peeling twarzy uroda

Peeling kawitacyjny – czym jest i kiedy stosować?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Kawitacja jest to zjawisko fizyczny, które występuje pod wpływem niskiego ciśnienia i polega ona na błyskawicznej przemianie ciała ciekłego w gazowe. Pod wpływem ultradźwięków, na wilgotnej skórze powstają mikropęcherzyki. Następnie ulegają one rozpadowi, czego wynikiem jest usunięcie wierzchniej warstwy komórek warstwy naskórka.


Jak wygląda zabieg peelingu kawitacyjnego?

Cały zabieg trwa od 40-60 minut. Pierwszym krokiem jest oczyszczenie skóry tonikiem lub żelem, a następnie nałożenie serum i rozpoczęcie właściwej części zabiegu, czyli zastosowanie urządzenia produkującego ultradźwięki. Należy pamiętać, że na zabieg musimy udać się bez makijażu.

Kosmetolog wykonujący zabieg powoli oczyszcza każdy fragment skóry twarzy, szczególnie skupiając się na partiach, takich jak nos i broda. Zabieg będzie trwał aż do czasu całkowitego usunięcia zrogowaciałego naskórka. Najczęściej po zabiegu nakładana jest maseczka nawilżająca i dodatkowo wykonywany mikromasaż twarzy.

Zabieg nie jest bolesny, jednak może powodować uczucie dyskomfortu, urządzenie ultradźwiękowe silnie wibruje i powoduje uczucie łaskotania i swędzenia. Dzień po zabiegu, skóra może być zaczerwieniona.

Cena jednorazowego zabiegu na twarz to 40 zł – 100 zł. Wersja rozszerzona uwzględniająca inne partie ciała lub dodatki będzie kosztować od 100 zł do 200 zł.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Zapach w relacjach damsko-męskich


Kto powinien skorzystać z peelingu kawitacyjnego?

Każdy rodzaj skóry, niezależnie od cery wymaga peelingu raz na jakiś czas. Pozytywne działanie tego rodzaju zabiegu powinno być odczuwalne dla każdego z nas. Kawitację szczególnie polecamy dla osób borykających się z trądzikiem, wągrami i zaskórnikami.

Zabieg ten doskonale wpływa na osoby z cerą mieszaną i tłustą. Ogranicza on wydzielanie sebum i efektu „świecącej” twarzy. W przypadku skóry przesuszonej – zredukuje zmarszczki i nada twarzy blasku.

Peeling kawitacyjny może być stosowany jako wstęp do szerszej gamy zabiegów nawilżających i odżywiających skórę twarzy. Jego efektem jest znaczące przyspieszenie wchłaniania składników aktywnych w skórę.


Efekty zabiegu kawitacji

Peeling usuwa zrogowaciały naskórek, oczyszcza skórę twarzy i ogranicza rozwój bakterii na powierzchni skóry. Dodatkowo usprawniają przepływ krwi, dotleniając i pobudzając do odbudowy komórek skóry. Po pierwszej wizycie możemy spodziewać się eliminacji wągrów i poprawę wyglądu skóry.


 

7 thoughts on “Peeling kawitacyjny – czym jest i kiedy stosować?

  1. Jesienią napewno będę sięgać po kwasy. Natomiast absolutnie nie wykluczam możliwości, że sięgnę po inne sposoby oczyszczania twarzy z martwego naskórka 🙂

  2. Ciekawe jakby na mnie zadziałało. Mam bardzo delikatną skórę i obawiam się, że mnie też by od razu wysypało. Kwas to kwas.

  3. Ostatnio głośno o tego typu zabiegach. Opinie również są podzielone. Moja skóra jest bardzo sucha i obawiam się, że efekt mógłby być krótkotrwały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *