hotel na walentynki

Gdzie warto pojechać ze swoją dziewczyną na Walentynki?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Zwyczaje związane z obchodzeniem święta zakochanych nieco różnią się od siebie w poszczególnych krajach. Warto zabrać ukochaną osobę na zagraniczną wycieczkę, aby urozmaicić w ten sposób własne świętowanie walentynek. Romantyczna wyprawa przebiegnie idealnie zwłaszcza wówczas, jeżeli dopełnione zostaną wszystkie niezbędne formalności związane z rezerwacją w hotelu.


Walentynki w Wielkiej Brytanii

Wyjazd na walentynki do Stanów Zjednoczonych nie jest prostym zadaniem, ale odwiedzenie Wielkiej Brytanii nie powinno stanowić problemu dla polskich zakochanych. To doskonała okazja to pospacerowania brzegiem Tamizy w Londynie, zwiedzenia historycznego Yorku czy powędrowania wrzosowiskami Kornwalii.

Zwyczaj rozsyłania walentynkowych kartek posiada anglosaską genezę. Dotyczy jednak nie tylko osób obdarzanych miłością romantyczną, dlatego warto podczas pobytu przesłać rodzinie, przyjaciołom, współpracownikom i znajomym wspólnie podpisany list z pozdrowieniami.


Romantyczna wizyta we Francji

Francja jest krajem słynącym ze znakomitej kuchni, a jej mieszkańcy celebrują codzienny lunch nawet w zwykłe dni powszednie. Walentynki spędzone chociażby w Paryżu są znakomitą okazją do skosztowania wielu francuskich dań, takich jak croissant z marmoladą, kurczak po prowansalsku czy deska serów.

Również zwiedzanie uliczek francuskiej stolicy nie powinno zawieść zakochanych. Zaciszne zaułki i ogrody, piękne mosty miłości nad Sekwaną, liczne zabytki, wykwintne lokale oraz kameralne restauracje to tylko niektóre z najbardziej romantycznych atrakcji Paryża.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?


Walentynki we Włoszech

Włochy słyną z wielu miast, do których co roku udają się całe pielgrzymki zakochanych par z wielu krajów Europy. Poza słynną Wenecją czy piękną Weroną, na szczególną uwagę zasługuje Terni. Położone w rejonie Umbrii miasto słynie przede wszystkim z pięknej bazyliki z grobem swego patrona, Świętego Walentego. To właśnie w tym miejscu wiele par rozpoczyna oficjalny okres narzeczeństwa.

W Terni celebruje się także Święto Zaręczyn, obchodzone w ostatnią niedzielę przed walentynkami. Wspólną wycieczkę warto spędzić przy pokazach sztucznych ogni, a także skosztować uważanych za afrodyzjak trufli.


Standard, rezerwacja i opłata hotelu

Standard hotelowy określany jest za pomocą gwiazdek lub innych symboli. System kategoryzacji obowiązujący w poszczególnych państwach może się nieco różnić, jednak ogólny standard wyższy jest w obiektach posiadających więcej gwiazdek. Walentynki spędzić można w niezwykle luksusowym apartamencie 5-gwiazdkowego hotelu, jednak te 4- i 3-gwiazdkowe również są w stanie zapewnić bardzo przyjemny pobyt.

Warto pamiętać o rezerwacji, aby odpowiednio wcześnie zabukować sobie wymarzony pokój. Opłaty dokonać można przez internet, przy czym wiele europejskich hoteli obsługuje jedynie karty płatnicze. Godzinę przylotu na miejsce warto dostosować do obowiązującej w wybranym obiekcie doby hotelowej. Jest ona ustalana indywidualnie, jednak zazwyczaj trwa 20 godzin, zaczyna się w godzinach popołudniowych i kończy następnego dnia rano.


 

Dodaj komentarz