tłuszcz na brzuchu

Jak spalić tkankę tłuszczową z brzucha?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Brzuch to jest najczęściej  ta część ciała, którą się na ogół wstydzimy się pokazać. Zwisająca oponka to ta partia naszego ciała, którą zawsze staramy się zgubić po zimie, aby w lato wbić się w krótkie i przewiewne stroje oraz ubrać na plażę bikini. Dlatego teraz przedstawimy kilka prostych zasad, jakie warto zastosować przy treningu brzucha, aby szybko pozbyć się tkanki tłuszczowej wokół niego.


Skuteczne ćwiczenia na spalenie tkanki tłuszczowej

  • Skakanka idealnie modeluje brzuch

Skakanka to doskonały sposób na szybką rozgrzewkę wszystkich partii mięśniowych przed treningiem fitness czy siłowym. Dzięki takiej rozgrzewce odczujemy większe efekty naszej pracy nad sobą. Ponadto spala kalorie 5 razy szybciej niż bieganie. Dlatego, aby efektywnie spalać tkankę tłuszczową należy przeskakiwać nad skakanką na boki, ze stopy na stopę- tak jakby się biegało slalomem między tyczkami.

  • Każdy moment naszego dnia jest dobry na trening brzucha

Poranna toaleta, rozmowa przez telefon mogą wzmocnić twoje mięśnie brzucha. Jeżeli będziesz stał/stała na jednej nodze. Wtedy zmuszasz do pracy mięsnie korpusu oraz stabilizujące sylwetkę, które zazwyczaj są wyłączone z pracy.

  • Zmieniaj tempo ćwiczeń

Interwałowe ćwiczenie powoduje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej nawet dziewięciokrotnie. Zatem włącz interwał w swój plan treningowy, robiąc krótkie serie na maksimum twoich możliwości i dłuższe na 50% twoich możliwości.  Taki 20 minutowy trening przyniesie dużo lepsze efekty niż ćwiczenie w równym spokojnym tempie.

  • Pilates

Pilates wydaje się spokojnym treningiem, dobrym dla małych dziewczynek. Ale ćwiczenia mające stabilizować sylwetkę mocniej angażują mięśnie korpusu niż pospolite brzuszki. Dlatego warto robić mostki.

Mostek na jednej ręce to doskonały sposób na ściągnięcie mięśni brzucha, które podpierają całą sylwetkę. W tym celu podeprzyj się na wyprostowanych ramionach. Następnie podnieś jedna rękę, skręć tułów i wyciągnij ramię do góry. Wytrzymaj w tej pozycji 60 sekund. Pomiędzy ćwiczeniami odpoczywaj ok 1 minuty. Warto powtarzać serie po 3 razy.

  • Wyciąg

Podczas podciągania się na wyciągu w siłowni angażujesz wszystkie partie mięśniowe brzucha. To prosty trening, który też przynosi duże lepsze efekty niż typowe ćwiczenia na mięśnie brzucha. Warto podciągać się w trzech seriach po 10 razy każda seria.


Odpowiednia suplementacja

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że dzienna dawka witamin, protein i innych składników odżywczych  jest niezbędnym elementem, kiedy trenujesz i wkładasz dużo wysiłku na siłowni. Ponadto ważnym elementem jest spożywanie witaminy C 500 mg dziennie. Taka dawka sprzyja spalaniu tłuszczu, i to zwiększa efektywność spalania o ok 39 %. Jej niski poziom zaś ogranicza spalanie tkanki tłuszczowej. Ponadto obalamy mit, że najwięcej witaminy C jest w cytrusach. Z ostatnich badań wynika, że bogatym źródłem tego antyoksydantu jest kiwi i papryka.

Pamiętaj, aby ćwiczenia na  mięśnie brzucha odłożyć na koniec treningu. Wykonywanie ich na początku spowoduje, że będą one zmęczone i inne  ćwiczenia nie przyniosą zamierzonych efektów, a nawet mogą stać się dla ciebie niebezpieczne.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *