ciekawe miejsca na Korfu

Co warto zwiedzić na Korfu?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Korfu to grecka wyspa leżąca w północnej części Morza Jońskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie graniczy z wybrzeżem Albanii. Jest zdecydowanie mniej popularna niż Rodos czy Kreta, jednak z uwagi na panujący klimat i dostępne atrakcje turystyczne jest doskonałą destynacją dla wszystkich spragnionych nowych wrażeń.

Plaże to domena Korfu i jest ich zdecydowanie pod dostatkiem. Dla fanów opalania i wypoczynku polecamy plaże piaszczyste z czystym, białym piaskiem. Warte zobaczenia są plaże kamieniste, obfitujące w odmienną faunę i różnorodną florę. Popularne plaże o światowej sławie to między innymi Agios Georgios i Agios Spyridon. Jeżeli szukamy cichszego zakątka to zdecydowanie możemy polecić plaże Kalamaki i Lefikimmi.


Przewodnik po Korfu, co warto zobaczyć?

  • Acharavi – jest jedną z największych miejscowości wypoczynkowych, jest położone na północnym wybrzeżu greckiej wyspy. Bogata infrastruktura gastronomiczna, turystyczna i rozbudowane zaplecze rozrywkowe pozwala na skorzystanie z różnorodnych rozrywek, które usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających. W najbliższej okolicy znajdują się atrakcje, takie jak Świątynia Apollina, łaźnie rzymskie czy park wodny.
  • Agios – miejscowość jest szczególnie polecana dla osób poszukujących wytchnienia od miastowego zgiełku. Należy ona do jednych z najspokojniejszych kurortów, gdzie odpocząć możemy na pięknej, piaszczystej plaży.
  • Kerkyra – Stolica wyspy. Na uwagę zasługuje przede wszystkim Stare Miasto, w obrębie którego znajduje się wiele pomników, zabytkowych budynków i kościołów pięknie podświetlonych nocą. Stąd wypływają statki w międzynarodowe rejsy, tu znajduje się jedyne na wyspie lotnisko.
  • Sidari – Bardzo rozrywkowa miejscowość. Oprócz piaszczystych plaż, bliskości słynnego Canal D’amour oferuje swoim gościom wszelaką rozrywkę związaną z życiem nocnym.

Ten artykuł Ciebie zainteresuje – 5 pomysłów na tani urlop w Europie


Jakie są atrakcje dla dzieci na Korfu?

Grecka wyspa jest jedną z tych, gdzie według opinii podróżnych, dzieci są doskonale przyjmowane i zapewnia im się świetną obsługę i atrakcje, tak żeby dorośli mogli mieć chwilę dla siebie.

Korfu jest wyspą, która ekonomicznie polega głównie na turystyce. Starając się przyciągnąć jak najszerszy przekrój turystów, miejscowe władze zadbały o dostosowanie się do ich wymagań i przygotowała szeroko rozbudowaną infrastrukturę dla dzieci. Liczne parki wodne, place zabaw czy rozbudowane zaplecze przy plażach, wszystkie one zostały utworzone w celu zadowolenia najmłodszych turystów.


 

Dodaj komentarz