korekta nosa

Czy zdecydować się na korektę nosa?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Zdarza się, że podjęcie decyzji o operacji plastycznej nosa odsuwamy w czasie. Pełni obaw o końcowe efekty, zastanawiamy się, czy na pewno tego chcemy. Jeśli dojdzie jeszcze lęk przed opinią innych, pozostajemy w miejscu, w którym dokładnie jesteśmy.

Doświadczenie pokazuje jednak, że nie warto tracić czasu na zastanawianie się. Należy natomiast podjąć konkretne kroki, aby oswoić to, co niepewne i przekonać się, że zabieg korekcji nosa jest naprawdę skuteczny i bezpieczny.


Określ swoje oczekiwania

Pierwszym bardzo ważnym krokiem przy podejmowaniu decyzji o plastyce nosa jest z pewnością zidentyfikowanie problemu. Musimy zwyczajnie określić, z czym się zmagamy i co konkretnie chcemy zmienić. Być może naszą główną udręką jest duży i asymetryczny nos, który wymaga interwencji chirurgicznej? A może krzywa przegroda nosowa utrudnia nam oddychanie, odbierając tym samym całą radość z uprawiania ulubionego sportu? Na szczęście współczesna medycyna dysponuje wieloma metodami, które poradzą sobie z każdym z tych problemów. Co więcej, możliwości rozwijającej się technologii pozwalają wizualizować efekty pooperacyjne, dając nam wybór i pole do dyskusji z lekarzem, jeżeli nasze wyobrażenia są odmienne od tego, co widzimy na ekranie monitora.


Skonsultuj się ze specjalistą

Z pewnością dobrym krokiem przed decyzją o wykonaniu zabiegu korekty nosa jest konsultacja z lekarzem. Fakt, że wykazujemy zainteresowanie, świadczy tylko o naszej odpowiedzialności. Rozmowa ze specjalistą to nie strata czasu. To doskonały moment, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania. Prawidłowo przeprowadzona konsultacja to przede wszystkim szczegółowy wywiad zdrowotny i wykonanie wizualizacji spodziewanych po zabiegu efektów. Pamiętaj, że nie musisz podejmować decyzji od razu. Jeśli jednak zdecydujesz się na przeprowadzenie operacji, lekarz z pewnością zleci Ci wykonanie szeregu niezbędnych badań diagnostycznych, przed zabiegiem, jakim jest operacja plastyczna nosa.


Zasięgnij opinii

Jeżeli nadal mamy wątpliwości, czy decyzja o korekcie nosa jest słuszna, poszukajmy osób, które same poddały się zabiegowi. Być może wśród naszych znajomych jest ktoś, kto podzieli się z nami swoim doświadczeniem. Czasami warto zasięgnąć zdania innych, aby przekonać się, że nie ma powodu do obaw. Poszukując opinii z zewnątrz należy jednak pamiętać, że szczera ocena to głos zaufanych ludzi. Dlatego pytaj tych, którzy są dla Ciebie naprawdę wiarygodni.


Podejmij decyzję

Ostatecznie podjęcie decyzji o poddaniu się operacji plastycznej nosa należy wyłącznie do Ciebie. Jeżeli lekarz podczas konsultacji nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań, masz otwartą drogę. Możesz wybrać, czy zostajesz w miejscu, w którym właśnie jesteś, czy wyruszasz po spełnione marzenia!


 

Dodaj komentarz