zblizenie na dlon mezczyzny z kaskiem motocyklowym

Jakie akcesoria powinien posiadać każdy motocyklista?

Artykuł zaktualizowany 3 marca 2020


Motocyklista powinien zadbać nie tylko o motor, ale również o siebie. Dlatego niezwykle istotne jest wybranie odpowiednich akcesoriów oraz ubrań , które nie tylko zapewnią komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo podczas jazdy.


Jakie ubrania dla motocyklistów?

Jazda na motorze wymaga zakupu odpowiedniego stroju. O ile wiedzą to doświadczeni motocykliści, o tyle Ci początkujący mogą mieć problem. Ubrania dla motocyklistów nie tylko zapewniają wygodę podczas jazdy, ale dodatkowo zapewniają bezpieczeństwo. Do wyboru mamy kurtki, spodnie lub całe kombinezony.

Należy wybrać modele wodoodporne, wiatroszczelne i oddychające. Wszystkie te elementy garderoby motocyklisty powinny posiadać dodatkowe wzmocnienia w newralgicznych punktach, bezpieczne szwy, które zapewnią bezpieczeństwo w razie ewentualnego starcia z asfaltem, a także dodatkowe ochraniacze na łokcie, ramiona i plecy. Dodatkowo powinny posiadać odblaski, poprawiające widoczność na drodze.

Bezpieczne akcesoria każdego motocyklisty

Jazda na motorze wymusza zakup akcesoriów, które zapewniają bezpieczeństwo fanom dwóch kółek. Podstawową rzeczą, w jaka powinien wyposażyć się każdy fan jednośladu jest kask z homologacją. Ten na pozór prosty przedmiot chroni głowę w razie ewentualnego uderzenia w podłoże przy szybkiej prędkości. Na nim nie wolno oszczędzać! I wbrew pozorom nie jest to gadżet tylko dla początkujących. Kask to obowiązkowy element dla każdego motocyklisty, nawet tego, który jeździ od lat.

Niezwykle istotny jest dobór odpowiedniego obuwia. Muszą to być koniecznie buty motocyklowe, które oferuje m.in. sklep motocyklowy Maxibike. Jak je wybrać? Buty motocyklowe powinny cechować się antypoślizgową podeszwą, być stabilne, ma także posiadać ochraniacze pięt, palców oraz kostki. Dodatkowo dobrze byłoby, aby charakteryzowały się dobrą cyrkulacją powietrza i posiadać antybakteryjną wkładkę. Kolejne niezbędne akcesoria to rękawice. Ich głównym zadaniem jest ochrona rąk podczas wypadku.

Najlepiej, aby miały dodatkowe wzmocnienie w miejscach narażonych na uszkodzenia. Warto wybrać te, które posiadają podwójny materiał na wewnętrznej stronie, twardą powłokę na kostkach. Dodatkowo, powinny mieć elementy odblaskowe.

Niezbędne dodatki na motor

Oprócz akcesoriów gwarantujących bezpieczeństwo, warto również postawić na gadżety poprawiające komfort jazdy. Należą do nich m.in. torby i kufry. Nawet, gdy nie pokonuje się zbyt dużych odległości, to często pojawia się potrzeba zabrania ze sobą kilku ważnych rzeczy. Najwygodniejszym rozwiązaniem  są torby na bak. Dostępne są w wielu rozmiarach, dzięki czemu każdy motocyklista wybierze odpowiedni dla siebie.

Doskonale sprawdzi  się również uchwyty na telefon komórkowy, dzięki któremu możesz włączyć nawigację. W sklepach znajdują się również osobne urządzenia nawigacyjne oraz specjalne mocowania. Takie gadżety pozwolą dotrzeć do miejsca docelowego, bez obawy o zabłądzenie. Fani gadżetów mają do wyboru również kamery sportowe, adapter gniazdka zapalniczki, który  zlewnością przyda się na dłuższych trasach czy systemy komunikacyjne dla kierowcy i pasażera.


 

Dodaj komentarz