używane auto z salonu samochodowego

Dlaczego warto kupić samochód z salonu?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Kupując używane auto musimy liczyć się z ryzykiem dotyczącym jego pochodzenia pod względem prawnym oraz złego stanu technicznego. Chcąc wykluczyć to niebezpieczeństwo przy jednoczesnym uniknięciu płacenia drogich kwot za nowy samochód z salonu, warto jest kupić używane auto prosto od dealera. Takie rozwiązanie da nam pewność, co do jakości produktu i zagwarantuje całkowite bezpieczeństwo.


Wybór między nowym, a używanym samochodem

Kupując nowe auto w salonie dostajemy na niego gwarancję i zyskujemy pewność bezpieczeństwa i jakości samochodu, nie podejmujemy więc właściwie żadnego ryzyka. Wiąże się to jednak z wysoką ceną, którą nie każdy jest w stanie zapłacić. Wybierając pojazd używany z pewnością zapłacimy mniejszą kwotę, równocześnie jednak podejmujemy duże ryzyko związane z jego stanem technicznym, a nawet nieświadome kupno auta kradzionego. Nieuczciwi handlarze tanimi sposobami odbudowują nierzadko niesprawne i nie nadające się już do jazdy samochody, których późniejsza naprawa znacznie przewyższa ich wartość. Czy istnieje więc jakiś kompromis pozwalający na zakup taniego, a jednocześnie bezpiecznego auta? Okazuje się, że tak. Rozwiązaniem jest kupno używanego auta od dealera z gwarancją producenta.


Zalety kupna używanego auta od dealera

Tym, co wysuwa się na pierwszy plan, kiedy decydujemy się kupić używany samochód z salonu jest cena – znacznie niższa od tej, którą posiada nowe auto. Drugą istotną kwestię stanowi bezpieczeństwo. Samochody trafiające do salonu są dokładnie sprawdzane pod każdym względem przez profesjonalistów, nie musimy się więc obawiać o ich stan techniczny. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku pochodzenia danego auta, które podlega szczegółowej weryfikacji, a wszystkie informacje są udokumentowane – odchodzi więc także ryzyko wszelkich wad prawnych związanych z samochodem. Klient ma wgląd do pełnej historii danego pojazdu.

Auto przechodzi przegląd, wszystkie usterki są naprawiane zgodnie ze standardami producenta przy jednoczesnym uwzględnieniu nawet kosmetycznych poprawek – informuje ekspert reprezentujący autoryzowany salon i serwis Toyota Centrum z Wrocławia. Wymieniane są również płyny eksploatacyjne, tapicerka jest prana, a auto myte.  Kolejnym plusem takiego zakupu jest uzyskanie gwarancji, która zazwyczaj wystawiana jest na okres nie krótszy niż rok (dotyczy starszych samochodów). Należy podkreślić, iż używany samochód z salonu zazwyczaj nie ma więcej niż kilka lat, nie są to także auta „po przejściach” – zniszczone, wyeksploatowane i mające na swoim koncie wiele wypadków. Nabywamy pewny produkt nie podejmując przy tym żadnego ryzyka.


 

One thought on “Dlaczego warto kupić samochód z salonu?

Dodaj komentarz