zegarek dla sportowca

Jaka opaska sportowa będzie najlepsza na treningi?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Opaska sportowa umieszczona na nadgarstku monitoruje poszczególne parametry w trakcie wykonywanie wysiłku fizycznego. Tego typu analiza pozwala na wyznaczanie dostosowanych do celów treningowych form wysiłku i intensywności treningu. Poszczególne opaski charakteryzują się różnorodnymi funkcjami na które warto zwrócić uwagę.


Jaka powinna być dobry opaska sportowa?

  • Długość czasu pracy: Opaska sportowa powinno się stosować w trakcie wysiłku fizycznego, ale nie ma przeciwwskazań do używania jej przez całą dobę. Warto zwrócić uwagę na parametry związane z rozmiarem baterii i szybkości jej ładowania. Najbardziej wydajne urządzenia mogą pracować przez miesiąc bez konieczności ponownego ładowania.
  • Pomiary: Opaski w zależności od zaawansowania technicznego mogą być wyposażone w krokomierz lub w wiele innych funkcji, takich jak: analiza jakości snu, pomiar nawodnienia organizmu czy pomiar tętna.
  • Oprogramowanie na urządzenia mobilne: Jest to bardzo istotna funkcja każdej opaski sportowa. Większość pomiarów można zapisywać w dedykowanych aplikacjach na smartfony i tablety. Używając tych aplikacji możemy zapisywać nasze wyniki i analizować postępy.

Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Przyczyny bólu mięśni i stawów


Samsung Gear Fit 2 Pro

Firma Samsung w tym urządzeniu połączyła funkcje smartwatch’a i opaski fitness. Wyposażony jest w dotykowy, kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,5 cala. Oprogramowanie opiera się na systemie Tizen, dzięki temu jest wyposażona w wiele różnorodnych, przydatnych funkcji którymi można zarządzać, bez konieczności podłączenia do smartfona czy tabletu. Pomiary dokonywane przez to urządzenie są bardzo precyzyjne, dzięki wbudowanemu modułowi GPS, który zapamiętuje pokonane przez nas trasy. Dodatkowo, urządzenie mierzy tętno, ilość spalonych kalorii, bada jakość naszego snu i jest wyposażona w krokomierz.

Urządzenie daje możliwości wyboru rodzaju uprawianej aktywności i automatycznie dostosowuje funkcje odczytu parametrów organizmu. Ten model jest wyposażony w podstawowe funkcje pozwalające na obsługę smartfona. Bateria powinna starczyć na 4 dni ciągłej pracy, nie jest to rekordowy wynik, ale to urządzenia spełnia również rolę smartwatcha. Urządzenie kosztuje około 400 zł i na pewno jest ciekawym gadżetem. Czy warto go zakupić? Uważam, że jest wart swojej ceny, liczne dodatkowe funkcje i jakość wykonania są zdecydowanie na najwyższym poziomie.

Oprogramowanie pozwoliło również na zastosowanie funkcji społecznościowych, dzięki czemu możliwa jest wygodna wymiana danych ze znajomymi.

Samsung Gear Fit 2 Pro – fot. Samsung


 

One thought on “Jaka opaska sportowa będzie najlepsza na treningi?

Dodaj komentarz