router wifi japonia

Jak uzyskać dostęp do Internetu w Japonii – poradnik

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Dla wielu turystów, biznesmenów, jak i po prostu dla każdej osoby, która w pewnym stopniu interesuje się otaczającym nas światem – Japonia jest uważana za najnowocześniejsze państwo na świecie. Z pewnością takowe stwierdzenie ma swoje uzasadnienie. Nie tylko pierwszą myślą są tu pociągi typu Shinkansen, jak i najnowocześniejsze przedsiębiorstwa pokroju Hondy, Toyoty czy Toshiby. To także największe metropolie na całym globie, w których nowa technologia sprawia, że funkcjonują one jak w zegarku.

Z tego powodu wydawać by się mogło, że połączenie z Internetem w Japonii nie powinno sprawiać wielu problemów. Owszem – będzie to z pewnością łatwiejsze, niż w innych, dużo biedniejszych krajach z Azji. Jednakże wciąż będzie trzeba pamiętać o tym, że wbrew pozorom dla turystów może czyhać kilka przeszkód związanych z Internetem w Japonii.


Internet w Japonii

Jeśli chcecie korzystać z karty SIM w Japonii, musicie pamiętać o trzech najważniejszych operatorach komórkowych z tego kraju: NTT Docomo, SoftBank oraz KDDI. To tych sieci będzie trzeba szukać w Kraju Kwitnącej Wiśni. Z jednej strony jest to najlogiczniejsze rozwiązanie, które jest często praktykowane przez wprawionych turystów. Jednak w Japonii są podobne przepisy do tych niedawno wprowadzonych w Polsce, gdzie osoba wykupująca usługę prepaid musi zostać zarejestrowana. W dodatku pakiety oferowane przez japońskich operatorów nie należą do imponujących. Popularną kartą prepaid jest siedmiodniowy dostęp do Internetu z dziennym limitem 200 mb. Do podstawowych potrzeb powinno wystarczyć, ale nie oszukujmy się – współcześni turyści są już na tyle przywiązani z elektroniką, że limit ten wykorzystają w sposób błyskawiczny.

Jest też możliwość korzystania z hotspotów wifi. W większych miastach są one o tyle dobrym rozwiązaniem, że jest ich na tyle dużo, że można bez problemu się z miejskim hotspotem połączyć. Jednakże jeśli ktoś chce stale mieć dostęp do sieci, to podróżując przez takie Tokio czy Osakę, trzeba ciągle zmieniać w ustawieniach hotspot, gdyż jak wiadomo – zasięg jednego urządzenia jest ograniczony. Poza największymi metropoliami, znalezienie publicznego hotspotu może już być dużo bardziej problematyczne. W dodatku mogą wystąpić problemy z prędkością transferu (spowodowane przeciążeniami – pamiętajcie, że lokalni mieszkańcy też korzystają z hotspotów). Jeśli dbacie o bezpieczeństwo w sieci, powinniście też rozważyć inną opcję. Hotspoty nie są w żaden sposób zabezpieczone.


Jak uzyskać Internet w Japonii?

Na wstępie wspominaliśmy o tym, że Japonia to jeden z najnowocześniejszych krajów, w którym łatwo o najnowocześniejszą technologię. Tutaj mamy dobrą wiadomość dla wszystkich turystów jak i biznesmenów podróżujących po świecie. Od niedawna jest możliwość uzyskania stałego i bezpiecznego łącza w Japonii, które nie kosztuje wybitnie drogo (stawki roamingowe polskich operatorów komórkowych w Japonii to kwota ok. 40 zł za… 1 mb transferu danych). Są to małych rozmiarów routery, które pełnią tę samą funkcję, co publiczne hotspoty w japońskich miastach. Jednakże zasadniczą różnicą między nimi jest to, że mini urządzenia mobilne są dodatkowo zabezpieczone i gwarantują najwyższej jakości transfer 4G LTE na terenie całej Japonii.

Stąd warto wspomnieć o nowatorskiej usłudze pod całkiem przyjemną nazwą XOXO WiFi. Wyobraźcie sobie, że taki nowoczesny, niewielkich rozmiarów sprzęt możecie wynająć na czas podróży. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo pieniędzy, zaś podczas podróży możemy być pewni, że w razie kłopotów, firma zajmująca się wynajmem pomoże klientowi.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Jaką walizkę wybrać?


Co wyróżnia routery XOXO WiFi?

Niewielki rozmiar porównywalny do małego telefonu komórkowego. Jednak niech gabaryty nie będą złudne – takie małe urządzonko może zapewnić stałe łącze z Internetem nawet na ośmiu urządzeniach naraz! Z pewnością będzie to przydatne dla turystów, którzy zabierają do Japonii coś więcej, niż telefon komórkowy. To także doskonała opcja dla rodzin czy małych grup podróżniczych. W dodatku dostęp do Internetu jest nielimitowany i bezpieczny dzięki zabezpieczeniom WPA2.

Naszym zdaniem jest to bardzo ciekawa metoda na stałe łącze z Internetem w Japonii. Router można zamówić na oficjalnej stronie internetowej XOXO WiFi. Sprzęt można odebrać, jak i zwrócić w Polsce – co będzie bardzo opłacalne dla polskich podróżników. Mamy nadzieję, że powyższe porady przydadzą się podczas zwiedzania Kraju Kwitnącej Wiśni. Pamiętajcie o przygotowaniu się przed wyjazdem, by w Japonii nie było żadnych nieprzyjemnych niespodzianek!


 

Dodaj komentarz