brodaty mezczyzna

Jak dbać o brodę? Pielęgnacja brody krok po kroku

Artykuł zaktualizowany 13 grudnia 2022

Zadbany męski zarost robi naprawdę ogromne wrażenie – na kobietach, ale nie tylko. Mężczyźni, którzy nie mają zarostu lub którym jego zapuszczenie przychodzi z wielkim trudem, również z zazdrością zerkają na brodatych kolegów, z bujnym zarostem na brodzie. I choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, posiadanie tego typu zarostu na twarzy jest ogromnym wyzwaniem. Aby broda prezentowała się dobrze, była zadbana i najprościej rzecz ujmując, robiła wrażenie – należy o nią dbać na co dzień w domu oraz podczas regularnych wizyt u Barbera. Dziś skupimy się jednak na pielęgnowaniu brody w domowym zaciszu. Jak dbać o brodę? Jeśli szukacie odpowiedzi na to pytanie, koniecznie zostańcie z nami do końca. Pielęgnacja brody krok po kroku – wyjaśniamy!

Krok 1, czyli mycie brody

Mycie brody jest absolutną podstawą, o której nie można zapominać. Mycia zarostu nie możemy traktować pobłażliwie. Umycie brody samą wodą podczas mycia twarzy to niestety zbyt mało i nie będzie ono w stanie usunąć z niej wszystkich zalegających na włoskach zanieczyszczeń. Pamiętajmy, że broda to włosy – dokładnie takie same jak na głowie. Mogą się one przetłuszczać, będzie osiadał na nich łój, pot, kurz, a nawet resztki jedzenia. Jeśli w tym momencie skrzywiliście się nieco, taki jest fakt. Podczas jedzenia na brodzie mogą zostawać okruszki, resztki sosów i nie tylko, dlatego tak ważne jest solidne oczyszczanie jej każdego dnia. Do mycia brody polecamy Wam stosować specjalne szampony do brody, np. ten marki By My Beard lub Heraw. Oba szampony do pielęgnacji brody dostępne są w drogerii internetowej Strefa Urody. Koniecznie do niej zajrzyjcie, jeśli potrzebujecie dobrych kosmetyków w świetnych cenach. Po umyciu brody pamiętajcie o zaaplikowaniu na nią odżywki, która ułatwi Wam rozczesywanie jej i układanie, a także nieco ją ujarzmi. 

Krok 2 pielęgnacji brody, czyli czas na wyczesywanie

Regularne wyczesywanie brody to element pielęgnacji, którego również nie można pomijać. Codzienne czesanie brody sprawia, że lepiej się układa i nabiera określonego kształtu, na którym nam zależy. Dodatkowo, szczotkując brodę pozbywacie się zalegającego na skórze – pod włosami – martwego naskórka i pobudzacie krążenie. Dzięki temu broda szybciej i ładniej rośnie. Macie problem z tym, że Wasza broda nie chce rosnąć? Być może zapominacie o szczotkowaniu. 

Krok 3 to przyjemności – podaruj swojej brodzie odrobinę nawilżenia

Broda i skóra w jej okolicy uwielbiają być nawilżane. Jak pielęgnować brodę, aby nie była sucha, a skóra pod nią nie swędziała? Koniecznie zaopatrzcie się w balsam do brody, krem do brody, a także nawilżające brodę olejki, np. ten z asortymentu marki LAQ „Dzikus z lasu’. Pielęgnacja brody przy pomocy tych kosmetyków sprawi, że włoski będą bardziej miękkie, odpowiednio elastyczne, a przy tym przyjemne w dotyku. Oczywiście nie zapominajmy o tym, że olejki i inne kosmetyki do pielęgnacji brody to nie tylko skuteczność (choć też), ale również piękny zapach. 

Modelowanie brody – czas na krok 4

Rzadkością jest, że broda wygląda idealnie zawsze i wszędzie. Na szczęście istnieją kosmetyki pielęgnacyjne, które są w stanie utrwalić ją i lekko nabłyszczyć. Pamiętaj o tym, kiedy o poranku patrzysz w lustro, a włosy na Twojej twarzy sterczą każdy w innym kierunku. Nikt nie ma brody idealnej, ale Twoja – dzięki odpowiedniej stylizacji i pielęgnacji brody – może się taka stać. 

Krok 5, czyli koniec – strzyżenie 

Regularne strzyżenie brody to kwestia priorytetowa. To ono pozwoli Wam zachować konkretny kształt, na którym Wam zależy, a także sprawi, że włosy na Waszej brodzie będą w dobrej kondycji. 

Podsumowując, posiadanie brody nie jest wbrew pozorom takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Pielęgnacja brody jest wymagająca, ale sama broda odwdzięcza się nam fenomenalnym wyglądem.

Mamy tu jakichś brodaczy?

Dodaj komentarz