podróż samolot wycieczka

Jakie są najbardziej popularne kierunki lotów w Polsce?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Podróżowanie jest dobrym sposobem na spędzenie długo wyczekanego urlopu, oderwanie się od codziennych obowiązków i problemów, z którymi jesteśmy zmuszeni mieć do czynienia. W momencie, gdy wybierzemy opcję wyjazdu za granicę rodzimego kraju mamy szansę poznać nową kulturę, język, zwiedzić ciekawe i do tej pory nieznane miejsca oraz zregenerować siły.


Gdzie latają Polacy na wakacje?

Chwila, z którą zdecydujemy się na wypoczynek poza miejscem zamieszkania stoją przed nami dwie opcje: samodzielna organizacja wyjazdu lub skorzystanie z oferty biura podróży. Do rozważenia zostaje kolejna sprawa – w sumie najważniejsza – gdzie wyruszyć aby wykorzystać wolny czas jak najlepiej i wrócić z poczuciem satysfakcji? Temat: „Gdzie Polacy najchętniej latają samolotem?” jest wątkiem priorytetowym w sytuacji, gdy jeszcze nie do końca wiemy, jaki cel podróży chcemy obrać.

Urlop jednoznacznie wielu z nas kojarzy się z ciepłymi krajami. W takim wypadku nic dziwnego, że większość Polaków jako wymarzone miejsce na zebranie nowej energii wybiera Grecję. Picie kolorowych drinków, opalanie się pod palmami, kąpiele w luksusowych basenach to idealny wybór dla wielu wczasowiczów. Podobne zainteresowanie dotyczy takich krajów jak Chorwacja, Hiszpania, Bułgaria, Egipt, czy Tunezja. Tam także zaznamy uciech życia oraz poczujemy rajski klimat.
Nie zapominajmy o Włoszech, które słyną z otwartości na turystów, a ponadto ze wspaniale zaopatrzonej kuchni – wszak kto by się nie pokusił o przepyszną włoską pizzę, czy legendarne spaghetti?


Austria lub Gruzja

Fani górskich wojaży swój azyl odnajdą w Gruzji lub Austrii, gdzie oprócz pięknych widoków poznanych poprzez całodzienne wycieczki, zasmakować się będą mogli w przepysznym jedzeniu.

turystyka austria


A może USA?

Ogromnym powodzeniem wśród turystów pragnących zaczerpnięcia życia w klimacie nowoczesności, a jednocześnie chcących pozostać nieco w rejonach miejskich cieszą się Stany Zjednoczone. W USA doba jest nieskończona, a atmosfera tam panująca pozwoli każdemu wczasowiczowi dopasować rodzaj rozrywki adekwatny do tego, czego w danej chwili potrzebuje.


Chiny

Kultura azjatycka ma spore grono wielbicieli, dlatego też kolejnym rejonem będącym w kręgu zainteresowań, jeśli chodzi o pomysł na urlop są Chiny. Chiny to raj dla osób, które w ramach urlopowego relaksu chcą jak najwięcej zwiedzić. Wielki Mur Chiński, różne świątynie są miejscami bardzo często zwiedzanymi przez polskich turystów.

turystyka mur chiński chiny


Wyjazd do naszych zachodnich sąsiadów

Jeżeli bierzemy pod uwagę jedynie kraje znajdujące się w Europie to podróż do Niemiec jest doskonałą opcją. W Niemczech znajdziemy nie tylko darmowe i nieskazitelne autostrady. Centrum Berlina, który jest stolicą tegoż kraju może poszczycić się Wyspą Muzeów. To także jedno najbardziej cenionych kompleksów muzealnych na całym świecie. W jego całość wpisuje się choćby Muzeum im. Bodego, Nowe Muzeum, czy Stara Galeria Narodowa.

Wyspa Muzeów w 1999 roku wpisana została na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Mimo braku klimatu rodem z amerykańskich seriali, gdzie bohaterowie wyjeżdżając na wakacje kierują się raczej myślą o złocistym piasku i hamaku rozłożonym w otoczeniu uroczych drzew palmowych, Niemcy nie mogą narzekać na zastój turystyki w ich kraju.


Czy warto pojechać do Rosji?

Pozostając w temacie zabytków należy wspomnieć o Rosji. Zabytki znajdujące się w Moskwie,wycieczki koleją transsyberyjską to prawdziwa gratka dla wielbicieli kultury rosyjskiej.

turystyka rosja kreml

Wyjazd za granicę to doskonały plan na urlop. Wybór jest całkiem spory – począwszy od krajów słynących z wysokich temperatur, niebieskich mórz i przepięknych, luksusowych basenów oferowanych przez właścicieli hoteli wraz z mnóstwem innych atrakcji, poprzez górzyste tereny, gdzie można na własne oczy podziwiać niespotykane wcześniej krajobrazy, aż po miejsca słynące z ogromnej ilości zabytków. Każdy z ów rejonów ma własne grono wielbicieli, a powyższe przykłady są tego niezbitym dowodem.

Wyjeżdzając na wakację samolotem warto należycie zadbać o swój samochód pozostawiony przy lotnisku. Dobrym wyborem jest skorzystanie z przy lotniskowych parkingów, np. Parking Modlin P7.


 

Dodaj komentarz