mloda opalona kobieta

Zmarszczki mimiczne mogą zniknąć i to bardzo szybko

Artykuł zaktualizowany 18 maja 2022


Zmarszczek mimicznych można się pozbyć skutecznie i szybko. Medycyna estetyczna ma do zaoferowania rozmaite zabiegi. Nie trzeba sięgać po skalpel, aby odzyskać młodzieńczy wygląd. Wspaniale sprawdzają się zabiegi przy wykorzystaniu naturalnych substancji w postaci toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego.


Ich zastosowanie pozwala na uzyskanie naturalnych i długotrwałych efektów. Zabiegi te mogą być powtarzane, co przeciwdziała pojawianiu się oznak starzenia przez długi czas. Botoks i kwas hialuronowy mają szerokie zastosowanie zarówno w kosmetyce, jak i medycynie. Można je wykorzystać także do odmłodzenia twarzy, szyi i dekoltu.

Botoks i kwas hialuronowy kontra oznaki starzenia

Botoks jest toksyną, ale wstrzykiwany w niewielkich ilościach wykazuje działanie kosmetyczne i nawet lecznicze. Jad kiełbasiany zaaplikowany pod skórę prowadzi do porażenia zakończeń nerwowych. Nie jest to jednak niebezpieczne, nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia. Botoks blokuje kurczliwość mięśni, rozluźnia je, co przekłada się na wygładzenie zmarszczek. Można liczyć na to, że obecne już oznaki starzenia nie będą się pogłębiać, a powstawanie nowych zostanie zahamowane. Iniekcje z kwasu hialuronowego działają na nieco innej zasadzie. Za ich pomocą można nawilżyć skórę, uzupełnić ubytki powstałe w tkance, pobudzić fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Skóra staje się napięta, jędrna, gładka, wolna od oznak starzenia. Kwas hialuronowy jest wypełniaczem, świetnie nadaje się do niwelowania zmarszczek w dolnych partiach twarzy.

Który zabieg wybrać w celu pozbycia się zmarszczek?

Likwidacja zmarszczek dostępna pod adresem https://vitalea.pl/usuwanie-zmarszczek-mimicznych to często wybierana usługa, którą świadczy klinika Vitalea. Decydują się na nią osoby pragnące poprawić swój wygląd w mało inwazyjny sposób. Efekty uzyskane za pomocą botoksu utrzymują się średnio od 3 do 6 miesięcy. Jeśli ktoś będzie unikać nadmiernej mimiki twarzy, to częstotliwość powtarzania zabiegu zmniejszy się. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym usieciowanym sprawia, że skóra wygląda promiennie do nawet 12 miesięcy. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli komuś zależy na zwiększeniu objętości skóry. Wspaniale sprawdza się w przypadku głębszych zmarszczek. Po botoks sięga się głównie w celu wygładzenia oznak starzenia w górnych partiach twarzy. Świetnie wygładza zmarszczki mimiczne i zapobiega ich powstawaniu. Zarówno botox, jak i kwas hialuronowy są substancjami naturalnymi, bardzo dobrze tolerowanymi przez organizm. Ryzyko powstania działań niepożądanych jest niewielkie. Bardzo rzadko występują reakcje alergiczne.

Dodaj komentarz