zoo wrocław dlaczego warto zobaczyć

Zoo we Wrocławiu – dlaczego warto je zobaczyć?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Jeżeli planujesz pobyt na Śląsku, a szczególnie w okolicach Wrocławia, w planie Twojej wycieczki nie może zabraknąć wizyty we wrocławskim zoo! Ten imponujący pod wieloma względami ogród zoologiczny to doskonałe miejsce, w którym można spędzić cały dzień, zarówno na sympatycznej randce, jak i podczas rodzinnego weekendu. Co sprawia, że zoo we Wrocławiu po prostu trzeba zobaczyć?


Co warto wiedzieć o wrocławskim zoo?

Pełna nazwa tego obiektu to Ogród Zoologiczny we Wrocławiu (Zoo Wrocław). Już liczby dotyczące tego miejsca wskazują, że można się po nim spodziewać sporo dobrego. Co warto wiedzieć o wrocławskim zoo?

Zoo we Wrocławiu to powód do dumy dla całego kraju – mówi przedstawiciel pobliskiego Hotelu Sleep. – Na obecnych ziemiach polskich nie ma starszego ogrodu zoologicznego. Powstał on w 1865 roku. Znajduje się przy ulicy Wróblewskiego 1–3 i zajmuje aż 33 hektary, na których można podziwiać ponad 10 000 zwierząt reprezentujących ponad 1100 gatunków. W te szacunki nie wchodzą bezkręgowce. Jeśli chodzi o popularność, jest to piąty ogród zoologiczny w Europie. Przyciąga każdego roku rzeszę turystów. Naprawdę mamy być z czego dumni!

Zoo we Wrocławiu jest ciekawe nie tylko jako miejsce, w którym można zobaczyć wiele egzotycznych zwierząt. Ciekawie prezentuje się także architektura tego miejsca. Zachowało się sporo obiektów pamiętających czasy otwierania ogrodu zoologicznego, utrzymanych w stylu eklektycznym.


Ten artykuł powinien Ciebie zainteresować – Sprzęt i odzież prawdziwego turysty!


Co można zobaczyć w zoo we Wrocławiu?

Podczas pobytu w zoo we Wrocławiu można podziwiać zarówno europejskie gatunki zwierząt, jak i okazy egzotyczne. Godny uwagi jest niedawno powiększony wybieg dla niedźwiedzi brunatnych. Zajmuje 1,2 ha powierzchni i jest największym tego typu obiektem w Polsce. W części europejskiej można zobaczyć także żbiki i rysie.

Niewątpliwą atrakcją jest fokarium, które pozwala podziwiać te sympatyczne ssaki zarówno na powierzchni, jak i podczas podwodnych harców. Dużo emocji wzbudzają także motylarium, w którym można się poczuć jak w zaczarowanym świecie, oraz terrarium nieustannie rozbudowywane już od 1885 roku. Rzadkością jest obiekt nazwany Tajemnice Sahary, w którym można podziwiać gatunki żyjące dziko na pustyni: wielbłądy, liski pustynne fenki, stepojeże uszate, oryksy i inne. Imponujące jest także Afrykarium. Można tam zobaczyć zwierzęta afrykańskie, zarówno lądowe, jak i oceaniczne.

Wszystkie atrakcje, jakie czekają na odwiedzających wrocławskie zoo, można wymieniać długo. Niestety żaden tekst nie odda tego, jak wiele wrażeń czeka za bramą. Trzeba to po prostu zobaczyć!


 

2 thoughts on “Zoo we Wrocławiu – dlaczego warto je zobaczyć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *