jaka walizka do samolotu

Walizka z tworzywa ABS, czy materiałowa – jaką wybrać?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Wybierając się w podróż, należy spakować swój bagaż, czasem nastręcza to wiele problemów. Gdyż w myśl zasady, że lepiej wziąć za dużo niż za mało, człowiek ma tendencję do przesady i czasem pakuje zawartość niemal całej szafy, bo jak wiadomo pogoda może się zmienić, zatem trzeba wziąć ciepły sweter, dodatkowe 5 par butów na obcasie też na pewno się przyda. Tak właśnie staje się przed problemem, gdzie zmieścić wszystkie rzeczy?

Jeszcze kilka dekad temu najczęściej korzystało się z toreb naramiennych, co nie tylko było niewygodne, ale również powodowało ból pleców. Na szczęście teraz korzysta się walizek, ale również staje przed dylematem, jakie walizki są najlepsze?


Jaką walizkę wybrać?

Do wyboru jest wiele rodzajów walizek. Różnią się nie tylko, kolorem, fakturą, ale i materiałem. Wybierając walizkę warto zastanowić się, do jakich podróży jest ona potrzebna

i jak często będzie się z niej korzystać. Osoby, które odbywają wiele podróży powinny wybierać walizki duże i wytrzymałe. Przy krótkich wypadach sprawdzą się te kabinowe. Jeżeli przewozi się coś cennego, albo po prostu w walizce trzyma się portfel z pieniędzmi i dokumentami warto wtedy zainwestować w te, które posiadają zabezpieczenia. Może to być kłódka, czyli szyfr zwykły, bądź zamek tsa, który niewątpliwie jest ciekawym rozwiązaniem, gdyż w razie zmiany konfiguracji cyfr, zaciskają się zapędki, co chroni przed kradzieżą.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Sprzęt i odzież dla prawdziwego turysty!


Walizka ABS, czy materiałowa? Jakość w niskiej cenie

Zarówno walizki z tworzywa ABS, czy też materiału są stosunkowo tanie, w przeciwności do walizek skórzanych, które nie tylko mają wysoką cenę, ale również, często blakną pod wpływem promieni UV.

Walizki z ABS są stosunkowo twarde, co może być zaletą, gdyż chronią zawartość bagażu, ale również mogą pęknąć pod wpływem nacisku. Są też mało elastyczne. Ich czyszczenie jest banalnie proste i nie wymaga używania specjalistycznych środków. Są ona także odporne na zmienne warunki atmosferyczne, mrozoodporne. Doskonale sprawdzają się w czasie długich podróży, a ponadto mają niską cenę. Podobnie zresztą jak walizki materiałowe. Tutaj nie ma problemy z ich pękaniem, nawet, gdy będą zapakowane do granic możliwości. Są odporne na promienie słoneczne, ale nie na śnieg i deszcz.

Łatwo mogą ulec zniszczeniu, otarciu, czy też przetarciu. Trudno również z nich usuwać plamy, co może powodować niezbyt estetyczny wygląd, ale jeżeli nie odbywa się dalekich podróży to i walizka materiałowa doskonale się sprawdzi.


Walizki kabinowe są doskonałe jako bagaż podręczny

Wiele osób, które pracuje w korporacjach, często odbywa służbowe podróże. Jako, że loty międzymiastowe są tanie, zamiast podróży samochodem wybiera się lot samolotem.  Delegacje na ogół trwają kilka dni i często wiążą się zarówno ze szkoleniami, jak i uroczystymi kolacjami, dlatego należy spakować nie tylko ubrania codzienne, ale również eleganckie tj. wieczorowe.

Tutaj warto wybrać walizki kabinowe, które świetnie sprawdzą się jako bagaż podręczny. Mają one stosunkowo małe wymiary i są lekkie. Dzięki temu bagaż zawsze można mieć przy sobie. Są również doskonałym rozwiązaniem dla studentów, którzy wracają na weekend do rodzinnego domu.


Walizki na kółkach – komfort i wygoda

Ilość bagażu sprawia, że walizka staje się bardzo ciężka, co niewątpliwie jest uciążliwe. Trudno sobie wyobrazić noszenie jej w poszukiwaniu postoju taksówek, na szczęście są walizki na kółkach, co zapewnia dużą wygodę. Dostępne są walizki z 2, czy 4 kółkami. Przy wyborze warto wziąć pod uwagę rozmiar, jaki się potrzebuje. Walizka, która posiada 4 kółka jest bardziej stabilna, a ciężar bagażu jest rozłożony, to lepszy wybór w przypadku dużych walizek.

Natomiast w razie nierówności drogi, lepszą opcją jest ta z 2 kółkami. Są one odporne na uszkodzenia i ścieranie, warto jednak wybierać takie, które są stosunkowo duże, gdyż są one trwalsze. Tutaj warto wziąć również pod uwagę materiał, najlepiej wybrać kauczuk, który nie jest głośny. Na komfort wpływa rączka, która najlepiej, jeśli jest wysuwana, dzięki czemu można ją dopasować do swojego wzrostu.


 

One thought on “Walizka z tworzywa ABS, czy materiałowa – jaką wybrać?

  1. Moim zdaniem, przynajmniej jeśli chodzi o bagaż podręczny świetnie sprawdzają sie torby. Ostatnio latam więcej tanimi liniami i potrzebna była mi włąśnie nowa Torba Wizzair . Dlaczego? A dlatego, że od jakiegoś czasu Torba Wizzair musi mieć konkretny wymiar. Na szczeście moja ma wymiary 40x30x20 i bez problemu mieści się w nowych wytycznych. Taką Torbę Wizzair możecie kupić na przykład w sklepie Pariso. Mnie ich produkty bardzo przypadły do gustu

Dodaj komentarz