siłownia

Ile kosztuje wyposażenie profesjonalnej siłowni?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Wielu osobom wydaje się, że opłaty pobierane przez siłownie są zbyt wysokie. Ceny za jednorazowe wejście mogą wynosić nawet 20 czy 30 złotych. Karnety również nie należą do tanich i często wymagają zobligowania się klienta do opłacania ich na przykład przez 1 rok.

Kiedy jednak klienci podsumują ile kosztuje profesjonalne wyposażenie siłowni, pobierane składki nie wydadzą się już tak ogromne. Wykonaliśmy niedawno krótki research, sprawdzając ile trzeba mniej więcej wydać na poszczególne sprzęty!


Co powinno się znaleźć na siłowni?

Zainteresowanie sportem wśród Polaków stale wzrasta. Już nie tylko ludzie młodzi stawiają na aktywność fizyczną, ale też osoby w średnim wieku, a nawet te starsze. Zainteresowanie sprawia jednak, że powstaje też coraz więcej firm, udostępniających siłownię do użytku klientów oraz organizujących spotkania z trenerami. Jeśli ktoś chce się wyróżnić i zdobyć nowych klientów lub przejąć tych już zaangażowanych w trening, lecz gdzieś indziej, musi dysponować naprawdę dobrą ofertą. Profesjonalne wyposażenie siłowni to prawdziwa podstawa – kolejną kwestią jest właśnie cena, dogodna lokalizacja oraz solidna grupa trenerów. Nie wszyscy jednak decydują się trenować ze wsparciem specjalisty, a dojazd w różne miejsca dla wielu potencjalnych klientów nie stanowi dziś większego problemu.

Dlatego właśnie trzeba stawiać na odpowiednie, nowoczesne sprzęty, które nie zużyją się przy częstym wykorzystaniu przez wiele osób (czasem niestety niewłaściwym). Musi je cechować solidność, wysoka jakość i wygoda użytkowania. Do podstawowego wyposażenia należy atlas i akcesoria do niego. Nie może też zabraknąć bieżni oraz rowerków stacjonarnych, z których najwięcej klientów zawsze korzysta. Kolejne, niezbędne produkty to orbitreki oraz ławki treningowe, na których ćwiczy się z hantlami lub sztangami. One także wchodzą zatem do koniecznego wyposażenia.


Cena profesjonalnego wyposażenia siłowni

Kiedy podsumuje się wydatki, jakie trzeba ponieść na zakup profesjonalnego wyposażenia siłowni, można zrozumieć konieczność zastosowania dość wysokich cen za korzystanie ze sprzętów. Sam atlas może kosztować kilka czy kilkanaście tysięcy złotych. W wersji umożliwiającej korzystanie z niego jednocześnie wielu osób koszty podnoszą się do kilkudziesięciu tysięcy. Wiadomo zaś, że walcząc o klienta nie wykorzysta się sprzętu używanego, lecz trzeba zainwestować w ten nowy. Zwykłe bieżnie dostępne są za kilka tysięcy – najczęściej około 3-8.

Im lepszy model, tym wyższa cena. Za rowerek stacjonarny można zapłacić najmniej, bo nawet kilkaset złotych. Wiadomo jednak, że w dobrej siłowni musi być więcej niż jeden taki sprzęt. W podobnej cenie pozostają ławki treningowe, ale już orbitreki mogą kosztować nawet kilka tysięcy. Najprostszy model znajdziemy jednak za około 400-600 złotych.


 Profesjonalne wyposażenie siłowni – podsumowanie

Wyposażenie siłowni nie jest tanie, ale firmy muszą się zaopatrzyć w solidne sprzęty, żeby przyciągnąć większą liczbę klientów. Przekłada się to na późniejsze ceny wejściówek. Wiadomo jednak, że gdyby ktoś chciał kupić podobne produkty do swojego domu, zamiast opłacać karnety na siłownię, zainwestowana kwota nie zwróciłaby mu się zbyt szybko. Dlatego mimo wszystko jest to opłacalna inwestycja.


 

Dodaj komentarz