rozbity samochód marki BMW

Jak sprawdzić numer VIN?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Rozmyślasz o kupnie auta na rynku wtórnym? Nie chcesz przepłacać za nowy samochód, który bardzo szybko traci na wartości? Obawiasz się nieuczciwych sprzedawców? Z pomocą przyjdzie Ci historia pojazdu. Tylko wtedy ten zakup będzie udany!


W dzisiejszym świecie, gdzie wszystko dzieje się szybko i możemy wiele rzeczy załatwić on-line, nawet do zakupu samochodu możemy wykorzystać Internet. Istnieje bowiem serwis autobaza.pl, gdzie możesz sprawdzić historię używanego pojazdu, zanim w ogóle postanowisz, że wykonasz telefon do sprzedawcy lub pojedziesz oglądać wyszukane auto.


Baza skradzionych pojazdów i zastaw rejestrowy

Nie wierzysz? Cóż, sprawdź sam, to się przekonasz. Wydatek na raport kontra wydatek na niesprawdzony pojazd jest tutaj niczym mała kropla w morzu! Pomyśl, na jakie koszty możesz się narazić dokonując niewłaściwego zakupu. Począwszy od zakupu kradzionego pojazdu, lub takiego, na którym ciąży zastaw sądowy. W takim przypadku albo będziesz spłacał pożyczkę wziętą pod zastaw kupionego auta, albo komornik zajmie Twój dopiero co kupiony samochód. To wszystko stanie się zgodnie z literą prawa. I żadne odwołania do sądu nic tu nie wniosą, gdyż miałeś sposobność, aby to sprawdzić…


Jakie jeszcze niespodzianki czyhają na kupującego?

O sprzedawcach samochodów można napisać osobny artykuł. Mają oni swoje sprawdzone metody na zarabianie kosztem naiwnych klientów. Dzięki m.in. portalowi autobaza.pl oszustwa te stają się łatwe do wyłapania, jednak w dalszym ciągu można natrafić na sprzedawców mocno przekłamujących historię pojazdu, np. odnotowane szkody, przebieg, czy inne informacje kluczowe dla nowego użytkownika auta. Aby się o tym przekonać, wystarczy wykonać kilka telefonów do sprzedawców, a potem sprawdzić nr VIN na autobaza.pl – wynik będzie dla Ciebie zaskakujący.


Karta pojazdu daje obraz prawdziwej historii pojazdu

Nagminnie podrabiane są wpisy do książki serwisowej, w tajemniczych okolicznościach “ginie” karta pojazdu i wyrabiana jest nowa, nie zawierająca historycznych wpisów. Nie wiesz, dlaczego karta pojazdu jest taka ważna? Otóż w karcie pojazdu znajdują się wpisy np. o wyżej wspomnianym zastawie rejestrowym, o tym, czy samochód był używany jako taksówka, lub należał do floty. Znajdziesz tam również zapis np. o instalacji gazowej zamontowanej w pojeździe. Widzisz więc, że karta pojazdu może zawierać mnóstwo niewygodnych informacji dla handlarza. Nic więc dziwnego, iż jest ona ukrywana.


Numer VIN to twój sprzymierzeniec

Zdarzyć się może, iż nr VIN również zostaje poddany manipulacjom, jednak nie jest to już aż tak częsta praktyka, jak prz “zagubieniu” karty pojazdu. Są to skrajne przypadki, jednak gdy natrafimy na taki pojazd powinniśmy zdecydowanie odpuścić sobie jego zakup.


Co nas powinno zaniepokoić?

Przede wszystkim niewyraźny czy spiłowany nr VIN, lub – co gorsza – różniący się od siebie. Numer VIN wybity jest na tabliczce znamionowej. Znajdziesz go na podszybiu samochodu po stronie kierowcy, a także na bocznym słupku po stronie kierowcy. Sprawdzaj zawsze w dwóch miejscach, aby potwierdzić jego zgodność i rozwiać wszelkie wątpliwości.Jeżeli masz problem z odczytaniem nr VIN w samochodzie – znajdziesz go również w dowodzie rejestracyjnym pojazdu pod literą E.

Wprowadzając nr VIN na stronie autobaza.pl, zupełnie za darmo rozkodujesz ten VIN – czyli uzyskasz podstawowe informacje o pojeździe, a także zapoznasz się z danymi jakie posiadamy na temat sprawdzanego przez Ciebie pojazdu.

sprawdzenie historii VIN


Ceny raportów zaczynają się od 6,90 PLN

Im więcej danych znajduje się w naszej autobazie, tym większa cena raportu. Dodatkowo sprawdzisz również historię pojazdu z USA, Belgii czy Holandii. Historia takich pojazdów prezentowana jest w postaci dwóch osobnych raportów, które możesz, lecz nie musisz kupować. Jeżeli pojazd ma zarejestrowaną historię pojazdu na terenie Polski, a został wcześniej sprowadzony z zagranicy, przy sprawdzeniu numeru VIN pokażemy Ci dwa raporty. Jeden będzie zawierał historię pojazdu np. z USA (jeżeli pojazd sprowadzony był z USA), a drugi raport będzie zawierał odnotowaną historię pojazdu na terenie Polski.


Co możesz zyskać?

Dzięki autobaza.pl możesz wynegocjować niższą cenę pojazdu. Jeżeli okaże się, iż wybrany przez Ciebie pojazd ma trochę większy przebieg, niż podaje sprzedawca, to masz świetną okazję, aby obniżyć cenę samochodu nawet o kilka tysięcy PLN! A jeżeli dodatkowo okaże się, że samochód jednak miał odnotowaną nawet niewielką szkodę, cena może zlecieć o kolejnych kilka tysięcy w dół. Odzyskasz więc pieniądze zainwestowane w zakup raportu z nadwyżką i zyskasz pewność co do wybranego pojazdu.

Dzięki raportowi możesz również porównać fabryczne wyposażenie wybranego modelu ze stanem faktycznym. Każde odstępstwo w wyposażeniu będzie punktem wyjścia do negocjacji niższej ceny ze sprzedającym.  Na tym polu sprzedawcy samochodów również oszukują, gdyż stanowi to dla nich dodatkowe źródło dochodu.

Sprawdź sam co znajdziesz w AutoBazie o aktualnie posiadanym przez Ciebie pojeździe i przekonaj się, że historia pojazdu nie kłamie!


 

Dodaj komentarz