giulietta veloce citymag

Giulietta Veloce – daj się porwać energii!

Artykuł zaktualizowany 29 sierpnia 2019


Dynamiczne auto, które zachwyca podczas jazdy nieskomplikowanymi rozwiązaniami oraz łatwością prowadzenia? To musi być Giulietta Veloce – wzbogacona wersja idealna dla kierowców o sporych wymaganiach, zdecydowanych na zakup niewielkiego, ale za to energicznego sportowego samochodu. Sprawdź, na co możesz liczyć, wsiadając do tej pełnej życia Alfy Romeo.


Sportowy charakter tkwi w detalach

Giulietta Veloce prezentuje się całkiem zgrabnie, choć nie tak jak Giulia – więcej z niej zadziorności i bezkompromisowych rozwiązań, co z pewnością przypadnie do gustu kierowcom ceniącym oryginalne rozwiązania. Wersja Veloce to ukłon w stronę dynamicznych aut nastawionych na zdobywanie coraz lepszych osiągów – sportowe zderzaki z czerwony wstawkami czy przyciemniane tylne szyby świadczą o tym, że Giulietta nie zamierza słuchać innych. Liczy się wyłącznie droga i nic ponadto.

Warto zwrócić również uwagę na sztywne, obniżone zawieszenie, dzięki któremu Giuliettę prowadzi się wyśmienicie. Całość dopełniają elementy dodatkowe, takie jak listwy progowe, czerwone zaciski hamulcowe, felgi 17″ z aluminium, tylny dyfuzor czy eleganckie wykończenie lusterek, opraw świateł oraz grilla. Wszystko to nie dziwi. W końcu po włosku „veloce” oznacza „szybkość”.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Usterki układu chłodzenia, jak rozpoznać?


Poznaj D.N.A. Giulietty

Wygląd to jednak jedynie preludium tego, co może zaoferować Giulietta Veloce. Alfa Romeo nie zapomniała, że najważniejsza jest jakość i przyjemność jazdy. Właśnie dlatego twórcy zadbali, aby Giulietta zaopatrzona została w system AlfaTM DNA, odpowiedzialny m.in. za sterowanie momentem obrotowym, kontrolę trakcji czy zmianę przełożeń w skrzyni biegów. Intuicyjnie reaguje na sytuację na drodze, a także dopasowuje się do czynności samego kierowcy.

Wystarczy wybrać jeden z proponowanych trybów, aby cieszyć się doskonałymi możliwościami jezdnymi, bez względu na rodzaj nawierzchni czy pogodę. Dynamic to rozwiązanie dla lubiących wyzwania – umożliwia prawdziwą sportową jazdę. Natural sprawdzi się podczas codziennego przemierzania drogi do pracy. All Weather to z kolei idealny wybór, gdy aura nie rozpieszcza, a nawierzchnia jest śliska. Każdy z nich zagwarantuje pewność i radość z prowadzenia. Ale o tym warto przekonać się na własnej skórze.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *