gdzie znaleźć tani nocleg

Rezerwacja bezpośrednia czy portale rezerwacyjne?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Bezpośrednia rezerwacja noclegów w obiektach noclegowych może mieć wiele zalet. Wszystkie hotele czy inne obiekty widoczne na portalach rezerwacyjnych płacą prowizję od każdej założonej tam rezerwacji. Bezpośrednia rezerwacja telefoniczna czy mailowa może przynieść nam wymierne korzyści w postaci zniżki czy dodatkowych, bezpłatnych usług.


Rezerwacja bezpośrednia czy przez portal rezerwacyjny?

  1. Na stronie hotelu czy hostelu możesz znaleźć kody zniżkowe i czasowe promocje. Wpływają one na finalną cenę i są znacznie korzystniejsze niż te na portalach rezerwacyjnych.

  2. Obiekty noclegowe oferują najczęściej niższą cenę przy bezpośredniej rezerwacji. Unikają w ten sposób płacenia wysokich prowizji od rezerwacji na portalach zewnętrznych. Zadzwoń i negocjuj cenę!


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Jak tanio podróżować?


  1. Dokonując rezerwacji bezpośredniej możesz liczyć na korzystne warunki anulacji. Rezerwacje na portalach zewnętrznych są często obwarowane surowymi zasadami, takie jak oferty bezzwrotne. Ponad to, samo anulowanie czy dokonanie zmian w rezerwacji jest dużo prostsze, gdyż kontaktujemy się wyłącznie z hotelem.

  2. Niezależnie od widocznej dostępności warto zadzwonić do obiektu i dopytać o możliwość zarezerwowania pokoju w danym terminie. Pozwoli to nam uniknąć nieprzyjemności związanych z overbookingiem czy z obecnością głośnych wycieczek szkolnych.

  3. Warto zasięgnąć informacji o dostępnych usługach dodatkowych, wyposażeniu pokoju bezpośrednio kontaktując się z hotelem. Informacje dostępne na portalach rezerwacyjnych mogą ulec przedawnieniu a najświeższe informacje otrzymamy w hotelowej recepcji.


 

12 thoughts on “Rezerwacja bezpośrednia czy portale rezerwacyjne?

  1. Muszę przyznać, że preferuję jednak rezerwację pośrednią przez stronę internetową. Jest ona moim zdaniem jednak szybsza niż dzwonienie i ugadywanie wszystkiego telefonicznie. Nie mniej jednak warto spróbować obydwóch opcji i podpytać o wszystko, więc tu się zgadzamy 😉

  2. To fakt, czasem można uzyskać lepszą cenę przez bezpośrednią rezerwację. Ja lubię porównywać te oferty i jeśli faktycznie ceny są takie same, rezerwuję przez portal. Jak dla mnie jest to wygodniejsze i szybsze. W przypadku wyjazdu za granicę tym bardziej, bo nie martwię się, że czegoś nie zrozumiałam przy akceptacji regulaminu hotelu, itp. 🙂

  3. Zawsze sobie obiecuję, ze chociaż sprawdze cenę w hotelu, a potem konsekwentnie o tym zapominam. Ale dziś rezerwuje noclegi w Izraelu, hotel praktycznie wybrany, więc zaraz zobaczę jakie ceny ma u siebie na stronie. Dziękuję za przypomnienie 🙂

Dodaj komentarz