maseczka na skórę dla kobiet

Glinka kosmetyczna – jak stosować?

Artykuł zaktualizowany 5 lutego 2022


Glinki kosmetyczne są jednymi z najczęściej stosowanych kosmetyków, powszechnie dostępnych w drogeriach. Stanowią również składnik wielu, różnorodnych kosmetyków. W zależności od rodzaju maseczki, możemy oczekiwać  odmiennych rezultatów i właściwości. Jaką maseczkę wybrać?


Co zawiera maseczka z glinki?

Każdego rodzaju glinka kosmetyczna zawiera zróżnicowane minerały w zależności o jej typu. Minerały zawarte w glince działają odmładzająco na skórę.  Regularnie stosowana, stymuluje skórę do produkcji nowych komórek, dzięki właściwościom złuszczającym.

Maseczki z glinki kosmetycznej złuszczają obumarły naskórek, co za tym idzie oczyszczają jej powierzchnię i poprawiają krążenie. Ponadto tego rodzaju maseczki wchłaniają wszelkie szkodliwe substancje kumulujące się w naskórku.

Rodzaje maseczek z glinki

  • Maseczka z różowej glinki – łagodnie wpływa na powierzchnię skóry,  którą można z powodzeniem stosować w przypadku cery wrażliwej. Jej cechami są właściwości delikatnie złuszczające i oczyszczające skórę.  Może być stosowana do cechy suchej i normalnej.
  • Maska z białej glinki – jest to najłagodniejsza ze wszystkich dostępnych rodzajów glinek. Idealnie sprawdza się do pielęgnacji skóry wrażliwej i podatnej na alergie. Składniki zawarte w tej glince wspomagają krążenie i delikatnie wpływają na złuszczanie naskórka i oczyszczanie skóry. Białą glinkę można z powodzeniem stosować  do każdego rodzaju cery.
  • Maseczka z żółtej glinki – doskonale wpływa na cerę wrażliwą. Wpływa na poprawienie krążenia oraz łagodnie oczyszcza i złuszcza naskórek.  Jest często wykorzystywana jako naturalny zabarwiacz mydeł i balsamów do ciała, w ten sposób unika się dodawania chemicznych składników. Żółtej glinki nie można stosować w przypadku cery suchej.
  • Maseczka z zielonej glinki – jej cechą charakterystyczną są wyjątkowo intensywne właściwości absorbcyjne, wyróżnia ją to spośród innych glinek. Z uwagi na te właściwości , polecana jest osobom o cerze tłustej i mieszanej, gdyż charakteryzują się one skłonnością do przetłuszczania. Ten rodzaj maseczki silnie oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu zaskórników i krostek.

Glinki są bardzo popularne od wielu lat i są stale dostępne na rynku kosmetycznym. Ze względu na jej właściwości, powinno się stosować maseczki z glinek kilka razy w miesiącu, stosując jej różne rodzaje.


 

7 thoughts on “Glinka kosmetyczna – jak stosować?

  1. Uwielbiam maseczki z zielonej glinki. Cudownie usuwają zaskórniki i drobne niedoskonałości. Moja skóra po takiej maseczce jest jak po wizycie u kosmetyczki.
    Pozdrawiam

  2. Do tej pory nie testowałam glinek, ale jestem bardzo ciekawa jak zadziałałyby na moją skórę. Przy okazji na pewno wypróbuję maseczkę z różowej glinki, bo słyszałam o niej wiele dobrego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *