Spis treści
Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021
Jeżeli planujesz pobyt na Śląsku, a szczególnie w okolicach Wrocławia, w planie Twojej wycieczki nie może zabraknąć wizyty we wrocławskim zoo! Ten imponujący pod wieloma względami ogród zoologiczny to doskonałe miejsce, w którym można spędzić cały dzień, zarówno na sympatycznej randce, jak i podczas rodzinnego weekendu. Co sprawia, że zoo we Wrocławiu po prostu trzeba zobaczyć?
Co warto wiedzieć o wrocławskim zoo?
Pełna nazwa tego obiektu to Ogród Zoologiczny we Wrocławiu (Zoo Wrocław). Już liczby dotyczące tego miejsca wskazują, że można się po nim spodziewać sporo dobrego. Co warto wiedzieć o wrocławskim zoo?
Zoo we Wrocławiu to powód do dumy dla całego kraju – mówi przedstawiciel pobliskiego Hotelu Sleep. – Na obecnych ziemiach polskich nie ma starszego ogrodu zoologicznego. Powstał on w 1865 roku. Znajduje się przy ulicy Wróblewskiego 1–3 i zajmuje aż 33 hektary, na których można podziwiać ponad 10 000 zwierząt reprezentujących ponad 1100 gatunków. W te szacunki nie wchodzą bezkręgowce. Jeśli chodzi o popularność, jest to piąty ogród zoologiczny w Europie. Przyciąga każdego roku rzeszę turystów. Naprawdę mamy być z czego dumni!
Zoo we Wrocławiu jest ciekawe nie tylko jako miejsce, w którym można zobaczyć wiele egzotycznych zwierząt. Ciekawie prezentuje się także architektura tego miejsca. Zachowało się sporo obiektów pamiętających czasy otwierania ogrodu zoologicznego, utrzymanych w stylu eklektycznym.
Ten artykuł powinien Ciebie zainteresować – Sprzęt i odzież prawdziwego turysty!
Co można zobaczyć w zoo we Wrocławiu?
Podczas pobytu w zoo we Wrocławiu można podziwiać zarówno europejskie gatunki zwierząt, jak i okazy egzotyczne. Godny uwagi jest niedawno powiększony wybieg dla niedźwiedzi brunatnych. Zajmuje 1,2 ha powierzchni i jest największym tego typu obiektem w Polsce. W części europejskiej można zobaczyć także żbiki i rysie.
Niewątpliwą atrakcją jest fokarium, które pozwala podziwiać te sympatyczne ssaki zarówno na powierzchni, jak i podczas podwodnych harców. Dużo emocji wzbudzają także motylarium, w którym można się poczuć jak w zaczarowanym świecie, oraz terrarium nieustannie rozbudowywane już od 1885 roku. Rzadkością jest obiekt nazwany Tajemnice Sahary, w którym można podziwiać gatunki żyjące dziko na pustyni: wielbłądy, liski pustynne fenki, stepojeże uszate, oryksy i inne. Imponujące jest także Afrykarium. Można tam zobaczyć zwierzęta afrykańskie, zarówno lądowe, jak i oceaniczne.
Wszystkie atrakcje, jakie czekają na odwiedzających wrocławskie zoo, można wymieniać długo. Niestety żaden tekst nie odda tego, jak wiele wrażeń czeka za bramą. Trzeba to po prostu zobaczyć!
Byłem, widziałem i serdecznie polecam. Warto zobaczyć!
Jeszcze nie byłem, ale jestem coraz bardziej przekonany, że warto się tam wybrać.