apartamenty w Krakowie

Co warto zwiedzić w Krakowie?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Kraków jest zdecydowanie jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, odwiedzany rocznie przez miliony turystów, zarówno z Polski jak i zza granicy. Przepiękna starówka, Wawel czy Kościół Mariacki to jedne z najczęściej odwiedzanych i znanych na całym świecie zabytków. Dlaczego jeszcze warto odwiedzić Kraków?


Kiedy rezerwować noclegi?

Turyści rezerwują apartamenty w Krakowie, już na kilka miesięcy przed przyjazdem. Atrakcyjna baza wypadowa w centrum Krakowa jest kuszącą opcją z której chcą skorzystać rzesze turystów, warto więc zarezerwować nocleg odpowiednio wcześnie żeby uniknąć rozczarowania i dojazdów do atrakcyjnych części Krakowa z jego obrzeży.

Polecamy kontaktować się bezpośrednio z interesującymi nas obiektami noclegowymi, gdyż w ten sposób możemy zyskać najkorzystniejsza cenę, znacznie niższą niż na portalach, takich jak Booking czy Expedia.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Gdzie Polacy najchętniej latają samolotem?


Jakie są atrakcje w Krakowie?

  • Wawelskie Wzgórze, potocznie zwane Wawelem. Mieści się na nim Zamek Królewski i Katedra, przez całe wieki historii Polski było centrum władzy duchownej i świeckiej.
  • Barbakan, jest to element średniowiecznego budownictwa obronnego, był on ważnym elementem składowym fortyfikacji całego miasta. Jest to okrągła murowana budowla wsunięta w linie murów i połączona z bramą miejską.  Krakowski barbakan jest jednym z siedmiu w Polsce i został całkowicie zrekonstruowany zaraz po wojnie, na pierwotnych fundamentach i z oryginalnych elementów muru.
  • Sukiennice w Krakowie, pierwowzorem obecnych sukiennic były drewniane kramy sukienne otoczone wieloma straganami. Powstały w XII w. i od tego czasu przeszły wiele transformacji i zmian, łącznie z zadaszeniem którego pierwotnie nie planowano. Obecnie we wnętrzu sukiennic znajdują się liczne kramy z pamiątkami.
  • Fabryka Schindlera – muzeum historyczne miasta Krakowa, na wystawach możemy zobaczyć między innymi fotografie z czasów okupacji niemieckiej czy poświęconą osobom pomagającym Żydom. Zdecydowanie warto odwiedzić.

Atrakcji w Krakowie jest bez liku, powyżej przedstawiliśmy tylko kilka najpopularniejszych z nich. Każdy zakątek tego miasta kryje wiele ciekawostek i polecamy spędzić tam więcej niż tylko jeden dzień.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *