zakup nowego opla

Planujesz zakup nowego auta? Odwiedź wirtualny salon Opla

Artykuł zaktualizowany 3 sierpnia 2023


Bezpieczeństwo, wygoda, duże rabaty i auta tylko czekające na odbiór. Okazuje się, że to świetny moment na kupno nowego samochodu.


To wiosną się zakochujemy, urządzamy pierwszego grilla i bardzo często kupujemy też nowy samochód. W tym roku wszystko to wydaje się nieco bardziej skomplikowane. A kupno samochodu? O dziwo, dzięki wszechobecnej digitalizacji jest łatwiejsze niż by się mogło wydawać. Wbrew pozorom to świetny moment na zakup auta. Tym bardziej, że dziś jest ono nie tylko środkiem lokomocji, ale też naszą prywatną przestrzenią, w które możemy poczuć się swobodnie i bezpiecznie. A tego nie zapewni nam autobus, taksówka, ani auto wypożyczane na minuty.

Kupno nowego samochodu

Samo kupno nowego samochodu wcale nie jest dziś trudniejsze niż wcześniej. A wręcz może być łatwiejsze dzięki wszechobecnym nowym technologiom.

Ale zacznijmy od tego, że salony samochodowe są cały czas otwarte. W tych należących do sieci Opla obsługa dokonuje wszelkich starań, by zapewnić klientom możliwość bezpiecznych zakupów. Odwiedzający mają do dyspozycji dozowniki z płynem dezynfekującym, na bieżąco dezynfekowane są punkty kontaktu bezpośredniego, a auta są zabezpieczane jednorazowymi nakładkami foliowymi.

Jednak to nie ze względu na kliniczną czystość warto dziś wybrać się do salonu Opla, ale po jeden ze znakomitych modeli tej marki. Wyjątkowo szeroka oferta modeli, gwarantuje, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Jaki model Opla wybrać?

Do takiego zakupu najlepiej podejść metodycznie i najpierw odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania.

Pierwsze i najważniejsze to dla ilu osób przeznaczony będzie nowy samochód. Jeśli będziemy wozić całą rodzinę, warto pomyśleć o większych modelach, np. SUV-ie Grandlandzie X czy wręcz minivanie Zafirze Life, która jest w stanie pomieścić nawet dziewięć osób i oferuje dużą dowolność konfiguracji wnętrza. Z kolei single mogą wykorzystać zalety mniejszych aut, jak Corsa, czy jej nowa, całkowicie elektryczna wersja czyli wypełniona innowacjami Corsa-e. To wygodne miejskie auto może przejechać na jednym ładowaniu ponad 330 km co w zupełności wystarcza do codziennej eksploatacji. Doskonałą propozycją jest też bardzo oszczędna nowa Astra, która dzięki silnikom nowej generacji zachwyca, niskim zużyciem paliwa oraz obniżoną emisją CO2 – nawet o 21% w porównaniu z Astrą K dotychczas produkowaną.

Ważne jest też to, czy poruszamy się głównie po mieście, w trasie, czy może zdarza się nam trafiać na polne drogi, gdzie zdecydowanie przyda się wyższe zawieszenie SUV-ów. Warto przy tym pamiętać, że te ostatnie to auta niezwykle wszechstronne. Choć wywodzą się od topornych terenówek, to dziś bardzo dobrze sprawdzają się w naszych zatłoczonych miastach. Wyższa pozycja za kierownicą znakomicie poprawia widoczność, a podniesione zawieszenie sprawia, że nie straszne są nam krawężniki i progi zwalniające. Nic dziwnego, że po Grandlanda X, czy Crosslanda X często sięgają kierowcy, którzy nigdy nie zjeżdżają z asfaltu.

Wybierając nowy samochód warto pamiętać o kosztach jego użytkowania. Główną pozycją będą tu wydatki na paliwo. To też musimy wziąć pod uwagę, zwłaszcza przy wyborze rodzaju napędu. Poza tradycyjnym wyborem między dynamicznymi benzynami i oszczędnymi dieslami Opel oferuje również nową, w pełni elektryczną Corsę-e i Grandlanda X Hybrid, w wersji hybrydy typu plug-in z możliwością ładowania akumulatora używając prądu z gniazdka lub specjalnej ładowarki. Ten duży SUV może dzięki baterii akumulatorów pokonać nawet 59 km korzystając wyłącznie z napędu elektrycznego. Poza tym, oferuje trzy inne tryby jazdy, od klasycznie hybrydowego, po sportowy. Ten ostatni umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km w 6,1 s.

Wirtualny salon Opla – jak skorzystać?

Na szczęście tych wszystkich dylematów nie musimy roztrząsać udając się do dealera. Zdecydowanie wygodniej będzie nam w Wirtualnym Salonie Opla, gdzie możemy zapoznać się z całą ofertą, poprosić o wycenę danego modelu w konkretnej konfiguracji i nawiązać online kontakt ze sprzedawcą. Możemy także przejrzeć listę samochodów dostępnych od ręki. Warto poświęcić jej chwilę, ponieważ te nowe Ople są sprzedawane ze sporymi rabatami. A co może być przyjemniejsze niż okazyjne kupno nowego samochodu, którym możemy natychmiast zacząć się cieszyć?

Dodaj komentarz