Dokąd warto wyruszyć z okazji walentynek i jak zadbać o dobre miejsce w hotelu?

hotel na walentynki

Zwyczaje związane z obchodzeniem święta zakochanych nieco różnią się od siebie w poszczególnych krajach. Warto zabrać ukochaną osobę na zagraniczną wycieczkę, aby urozmaicić w ten sposób własne świętowanie walentynek. Romantyczna wyprawa przebiegnie idealnie zwłaszcza wówczas, jeżeli dopełnione zostaną wszystkie niezbędne formalności związane z rezerwacją w hotelu.


Święto Zakochanych po anglosasku

Wyjazd na walentynki do Stanów Zjednoczonych nie jest prostym zadaniem, ale odwiedzenie Wielkiej Brytanii nie powinno stanowić problemu dla polskich zakochanych. To doskonała okazja to pospacerowania brzegiem Tamizy w Londynie, zwiedzenia historycznego Yorku czy powędrowania wrzosowiskami Kornwalii. Zwyczaj rozsyłania walentynkowych kartek posiada anglosaską genezę. Dotyczy jednak nie tylko osób obdarzanych miłością romantyczną, dlatego warto podczas pobytu przesłać rodzinie, przyjaciołom, współpracownikom i znajomym wspólnie podpisany list z pozdrowieniami.


Romantyczna wizyta we Francji

Francja jest krajem słynącym ze znakomitej kuchni, a jej mieszkańcy celebrują codzienny lunch nawet w zwykłe dni powszednie. Walentynki spędzone chociażby w Paryżu są znakomitą okazją do skosztowania wielu francuskich dań, takich jak croissant z marmoladą, kurczak po prowansalsku czy deska serów. Również zwiedzanie uliczek francuskiej stolicy nie powinno zawieść zakochanych. Zaciszne zaułki i ogrody, piękne mosty miłości nad Sekwaną, liczne zabytki, wykwintne lokale oraz kameralne restauracje to tylko niektóre z najbardziej romantycznych atrakcji Paryża.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?


Walentynki we Włoszech

Włochy słyną z wielu miast, do których co roku udają się całe pielgrzymki zakochanych par z wielu krajów Europy. Poza słynną Wenecją czy piękną Weroną, na szczególną uwagę zasługuje Terni. Położone w rejonie Umbrii miasto słynie przede wszystkim z pięknej bazyliki z grobem swego patrona, Świętego Walentego. To właśnie w tym miejscu wiele par rozpoczyna oficjalny okres narzeczeństwa. W Terni celebruje się także Święto Zaręczyn, obchodzone w ostatnią niedzielę przed walentynkami. Wspólną wycieczkę warto spędzić przy pokazach sztucznych ogni, a także skosztować uważanych za afrodyzjak trufli.


Standard, rezerwacja i opłata hotelu

Standard hotelowy określany jest za pomocą gwiazdek lub innych symboli. System kategoryzacji obowiązujący w poszczególnych państwach może się nieco różnić, jednak ogólny standard wyższy jest w obiektach posiadających więcej gwiazdek. Walentynki spędzić można w niezwykle luksusowym apartamencie 5-gwiazdkowego hotelu, jednak te 4- i 3-gwiazdkowe również są w stanie zapewnić bardzo przyjemny pobyt. Warto pamiętać o rezerwacji, aby odpowiednio wcześnie zabukować sobie wymarzony pokój. Opłaty dokonać można przez internet, przy czym wiele europejskich hoteli obsługuje jedynie karty płatnicze. Godzinę przylotu na miejsce warto dostosować do obowiązującej w wybranym obiekcie doby hotelowej. Jest ona ustalana indywidualnie, jednak zazwyczaj trwa 20 godzin, zaczyna się w godzinach popołudniowych i kończy następnego dnia rano.


Więcej porad znajdziesz na hotelmistralsport.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*