc w Nowym Jorku, koniecznie trzeba obejrzeć Statuę Wolności oraz odwiedzić Times Square.


Wietrzne miasto Chicago

Chicago znajdujące się w stanie Illinois jest o wiele rzadziej odwiedzane przez turystów. Dzięki temu można poczuć prawdziwy klimat miasta. Będąc w Chicago przede wszystkim trzeba  odwiedzić Magnificent Mile, amerykańską metropolię oraz odpowiednik piątej alei Nowego Jorku. To tu zobaczymy siedzibę Chicago Tribune, trzeci co do wielkości budynek w USA – Willis Tower. Koneserzy sztuki powinni odwiedzić The Art Istitute oraz Muzeum Historii Naturalnej.


Miasto aniołów – Los Angeles

Wakacje w USA nie mogą obyć się bez odwiedzenia największego miasta stanu Kalifornia  – Los Angeles. Miasto to od wielu lat przyciąga największe osobistości z całego świata. Największym zainteresowaniem cieszy się stolica przemysłu muzycznego Hollywood. To tu można zobaczyć gwiazdy kina i muzyki, odwiedzić cmentarz gdzie spoczywają gwiazdy, przejść się Aleją Gwiazd, pospacerować po bulwarze, zobaczyć miejsce, gdzie organizowana jest gala Oscarów. Jednak Los Angeles to nie tylko Hollywood. Podczas wyjazdu, nie może zabraknąć odwiedzenia Beverly Hills, a także parku rozrywki i studiów filmowych Universal Studios.


Kompleks trzech wodospadów – Niagara Falls

USA to nie tylko wielkie miasta, ale także wspaniała i zapierająca dech w piersiach przyroda. Niagara Falls to kompleks trzech wodospadów, określany bardzo często jako The Horsehoe Falls (Podkowa). Główna część obiektu sięga na wysokość 53 metrów, a jego szerokość liczy 790 metrów. Wodospad efektownie spada kanałami, ponieważ ma do pokonania sporą różnicę poziomów (około 100 metrów). Warto wiedzieć, że wodospad rozdziela terytorium dwóch krajów: stanu Nowy Jork (należącego do USA) oraz prowincji Ontario (należącej do Kanady). Energia pozyskiwana z wodospadu wykorzystywana jest do zasilania elektrowni.


Jeden z siedmiu cudów świata – Wielki Kanion

Wielki Kanion Kolorado zaliczany jest do siedmiu cudów świata. Powstał około 6 milionów lat wstecz, jego długość szacowana jest na 446 kilometrów, a jego głębokość sięga nawet 29 kilometrów.  Stanowi on największy przełom rzeki, jakie są na świecie. Kanion znajduje się na terenie parku narodowego, dzięki czemu bardzo łatwo można do niego dotrzeć. Będąc na Zachodnim Wybrzeżu USA to jedna z pozycji obowiązkowych, które trzeba zobaczyć. Liczne punkty widokowe ułatwiają zwiedzanie Kanionu. Spacer przy krawędzi Wielkiego Kanionu oraz obserwowanie imponujących przepaści to obrazy które pozostaną na długo w pamięci.

Stany Zjednoczone są trzecim państwem co do wielkości na świecie. Zajmują ogromny obszar terytorium półkuli zachodniej oraz spory obszar szerokości geograficznej kuli ziemskiej. Dzięki temu państwo t, wyróżnia bardzo duże zróżnicowanie zarówno pod względem klimatu, roślinności, ukształtowania terenu ale także pod względem lokalnej kultury społeczności je zamieszkujących. Jest to niewątpliwie kraj który warto odwiedzić wielokrotnie, z jednej strony mamy ogromne aglomeracje miejskie (kolebki przemysłu modowego, filmowego, spożywczego), z drugiej strony przepiękną naturę niedostępną na żadnym innym kontynencie.


 

2 thoughts on “Wakacje w USA z Logos Tour – wspaniałe miasta oraz nieziemska przyroda

  1. Moim marzeniem jest odwiedzić Miasto aniołów i dokładnie studiów filmowych Universal Studios w Los Angeles a Wakacje w USA nie mogłbyby by się bez tego odbyć !
    Planuje wypad do tego największego miasta stanu Kalifornia od wielu lat i przyciąga mnie tak jak inne osobistości z całego świata. Już w przyszłym roku zabieram partnerkę na wyjazd w czasie miodowym po weselu!
    Nie ma opcji!
    Sprawdzę ofertę zaproponowanego biura, bo wygląda bardzo bogato.

Dodaj komentarz