wyciskarka do soków

Naturalne soki z owoców i warzyw – czy warto je pić?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Sok ze świeżych owoców lub warzyw znajduje się w jadłospisie nie jednej osoby dbającej o własne zdrowie i prowadzącej zdrowy styl życia. Świadomość społeczna wzrasta w temacie zdrowego odżywianie, dlatego coraz częściej sięgamy po świeże owoce i warzywa oraz soki własnej roboty, niż po te na sklepowych półkach.


Dlaczego warto pić świeże soki?

Wyciśnięte soki ze świeżych owoców i warzyw nie są pozbawione enzymów, składników mineralnych i witamin, które są tak bardzo potrzebne do naszego funkcjonowania. Ponadto w trakcie procesu wyciskania odchodzi nam błonnik, który opóźnia wchłanianie się składników odżywczych z warzyw i owoców. Jedząc jabłko czy pomarańcza zmuszamy nasz organizm do trawienia tego produktu. Natomiast składniki odżywcze świeżego soku z wyciskarki wchłaniają się bezpośrednio do organizmu, omijając bezpośrednio układ trawienny. Dlatego picie soków z wyciskarki:

  • może zastąpić praktycznie każdy posiłek, po którym zawsze czujemy się lekko
  • dostarczamy do organizmu składniki odżywcze, które rzadziej uwzględniamy w naszym jadłospisie
  • to sposób na prostą detoksydację organizmu poprzez picie zielonych soków ze szczawiu, pietruszki czy szpinaku
  • Leczą wiele chorób i dolegliwości, gdyż sama natura dała nam najlepsze leki dla naszych przypadłości. Dzięki sokom wykonanym w naturalnych produktów, składniki lecznicze w 100% wchłaniają się do organizmu.

Świeży sok z wyciskarki to źródło naturalnych składników odżywczych, podawanych bezpośrednio naszemu ciału. W dobie przetworzonej żywności to najlepszy sposób, oprócz jedzenia świeżych warzyw i owoców, na zachowanie dobrej kondycji naszego organizmu.


Wyciskarki do soków. Jaką wybrać?

Wyciskarkę do soków, jako podstawowe urządzenie kuchenne, powinien posiadać każdy z nas we własnym domu. Dlatego te urządzenia cieszą się coraz to większą popularnością. Na rynku możemy spotkać wiele ich modeli, tych droższych oraz tańszych. Jednak zanim zdecydujemy się na zakup powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników, które determinują jej jakość wykonania, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo.


Wykonanie, funkcjonalność i bezpieczeństwo

To są dość ważne elementy, ponieważ od nich zależy jak długo będziemy cieszyć się naszą wyciskarką. Tanie modele mogą posłużyć nam przez rok lub dwa, w zależności od intensywności użytkowania. Dlatego warto zainwestować więcej pieniędzy, aby cieszyć się tym urządzeniem niemalże wieczność. Takim produktem jest wyciskarka do soków Hurom H100, stanowiąca udoskonaloną wersję swoich poprzedniczek One Stop i Alpha Plus.

Hurom H100 cechuje, podobnie jak jej poprzednie wersje, wysoka jakość wykonania i wydajność. Niemniej jednak w H100 metalowe sita zastąpione filtrami z materiałów wysokogatunkowych, takich jak szkło akrylowe i ultem. Takie rozwiązanie nie tylko podnosi wydajność maszyny, ale też ułatwia jej mycie. Filtry wystarczy tylko oddzielić i przepłukać.

hurom h100

W nowym modelu ulepszono również podwójny otwór wsadowy, a dno misy zostało pochylone o 7 stopni. Dzięki temu możemy ją opróżnić do ostatniej kropli soku.
Innowacyjna, nowoczesna technologia wykorzystująca wolnoobrotowy proces wyciskania soku pod wysokim ciśnieniem pozwala na zachowanie wartości odżywczych produktów.
Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii 3 filtrów oraz przystawki do lodów wyciskarka Hurom H100 staje się robotem wielofunkcyjnym. Dzięki niej możemy sporządzać nie tylko wyśmienite soki, ale też mleko z orzechów, zdrowe sorbety oraz lody.

Kolejną zaletą tego urządzenia jest cicha praca, która pozwala na korzystanie z niej wszędzie i o każdej porze dnia i nocy. Nowoczesny design zaś wpisuje się w nawet najbardziej wymagające aranżacje wnętrz.

Hurom H100 cechuje nowoczesność, innowacyjność, funkcjonalność i wysoka jakość wykonania, która przejawia się w jej skutecznej i bezawaryjnej pracy oraz bezpieczeństwie użytkowania po atrakcyjnej cenie.


 

One thought on “Naturalne soki z owoców i warzyw – czy warto je pić?

Dodaj komentarz