mezczyzna korzysta z kalkulatora OC

Dlaczego warto korzystać z kalkulatora OC/AC?

Artykuł zaktualizowany 24 marca 2020


Zgodnie z polskim prawem każda osoba, która posiada samochód, musi wykupić ubezpieczenie OC, a dodatkowo może wybrać AC. Niestety zakup polis ubezpieczeniowych wiąże się z niemałym wydatkiem. Wciąż wielu posiadaczy samochodów  bierze pierwszą lepszą ofertę, zamiast wybrać najbardziej korzystną. Z pomocą przychodzi narzędzie, jakim jest darmowy kalkulator OC/AC. Na czym polega i dlaczego warto z niego korzystać?


Dlaczego warto korzystać z kalkulatora OC/AC?

Korzystanie z kalkulatora OC/AC to nie tylko wygodne rozwiązanie, ale przede wszystkim zaoszczędzenie czasu. Co więcej, przy zakupie polisy ubezpieczeniowej, trzeba bardzo dokładnie przeanalizować warunki umowy, ale uniknąć zaakceptowania niekorzystnej umowy. Decydując się na skorzystanie z kalkulatora ubezpieczeń, uzyskujemy od razu odpowiedź na pytanie, która z ofert jest dla Nas najkorzystniejsza. Po użyciu narzędzia, na spokojnie możesz się zastanowić i podjąć decyzję  bez pośpiechu i bez wychodzenia w domu. Ponadto kalkulator OC/AC niesie za sobą wiele korzyści, do których zalicza się przede wszystkim:

 • Oszczędność czasu – samodzielne szukanie ofert i umawianie się z konsultantami jest bardzo czasochłonne i może zając nawet kilka godzin. Natomiast korzystanie z kalkulatora to kwestia kilku minut.
 • wygodne rozwiązanie – aby obliczyć ceny składek, wystarczy mieć dostęp do internetu i uzupełnić dane w formularzu. Na tej podstawie obliczane są ostateczne ceny składek, a Ty nie musisz zmagać się z tym samodzielnie ani kontaktować się z konsultantem. Wszystko przedstawi Ci kalkulator. Na tej podstawie wybierzesz najlepszą ofertę.
 • oszczędność pieniędzy – szukając ofert samodzielnie, wiele z nich nie przejrzysz. W związku z tym możesz nie dotrzeć do tej, która ma niską cenę. A oferty firm ubezpieczeniowych mogą się naprawdę różnić. Za pomocą narzędzia, jakim jest kalkulator, możesz dotrzeć do ofert w atrakcyjnych cenach, które będą nawet o połowę niższe. Co więcej, wiele firm ubezpieczeniowych oferuje zniżki dla osób, które wykupują polisę przez Internet.
 • możliwość skorzystania z dodatkowych ofert – jeśli samodzielnie szukasz polisy ubezpieczeniowej, możesz pominąć oferty dodatkowe. Obliczając składkę polisy za pomocą kalkulatora, dostajesz zestawienie ze wszystkimi możliwymi wariantami rozszerzeń. Może okazać się, że jedno z nich będzie w tak korzystnej cenie, że się na nie zdecydujesz.

Jakie dane muszę podać, korzystając z kalkulatora OC/AC?

Korzystanie z kalkulatora ubezpieczeń, wymaga podania kilku istotnych informacji. Choć niektóre mogą wydać Ci się nieistotne, to mają wpływ na wysokość polisy. Do podstawowych danych należy:

 • rok produkcji, markę, model, rodzaj paliwa i pojemność silnika,
 • sposób wykorzystywania samochodu,
 • obecny i przewidywany przebieg,
 • kraj pochodzenia, datę pierwszej rejestracji oraz wskazaniem, którym jesteś właścicielem
 • numer rejestracyjny,
 • rodzaj i ilość zabezpieczeń antykradzieżowych, miejsce parkowania,
 • korzystanie z samochodu za granicą,
 • informacja o tym, czy samochodem będą przewożone dzieci, ile mają lat i jak często.

Wszystkie informacje dotyczące pojazdy, zawarte są w dowodzie rejestracyjnym.

Jak skorzystać z kalkulatora OC/AC? Krok po kroku

Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń, musisz przygotować następujące dokumenty: 

 • dowód osobisty, 
 • dowód rejestracyjny.

Wyliczeń możesz dokonać na stronie – https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/. W następnej kolejności przechodzisz do formularza i wypełniasz dane m.in. rodzaj pojazdu, rok produkcji samochodu, marka, model, rodzaj paliwa, pojemność silnika, numer rejestracyjny itd. Dla ułatwienia, kalkulator posiada znaki zapytania, które umieszczono obok każdego pustego pola.

Klikając na znak, pojawi się informacja na temat danego pola np. dostaniesz wskazówkę  gdzie szukać danej informacji. Ponadto narzędzie jest tak skonstruowane, że niektórych danych nie musisz wpisywać, tylko wybrać z listy. Masz również możliwość wybrania interesującego Cię zakresu ubezpieczenia. Jeśli zastanawiasz się nad innymi niż obowiązkowe OC, możesz najpierw sprawdzić wysokość składki OC, a następnie wybrać jeszcze inne np. AC i podjąć decyzję.

Następnie pozostaje tylko uzupełnić pozostałe dane.

Dzięki podanym informacjom otrzymamy dokładne wyliczenia stawek OC i AC, które proponowane są przez różne firmy. Od razu można się z nimi skontaktować poprzez Zamówienie rozmowy z konsultantem.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *