Welcome,Entrance,Sign,In,The,Yosemite,National,Park,,California,Usa

Wakacje w Kalifornii – miejsca które koniecznie musisz zobaczyć

Któż z nas nie chciałby chociaż na krótką chwilę przenieść się do pięknej oraz słonecznej Kalifornii. Odwiedzić miejsca, które często możemy zobaczyć w filmach produkowanych w Hollywood, poznać tamtejszą kulturę i zwyczaje, czy chociażby spróbować pysznych dań. Kalifornia jest stanem Ameryki Północnej, który znajduje się na zachodzie tego kontynentu.  

NOCLEGI W KALIFORNII

Przede wszystkim planując wakacje w Kalifornii należy przejrzeć oferty hoteli w celu znalezienia noclegu. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ceny noclegów będą wahać się pomiędzy tanimi, jednakże czasami niezbyt bezpiecznymi hostelami, a hotelami, w których za jedną noc zapłacić czasami trzeba około tysiąca złotych. Wszystko również zależy od tego czy wybierzemy nocleg w większych miastach pokroju Los Angeles czy San Francisco czy jednak wybierzemy mniejsze miasteczka znajdujące się blisko tych metropolii. Świetnym pomysłem jest szukanie noclegów przez specjalnie do tego przeznaczone strony internetowe. Ceny hoteli w Kalifornii, które wyszukujemy chociażby przez biura podróży wynoszą już od 200 złotych za noc. Wszystko też zależy od tego ilu osobowy chcemy mieć pokój oraz w jakim okresie wybieramy się do tego najpopularniejszego stanu USA. Jeśli jedziemy w większej grupie to polecanym noclegiem jest także nocleg w hostelu, który zapewne będzie nas kosztował mniej niż hotel.

WAKACJE W KALIFORNII

Jak już było wspomniane na początku, któż z nas by nie chciał znaleźć się w tym słonecznym stanie Ameryki. Kalifornia to idealne miejsce na odpoczynek oraz na skorzystanie ze słonecznej pogody i spędzenie czasu wolnego na świeżym powietrzu. Możemy zobaczyć wiele popularnych atrakcji, które znamy z telewizji czy z Internetu, ale oprócz tego istnieje możliwość zobaczenia wielu nowych atrakcji, które, mimo iż są mniej popularne są tak samo piękne i warte poznania.

YOSEMITE

Na pewno będąc w Kalifornii warto jest pojechać do Parku Narodowego Yosemite. Przede wszystkim nie można pominąć punktu widokowego Glacier Point, z którego rozciąga się przepiękny widok na całą dolinę. Oprócz tego znajduje się tam wiele pieszych szlaków turystycznych, którymi można przemierzać Park i podziwiać jego piękno. Nie można przegapić także pięknego Wodospadu Yosemite czy chociażby dla bardziej odważnych popularnego na całym świecie szczytu El Capitan.

DOLINA ŚMIERCI

Kolejnym Parkiem Narodowym znajdującym się w Kalifornii, którego nie może zabraknąć podczas wczasów w Kalifornii jest Park Narodowy Doliny Śmierci. Nazwę swą zawdzięcza ekstremalnej temperaturze jaka występuje na tym obszarze. Gorąc, wydmy, sucha ziemia – wszystko to znajdziemy właśnie w tym Parku. Będąc z w tym miejscu warto udać się również na punkt widokowy – Zabriskie point, z którego rozciąga się widok na przepiękne, kolorowe formacje skalne. Należy przede wszystkim pamiętać o nałożeniu kremu z filtrem, przykrycia czymś głowy oraz posiadaniu dużej ilości wody.

LOS ANGELES

Miasto Aniołów. Jedno z najpopularniejszych miast Stanów Zjednoczonych. Ciężko tak naprawdę wybrać jakie są najciekawsze atrakcje znajdujące się w tym mieście ze względu na ich ogromną ilość. Przede wszystkim warto zobaczyć Venice Beach – jedną z najbardziej znanych plaż na świecie. Od razu po przybyciu w to miejsce poczujemy tętniącą energię oraz muzykę docierającą z każdej strony. Natomiast w oceanie możemy podziwiać surferów łapiących fale. Kolejnym punktem naszej wycieczki powinno być Beverlly Hills, czyli miejsce w którym mieszkają piękni i bogaci. Piękne oraz ogromne domy, które wyglądają jak nie z tego świata. Tutaj również znajduje się najdroższa ulica w USA, czyli Rodeo Drive. Możemy się tam chociaż na krótką chwilę poczuć jak Julia Roberts w filmie “Pretty Woman”. Będąc w Los Angeles warto także odwiedzić Universal Studios. W tym parku rozrywki, które jednocześnie jest studiem filmowym można w kilka minut przenieść się z Hogwartu prosto do Parku Jurajskiego. Jest to świetne miejsce do odwiedzenia, jeśli wybieram się na wczasy razem z dziećmi. Warto jednak zjawić się co najmniej godzinę przed otwarciem, gdyż kolejki do Universal Studios są bardzo długie.

SAN FRANCISCO

Warto zacząć zwiedzanie San Francisco od udania się na Hawk Hill, czyli wzgórze, z którego rozciąga się fantastyczny widok na most Golden Gate. W samym mieście warto znaleźć Lombard Street, która znajduje się na Russian Hill i jest ona uważana za najbardziej krętą drogę na świecie. Możemy ją również kojarzyć z bardzo wielu filmów. Ulicę tę fantastycznie ogląda się z dołu, gdyż samochody z niej zjeżdżające wyglądają naprawdę zabawnie. Będąc już w tym mieście warto jest się także udać na wyspę, na której znajduje się legendarne Więzienie Alcatraz. Można się tam dostać tylko za sprawą statków turystycznych. Na miejscu istnieje możliwość zwiedzania więzienia.

Jak widać wakacje w Kalifornii to na pewno będzie niezapomniany oraz fantastycznie spędzony czas. Możemy chociaż przez chwilę poczuć się jak gwiazdy wielkiego ekranu, przemierzając słoneczną Kalifornię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *