Barbados

Karaiby, wyjątkowe miejsca na idealne wakacje

Artykuł zaktualizowany 29 września 2023

Karaiby, a raczej Wyspy Karaibskie to archipelag, który jest wstanie zahipnotyzować każdego. Z pewnością choć zdajemy sobie sprawę z tego, że taki wyjazd może być dla nas dość kosztowny, to jednak każdy z nas powinien choć raz w życiu przeżyć swoją karaibską przygodę. Te malownicze i rozsiane po Morzu Karaibskim wyspy stają się coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnym, co jednak nie powinno nas dziwić. Niesamowita atmosfera i plaże niczym z raju są ich cechami charakterystycznymi. Jednak jakie są najlepsze kierunki, które warto wybrać decydując się na wakacje na Karaibach?

1. Magiczna i zachwycająca Martynika

Wakacje na Karaibach nie mogą być kompletne jeśli nie zdecydujemy się na to, by odwiedzić magiczną wyspę Martynikę. Administracyjnie przynależy ona do Francji i także takim językiem posługują się jej mieszkańcy. Martynika jednak jest jedną z piękniejszych wysp na Karaibach i co więcej, jest ona wyjątkowo czysta. Jest to idealne miejsce zarówno na spędzenie wczasów z całą rodziną jak i na romantyczne wakacje we dwoje. Nie zabraknie nam tam malowniczych plaż i turkusowej wody. Co więcej można tam śmiało poświęcić się nurkowaniu lub zwiedzaniu ogrodów botanicznych z egzotyczną roślinnością. Hotele na Karaibach są mocno zróżnicowane, jednak na Martynice bez problemu znajdziemy najbardziej luksusowe!

Martinique,Anse,D'arlet

2. Niewielka Grenada- skrawek karaibskiego raju

Wczasy na Karaibach to również świetny moment ku temu, by odwiedzić Grenadę. Co ciekawe, nie wiele osób zdaje sobie sprawę z istnienia tej wyspy, gdyż niestety, ale najbardziej luksusowe hotele na Karaibach to nie domena Grenady. Nie znajdziemy tam także rozrywkowych kurortów, co jednak jest największą zaletą tej wyspy. Grenada jest prawdziwym i dzikim skrawkiem raju na ziemi i zarazem jedną z najbardziej zielonych wysp na Karaibach. To właśnie stąd pochodzi najwięcej przypraw i to tutaj można odetchnąć świeżym powietrzem. W Gouyave możemy nawet odwiedzić fabrykę gałki muszkatołowej i zabrać jeden woreczek na pamiątkę!

Caribbean.,The,Island,Of,Grenada.,Grenada,Is,A,Country,And

3.  Rajska Antigua- wyspa, której nie można pominąć!

Wczasy na Karaibach bez odwiedzenia Antiguy z pewnością nie będą kompletne! To właśnie tam znajdziemy najlepsze noclegi na Karaibach i najlepsze plaże w okolicy!  Antigua jest największą wyspą z pary Antigua i Barbuda i jest to jednocześnie jeden z lepszych kierunków wakacyjnych dla wszystkich tych, którzy uwielbiają pływanie i nurkowanie. Czekają tam na nas krystaliczne i wyjątkowo ciepłe wody, a podwodny świat na tej wyspie kryje prawdziwe diamenty. Co ciekawe, na tej wyspie znajdziemy aż 365 plaż, więc z pewnością dla żadnego z turystów nie zabraknie tam fragmentu piaszczystego i malowniczego wybrzeża.

4. St. Maarten- wyspa, na której znajdziesz wszystko!

Luksusowe hotele na Karaibach i niezapomniane wakacje na Karaibach powinny zaprowadzić nas na malowniczą wyspę St. Maarten! Tam znajdziemy dosłownie wszystko to, co jest potrzebne do tego, by wczasy na Karaibach zaliczyć do najbardziej udanych. Jest to również wyspa z ogromną ilością atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, więc jest idealna na rodzinne wakacje na Karaibach. Co więcej, to właśnie tam zlokalizowana jest plaża, która zasłynęła z tego, że znajduje się jedynie kilka metrów od lotniska. Z St. Maarten regularnie organizowane są także rejsy na mniejsze, sąsiednie wyspy, co może być dodatkowym urozmaiceniem naszych wczasów na Karaibach.

5. Brytyjskie Wyspy Dziewicze- 60 malowniczych wysp i wysepek na Karaibach

Brytyjskie Wyspy Dziewicze to jeden z bardziej interesujących kierunków na wczasy na Karaibach. Najwięcej turystów przybywa na największą wyspę archipelagu Tortola, gdzie można znaleźć najbardziej luksusowe hotele na Karaibach. Niemniej jednak cały archipelag Brytyjskich Wysp Dziewiczych będzie idealny miejscem na wakacje dla wszystkich tych, którzy po prostu szukają spokoju i pięknych widoków. Znajdziemy tam również rajskie plaże i turkusowe, ciepłe wody, które dopełnią nasze wczasy na Karaibach. Co więcej, warto wybrać się w jednodniowy rejs statkiem dookoła całego archipelagu! Taka podróż zapadnie nam na długo w pamięć.

6. Barbados- najsłynniejsza wyspa na Karaibach czeka na turystów!

Planując wakacje na Karaibach nie można pominąć wyspy Barbados. Jest to jedna z najsłynniejszych wysp w całym, karaibskim archipelagu. Znajdziemy tam najlepsze hotele na Karaibach i rozrywkowe resorty, które są gwarancją świetnej zabawy. Co więcej, na Barbadosie można liczyć na wieczne słońce i krystalicznie czyste, ciepłe wody. Ciekawostką jest fakt, że jest to jedyna wyspa na Karaibach, która praktycznie całkowicie wolna jest od huraganów i innych wyładowań atmosferycznych. Możemy więc bez problemu wybrać się na tę wyspę o każdej porze roku i cieszy się palącym słońcem na jednej z rajskich plaż. Barbados to także idealny pomysł na wakacje na Karaibach dla wszystkich miłośników sportów wodnych i snorkelingu. Można tam również popływać razem z żółwiami morskimi lub zaplanować rejs statkiem. Możliwości na Barbadosie są dla nas nieograniczone!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *