czym są naprawy smart

Czym są naprawy smart?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Wgniecenia parkingowe to jedne z najczęstszych uszkodzeń samochodów. Na parkingach, zwłaszcza na nowych osiedlach i w centrach miast często jest wyjątkowo tłoczno, co znacznie utrudnia parkowanie i podnosi ryzyko uszkodzenia czyjegoś i swojego samochodu podczas tego manewru.


Czym są naprawy smart?

Aby usunąć skutki niefortunnego parkowania, które najczęściej nie są poważne (zazwyczaj kończy się na otarciach lakieru i drobnych wgnieceniach karoserii), nie trzeba dziś udawać się do blacharza i lakiernika. Zamiast tego można skorzystać z napraw typu Smart Repair.


Bezlakierowe usuwanie wgnieceń

Technologia bezlakierowego usuwania wgnieceń zyskuje coraz większą popularność wśród kierowców. Dzięki niej można oszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Zamiast wybierać się do warsztatu lakierniczego czy blacharskiego, wystarczy odwiedzić warsztat, który specjalizuje się w usuwaniu wgnieceń parkingowych (swoją drogą często warsztaty oferują obie te opcje, tzn. zarówno blacharstwo z lakiernictwem jak i naprawy SMART – wszystko zależy od posiadanego sprzętu i specjalizacji, ponieważ na naprawach SMART też trzeba się znać). Często również takie warsztaty znajdują się przy centrach obsługi samochodów (na przykład myjniach samochodowych, które specjalizują się w świadczeniu bardzo specjalistycznych usług).

Termin Smart Repair zawdzięcza swoją nazwę wyrażeniu Small and Medium Area Repair Technologies (czyli „Technologie napraw mało i średnioobszarowych”). Odnosi się – jak sama nazwa wskazuje do renowacji małych i średnich powierzchni karoserii. Najczęściej obejmuje naprawy estetyczne i pozwala na usunięcie delikatnych odkształceń i zadrapań. Smart Repair może być również stosowane we wnętrzu samochodu, chociażby do renowacji gałki skrzyni biegów czy kierownicy. Technologia ta wywodzi się z USA. Dobrze przyjęła się także w Europie Zachodniej.


Co można zrobić w ramach naprawy Smart, czyli Smart Repair?

  • odnowić skórzaną tapicerkę,
  • wykonać naprawę tapicerki materiałowej,
  • odnowić i naprawić plastikowe elementy wnętrza oraz karoserii,
  • wyciągnąć niewielkie wgniecenia, które nie spowodowały złamania lub pęknięcia blachy,
  • wykonać naprawę karoserii auta, które stało na zewnątrz podczas gradobicia,
  • lakierować elementy karoserii i wnętrza metodą SPOT,
  • malować i lakierować elementy wykonane z tworzywa sztucznego,
  • naprawiać szyby samochodowe,
  • polerować reflektory,
  • odnawiać i malować felgi – zarówno aluminiowe jak i stalowe.

Technologia napraw Smart Repair pozwala nie tylko zaoszczędzić stosunkowo duże sumy pieniędzy, ale też sporo czasu. Naprawa samochodu w technologii Smart Repair zajmuje od kilkudziesięciu minut do najwyżej 2-3 dni. Zamiast prostować blachy u blacharza i lakierować karoserię u lakiernika, można udać się do stacji obsługi pojazdów i tam naprawić wgniecenie czy zadrapanie. Obecnie technologia szybkich napraw cieszy się coraz większą popularnością wśród kierowców z Polski.

Do stacji obsługi przyjeżdżają kierowcy aut różnych marek i w różnym wieku – od tych kilkunastoletnich, po nowoczesne, niemalże nowe auta, które bardzo niedawno opuściły salon. Wykonanie naprawy typu Smart Repair pozwala, niezależnie od wieku auta, przywrócić mu dawną świetność po niefortunnych wydarzeniach, takich jak wspomniane, przykładowe otarcia parkingowe.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *