gdynia apartamenty na morskiej przystani

Gdzie warto szukać noclegu w Gdyni?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Gdynia jest najnowszym miastem, wchodzącym w skład Trójmiasta. Z tego względu oferuje nowoczesne rozrywki dla całej rodziny. Docenisz także prawdziwie marynistyczny nastrój tego miejsca – przystań, Akademia Morska oraz niezwykłe Akwarium Gdyńskie to atrakcje, które trzeba zobaczyć.

Portowy klimat miasta odznacza się w jego układzie – najważniejsze lokalizacje skoncentrowały się wokół portu. Dlatego można korzystać z niemal wszystkich dobrodziejstw tego miejsca, nie oddalając się od wybrzeża. Przeczytaj o atrakcjach miastach i znajdź idealny nocleg dla siebie – Apartamenty Gdynia.


Dla pary, dla rodziny – apartamenty w dzielnicy Orłowo

Jeżeli planujesz wyjazd nad morze, na pewno zainteresują cię wyjątkowe zjawiska naturalne występujące w granicach Gdyni. Spacerując brzegiem morza w kierunku Sopotu trafisz na widowiskową trasę, ciągnącą się wzdłuż Klifu Orłowskiego. Stromy, skalisty brzeg wyróżnia się na tle polskiego wybrzeża i robi niezwykłe wrażenie na turystach. Stojąc na szczycie wysokiego klifu możesz podziwiać Gdyński Port oraz Mierzeję Helską. Z kolei najlepszy widok na cypel znajdziesz w dzielnicy Orłowo. Klif stanowi część Rezerwatu Kępa Redłowska – rozciągającego się w bezpośrednim sąsiedztwie przyjaznych rodzinom Apartamentów w Orłowie. Z samego Orłowa wyjdziesz także bezpośrednio na piękne, gdyńskie molo.


Kamienna Góra – nocleg nad morzem w centrum atrakcji

Choć Gdynia nie posiada starówki może pochwalić się Kamienną Górą – zabudową lat 20 i 30 pod całościową ochroną konserwatorską. Neorenesansowe i neobarokowe wille tworzą niezwykły nastrój tego miejsca. Dworkowy luksus zeszłego wieku przykuwa uwagę, więc na pewno nie pominiesz architektury Kamiennej Góry, spacerując w stronę pobliskiego Skweru Kościuszki.


Nocleg w Gdyni – Skwer Kościuszki i Gdyńskie Akwarium

Chcąc znajdować się w centrum wakacyjnych zdarzeń, stawiaj na nocleg w okolicach Skweru Kościuszki. To kluczowe miejsce przechadzek i tym samym turystycznego życia miasta. Prosto ze skweru wyjdziesz na molo południowe, na którym mieści się m.in. nowoczesne Akwarium Gdyńskie. Akwarium pozostawia niezatarte wspomnienia – to doznania zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Możesz oglądać z bliska wiele okazów egzotycznych ryb, żywą rafę koralową i inne morskie stworzenia. To możliwość obcowania z morzami całego świata w jednym budynku.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Dlaczego warto odwiedzić wrocławskie ZOO?


Pokój z widokiem na morze – gdyńskie bulwary i Dar Pomorza

Emerytowany Dar Pomorza, zwany także Białą Fregatą, zdobi swoim masztem gdyńską przystań. Zbudowany na początku XX w., teraz stanowi eksponat i jednocześnie oddział Narodowego Muzeum Morskiego. Został zakupiony przez społeczność Pomorza, jako dar dla Szkoły Morskiej w Gdyni. Nie trzeba tłumaczyć, że ten trzymasztowy żaglowiec koniecznie należy zwiedzić – także w środku. Jego zabytkowe maszty ozdabiają gdyński zachód słońca.

Gdynia to idealny wybór dla wczasowiczów, którzy pragną poczuć tradycyjny morski klimat oraz dotknąć polskiej historii XX wieku. Miasto ofertuje nocleg dla turystów o zróżnicowanych potrzebach. Jego ciekawy układ zachęca do eksploracji. Szukasz noclegu nad morzem? Sprawdź apartamenty Sun&Snow.


 

4 thoughts on “Gdzie warto szukać noclegu w Gdyni?

Dodaj komentarz