strój gimnastyczny

Jaki strój gimnastyczny na jakie zajęcia wybrać?

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


Zajęcia fitness w dzisiejszych czasach są niezwykle różnorodne, co sprawia, że potrzebne są odpowiednie stroje gimnastyczne. Wynika to przede wszystkim z komfortu ćwiczących oraz funkcjonalności danego ubrania w obliczu np. wykonywanych ćwiczeń czy konieczności posiadania swobody ruchów. Zobaczmy więc, na jakie zajęcia szczególnie uważnie warto wybierać stroje.

Na początku warto tylko zaznaczyć, że w wielu dyscyplinach na pierwsze, amatorskie treningi z powodzeniem sprawdzą się klasyczne stroje treningowe, złożone po prostu z oddychających ubrań dopasowanych do ciała. Niemniej, jeśli chcemy stale ćwiczyć różne dyscypliny, dopasowanie stroju będzie po prostu o wiele wygodniejsze.


Pole dance

Pole dance, czyli popularnie mówiąc taniec na rurze, zyskuje obecnie dużą popularność. Jest to jednocześnie dyscyplina bardzo specyficzna, głównie z uwagi na kontakt z rurą, do którego potrzeba odpowiedniej przyczepności. Z tego powodu do pole dance warto wybierać stroje gimnastyczne odsłaniające maksymalnie dużo nagiej skóry, przy jednoczesnym zachowaniu stabilności stroju na ciele oraz komfortu użytkowniczki.


Taniec brzucha

Kolejna dyscyplina fitness, która cieszy się sporym powodzeniem wśród kobiet nie tyle chcących schudnąć, co po prostu trochę wyćwiczyć swoje ciało. W takim przypadku sprawdzi się strój gimnastyczny, w skład którego wchodzą szerokie spodnie tylu alladynki albo lekka, zwiewna spódnica, a także crop top odsłaniający brzuch. Jak sama nazwa mówi, odpowiednie ruchy brzucha stanowią w tym przypadku jedną z podstawowych rzeczy, nad którymi pracujemy.


Ćwiczenia na partie mięśni

Jeśli chodzi o typowy fitness np. na partie mięśni brzucha, pośladków czy nóg, strój pozostaje dość dowolną sprawą. Wystarczy, że będzie dla nas wygodny i nie będzie ograniczał ruchów. Przydaje się w takim przypadku strój gimnastyczny dobrze pochłaniający pot i odprowadzający go od skóry, a jednocześnie pozwalający skórze oddychać. W ten sposób trening będzie o wiele bardziej efektywny, a my wykorzystamy ćwiczenia maksymalnie, jak to tylko możliwe.


Rowerki, batuty

Do ćwiczeń ze sprzętami – np. rowerkami, batutami czy stepami – dobrze sprawdzają się stroje dopasowane do ciała, które na pewno nie zahaczą o sprzęt, na którym ćwiczymy. W takiej sytuacji damskie stroje gimnastyczne powinny być przede wszystkim komfortowe dla nas, czyli wygodne, nie powodujące ryzyka obtarć we wrażliwych miejscach, dopuszczające do skóry powietrze. W ten sposób zachowamy optymalny poziom treningu nawet przy jego dużej intensywności.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *