plaża w Turcji

Co warto zobaczyć w Turcji?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Szukając miejsca na nadchodzące wakacje warto pomyśleć o Turcji. Jest ona coraz popularniejszym miejscem, do którego chętnie się udajemy. Z racji tego, że coraz więcej osób wybiera wakacje w Turcji, przestała się ona kojarzyć z mało cywilizowanym miejscem.

Teraz wiemy, że to bardzo nowoczesny kraj, który ma swoją historię i działa tam internet. Nadal jednak można znaleźć tam egzotykę, ale w ten pozytywny i zaskakujący sposób. Wakacje tam spędzone zazwyczaj są jednymi z najlepszych. Ci, którzy chociaż raz odwiedzili Turcję, wracają tam stale.


Co sprawia, że wakacje w Turcji są tak popularne?

Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. Za to jest długa, gdyż powodów, dla których warto jechać do Turcji na wakacje jest sporo. Jest ich dużo, więc każdy, bez problemu, znajdzie powód, który jest najbliższy jego sercu.


Gwarantowana słoneczna pogoda

Chcąc wygrzewać się na plaży i wrócić z cudowną opalenizną, lepiej nie decydować się na wakacje nad Bałtykiem. W Polsce pogoda jest nieprzewidywalna. Natomiast w Turcji możemy liczyć na to, że w sezonie, słońce będzie cały czas mocno operowało. Wystarczy nawet tydzień, by wrócić z piękną, śródziemnomorską opalenizną. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż temperatura morza jest bardzo wysoka co sprawia, że pływanie w nim jest niezwykle przyjemne.


Wakacje tańsze niż w Polsce

Jeśli obliczymy wszystkie koszty jakie ponosimy na wakacjach, to w wielu przypadkach wakacje w Turcji okazują się znacznie tańsze. Na dodatek wszystko przygotowane jest pod turystę i każdy wie, jak ważni dla gospodarki danego regionu są turyści. Dlatego starają się, aby turyści byli zadowoleni. Ceny są niższe niż w Polsce, więc można czuć się na wakacjach naprawdę doskonale. Warto pamiętać, że wybierając wakacje all inclusive możemy nie opuszczać hotelu i nie wydawać nic na jedzenie i picie na mieście.


Zwiedzanie, zabytki i cuda przyrody

Wszyscy, którzy uwielbiają zwiedzać poczują się w Turcji jak w domu. Ogrom zabytków, z jakimi można się spotkać, przytłacza. Będąc np. na wakacjach w Side cały czas obcujemy z historią. Starożytne świątynie, ogromny starożytny teatr, zabytki są na każdym kroku. Historia przenika się z teraźniejszością, co tworzy niesamowity klimat. Będąc w Turcji nie można nie udać się na wycieczkę do pięknych, tureckich krain. Zwiedzanie Kapadocji czy Pamukkale to niesamowita przygoda. Piękne tufowe formacje w Kapadocji, czy niesamowite wapienne tarasy w Pamukkale pozostają w pamięci na zawsze. A to naprawdę niewielka część tego, co można zobaczyć będąc na wakacjach na riwierze tureckiej.


Doskonałe jedzenie i wspaniałe przyprawy

Samych rodzajów kebaba w Turcji jest kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt. Nie wystarczy wakacji, aby wszystkich spróbować. A co ze słodkościami, z których Turcja słynie? Co ze wspaniałymi, bo dojrzewającymi na słońcu, owocami i jarzynami? Co z aromatycznymi ziołami? Tego wszystkiego można spróbować. Będąc na lokalnych bazarach można kupić przyprawy, które przywieziemy do kraju. Dzięki temu wspomnienie wakacji będzie cały czas z nami. No i nie można nie wspomnieć o herbacie. Jej miłośnicy będą z rozrzewnieniem wspominali smak i aromat prawdziwej tureckiej herbaty. Tak jak i kawy. Każdy znajdzie dla siebie coś smacznego.

To oczywiście nie wszystkie powody przemawiające za tym, aby wakacje spędzić w Turcji. Są wystarczające do tego, aby zacząć szukać wakacji w Turcji. Urlop spędzony w tureckim kurorcie będzie doskonałą okazją do tego, aby naładować akumulatory na resztę roku.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z firmą AlanyaOnline.pl, która zajmuje się organizacją wycieczek fakultatywnych w Turcji.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *