mezczyzna i kobieta w nowym aucie

Zakup samochodu używanego w salonie. Program Toyota Plus

Artykuł zaktualizowany 1 grudnia 2020


Program Toyota Plus to szansa na zakup używanego auta na takich samych warunkach, jak w przypadku nowego. Co warto o nim wiedzieć?


Cofanie licznika, tuszowanie usterek czy ukrywanie informacji o przeszłości auta… To tylko niektóre ze sztuczek, po które sięgają handlarze, by w korzystniejszej dla nich cenie sprzedać dany pojazd. Dla kupującego oznacza to sporo nerwów i jeszcze więcej wydatków, które w skrajnych przypadkach przewyższają nawet wartość samochodu. Na szczęście zakupy na rynku wtórnym nie zawsze muszą przypominać podchodów.

Sposobem na uniknięcie pułapek może być kupno auta w programie Toyota Plus. Trafiają do niego pojazdy odkupione od klientów w ramach rozliczeń z dilerami, poleasingowe czy powystawowe. Zanim kupią je klienci, wszystkie przechodzą szczegółowe testy. Co jednak one obejmują? Jakie modele znajdziemy w ofercie salonu Toyota Cygan? Na jakie korzyści mogą liczyć klienci decydujący na zakup w ramach programu?

Program Toyota Plus. Używany samochód z salonu

Toyota Plus to program, w ramach którego w salonach japońskiej marki oferowane są używane samochody z potwierdzonym przebiegiem i poddane gruntownemu badaniu technicznemu. Testy przeprowadzane zanim auta trafią do klientów obejmują między innymi:

 • pomiar grubości lakieru;
 • kontrolę stanu wycieraczek oraz szyb;
 • sprawdzenie pokrywy silnika, klapy bagażnika, zderzaków i zamków;
 • kontrolę działania alarmu i anteny;
 • szczegółowe sprawdzenie sprawności oświetlenia;
 • kontrolę komory silnika, akumulatora oraz poziomu płynów eksploatacyjnych;
 • sprawdzenie podwozia i układu kierowniczego;
 • kontrolę kabiny (w tym foteli wraz z mechanizmami, podsufitki i mechanizmów opuszczania szyb;
 • jazdę próbną.

Testy odbywają się na kompleksowo wyposażonej ścieżce diagnostycznej i są wykonywane przez wysoko wykwalifikowanych mechaników. Ich wynikiem jest wystawienie samochodowi certyfikatu kontroli jakości. Jest on też objęty co najmniej 12-miesięczną gwarancją. Ta obejmuje między innymi regularne przeglądy techniczne oraz całodobową pomoc assistance. Co ważne, w przypadku sprzedaży auta, gwarancja przechodzi na nowego właściciela.

Program Toyota Plus. Jakie modele można kupić?

Największą część oferty samochodów dostępnych w ramach programu Toyota Plus stanowią rzecz jasna auta japońskiego producenta. Są to przede wszystkim:

 • Toyota Yaris: uniwersalny kompakt, ceniony ze względu na niezawodność. Najnowsze egzemplarze dostępne są z rewelacyjnym napędem hybrydowym;
 • Toyota Auris: wygodny, mało awaryjny samochód, który ze względu na funkcjonalność i tanią eksploatację świetnie sprawdza się jako pojazd dla niewielkiej rodziny. Również dostępny w wersji hybrydowej;
 • Toyota Corolla: jeden z najlepiej sprzedających się samochodów w historii. Niezawodny i tani w eksploatacji, rodzinny kompakt. Ostatnie generacje przyniosły napęd hybrydowy i sportowe zacięcie;
 • Toyota Aygo: idealny wybór dla kierowców szukających niewielkiego, zwrotnego i mało awaryjnego auta do miasta;
 • Toyota Avensis: prawdziwa legenda motoryzacyjnej klasy średniej. Stylowe, bezpieczne i niezawodne auto, którego każda generacja zaskakuje innowacyjnymi rozwiązaniami.

Program Toyota Plus. Atrakcyjne formy finansowania

Decydując się na zakup używanego auta w salonie Toyota na Jagiellońskiej, możemy skorzystać z tych samych opcji finansowania, co klienci wybierający nowe samochody. Może to być kredyt SMARTPLAN, zakładający niższą o 40 procent ratę oraz wpłatę własną rozpoczynającą się już od 10 procent wartości pojazdu.

Ofertę uzupełniają standardowy kredyt standardowy o oprocentowaniu od 5,49 do 7,20 i okresie kredytowania od 12 do 96 miesięcy oraz leasing. Wydatki związane z serwisowaniem, ubezpieczeniem i przedłużeniem gwarancji można natomiast pokryć dzięki programowi Comfort Pay.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *