co to jest aupair

Czy warto skorzystać z programu Aupair?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Jeśli masz ukończone osiemnaście lat, lub jesteś starsza o kilka kolejnych, z pewnością cieszysz się swoją dorosłością i ciągle odkrywasz jej uroki. Z pewnością już słyszałaś od mamy czy babci, że pora wybrać drogę, którą będziesz podążać w życiu. Namawiają Cię wszyscy, abyś określiła, z czego będziesz się utrzymywać i co zrobisz w tym kierunku, aby zdobyć odpowiednie kwalifikacje. Ty jednak nie jesteś gotowa na takie deklaracje.

Jeśli ta sytuacja frustruje Cię, to weź głęboki oddech i przeczytaj ten tekst. Czy słyszałaś już o programie Aupair?


Czy masz już plany na przyszłość?

Ale po kolei. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że tylko nieliczni w Twoim wieku mają sprecyzowane plany na przyszłość. Niewielu młodych ludzi wie, że chce zostać lekarzem, prawnikiem, czy monterem przy taśmie. Co prawda są osoby, które będąc w szkole podstawowej, wyznaczają swój cel i uparcie do niego dążą, ale to raczej są pojedyncze przypadki.

Trudno bowiem podjąć tak ważną decyzję, gdy wokół wszystko kusi, wszystko jest ciekawe i chciałoby się robić wiele rzeczy lub, co też jest dość częste , młodemu człowiekowi nic nie odpowiada. Cóż, taki wiek. Bez względu jednak, do której grupy należysz, mamy dla Ciebie świetną propozycję…


Czym jest program Aupair?

Obojętnie, czy masz sprecyzowaną swoją zawodową ścieżkę, czy jeszcze nie wiesz, jak powinna wyglądać Twoja przyszłość, otwórz się na nowe doznania, poznaj inny kraj, innych ludzi, naucz się języka obcego. Te wszystkie możliwości są na wyciągnięcie ręki. Znajdź odskocznię od codzienności, wyjedź na rok do Stanów Zjednoczonych w ramach programu Aupair.

Nie od dziś wiadomo, że zmiana otoczenia, a w tym przypadku tak atrakcyjne rozwiązanie, zmiana klimatu i ludzi, wśród których się obracamy, pozwala na odświeżenie spojrzenia na świat.

Dzięki temu dostrzeżesz wiele nowych tematów, wiele nowych możliwości, w stopniu perfekcyjnym opanujesz język, poznasz wielu ludzi, co w przyszłości może zaowocować także zawodowymi możliwościami.

Roczny wyjazd do USA sprawi także, że nabierzesz poczucia pewności, nauczysz się pokonywać bieżące problemy, poszerzysz swoje horyzonty. Dzięki temu znalezienie sposobu na życie będzie znacznie prostsze, a jeśli już wcześniej wiedziałaś, co chcesz robić w przyszłości, znacznie łatwiej będzie Ci realizować swoje cele.


Program Aupair to coś dla Ciebie

W programie mogą wziąć udział dziewczyny i kobiety w wieku od 18 do 26 lat. Uczestniczka wyjeżdża na rok do Stanów Zjednoczonych na zaproszenie rodziny z dziećmi. Po przybyciu do USA, po kilkudniowym szkoleniu, zamieszkujesz u rodziny i opiekujesz się dziećmi.

Dzień aupair zaczyna się od wspólnego śniadania z dziećmi, które następnie trzeba zawieźć do przedszkola lub szkoły. Po powrocie do domu następuje czas zabaw i wspólnego spędzania czasu z rodziną.

Aupair pracuje około 45 godzin tygodniowo i otrzymuje kieszonkowe w wysokości około 200 dolarów tygodniowo. W czasie pobytu Twój angielski stanie się perfekcyjny.

Poznasz prawdziwe życie amerykańskiej rodziny, spotkasz i zaprzyjaźnisz się z wieloma osobami, a także z pewnością zwiedzisz kraj. Jeśli będziesz zadowolona, możesz przedłużyć swój pobyt w Stanach o kolejne 12 miesięcy.

Już dziś zarejestruj się do programu na stronie www.aupair.aifs.pl. Sama zobaczysz, jak wielkie możliwości otworzą się przed Tobą po powrocie do kraju. Program Aupair to szansa, której nie można przegapić.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *