3 najlepsze zimowe atrakcje Zakopanego. Jak zaplanować kilkudniowy urlop?

Artykuł zaktualizowany 10 lutego 2023

Każdego roku Zakopane przyciąga rzesze turystów spragnionych białego szaleństwa. Oczywiście to jedno z najlepszych miast w Polsce dla miłośników nart i deski. I również dla miłośników innych zimowych atrakcji, a tych w Zakopanem nie brakuje. Z miastem wiąże się wiele ciekawostek. Jak choćby taka, że nazwy dzielnic miasta pochodzą od przydomków rodzin, do których niegdyś należała ziemia.

W średniowieczu najwyższe polskie góry odwiedzali wędrowcy poszukujący cennych kruszców i skarbów. Krążyły o nich legendy i nie tylko Polacy próbowali odnaleźć skarby. Dziś Zakopane przyciąga turystów z innych powodów, niemniej atrakcyjnych. Jakie są najpopularniejsze zimowe atrakcje Zakopanego?

Tradycyjny kulig

Sanie, połyskujący i trzeszczący śnieg, mróz i nieopisana przyjemność płyną z kuligów. Choć są one organizowane w różnych górskich miasteczkach w Polsce, to jednak żaden nie ma takiego uroku. W końcu to najwyższe polskie góry tworzą najpiękniejszą naturalną oprawę dla turystów.
Od lat kuligi w Zakopanem są uznawane za atrakcję numer jeden podczas każdej zimy. Zakopane to miejsce na mapie Polski, gdzie zawsze zimą jest śnieg. I wcale nie jest go mało. Gdy w miastach jest szaro i aura nie sprzyja pozytywnemu myśleniu, to w Zakopanem jest biało i mroźno, czyli tak jak w zimę być powinno.
Wybierając się na kulig koniecznie postaw na sprawdzonego i doświadczonego organizatora. Niestety dziś każdy chce zarobić i miejsca w saniach sprzedawane są np. na Krupówkach za dużo niższą kwotę niż u doświadczonych organizatorów. Jednak tani kulig niewiele ma wspólnego z góralskim stylem.

Skutery śnieżne nie tylko dla odważnych

Na skuter śnieżny nie jest wymagane prawo jazdy. Kierowanie nim i obsługa są bardzo proste. Dlatego w ciągu kilku ostatnich lat to właśnie ta atrakcja stała się jedną z najchętniej wybieranych w zimie w Zakopanem. Zwłaszcza że jest oferta dla dorosłych i specjalna dla dzieci, ze skuterami śnieżnymi dostosowanymi do nich.
Skutery to szeroka i zróżnicowana oferta. Można wybrać się na przejażdżkę w nocy, gdy tylko gwiazdy rozświetlają niebo. Inną opcją jest wycieczka skuterem w dzień po najpiękniejszych trasach widokowych. W przypadku skuterów również warto wybierać sprawdzone firmy, które mają nowoczesne skutery.

Snow Zabawa Maxi

Gubałówka to już nie tylko piękne z punktu widokowego miejsce na mapie Zakopanego, ale i pełne atrakcji. Snow Zabawa to wiele opcji zabaw na śniegu. Kulig na bananie za skuterem albo na pontonie to dwie z wielu propozycji.

Na Gubałówkę można wyjechać kolejką, a po kilku minutach spaceru na polanie, znajduje się prawdziwy raj dla miłośników białego szaleństwa. Ta atrakcja jest tym tańsza, im więcej osób rezerwuje bilet. Świetna opcja dla rodzin, znajomych, grup zorganizowanych.
Zima niebawem dobiegnie końca, dlatego nie czekaj i rezerwuj już teraz miejsca na najbardziej popularnych atrakcjach w Zakopanem. Bilety zarezerwujesz przez internet.

Dodaj komentarz