kobieta maluje usta

Trendy makijażowe 2021

Artykuł zaktualizowany 10 marca 2021


Wkrótce wiosna. Kojarzy się odnową, dlatego też warto jest sprawdzić zawartość swojej kosmetyczki i wymienić kosmetyki na takie, które będą spójne z trenami obowiązującymi w tym roku.


Stan epidemii w Polsce skazał ludzi na pozostawanie w domach. Pozamykane galerie handlowe, miejsca rozrywki, restauracje, instytucje kultury i sztuki, a także firmy usługowe typu fryzjerstwo i kosmetyka  sprawiły, że przez pewien czas trzeba całkowicie zapomnieć o przyjemnościach. Kobiety musiały skoncentrować się na pielęgnacji domowej, przez co w 2020 roku w naturalny sposób ukształtował się trend z makijażem bardzo delikatnym.

Dość nudy w makijażu!

Zdecydowanymi krokami powraca makijażowy trend z lat 60-tych XX wieku. Królować będą geometryczne kreski (styl Twiggy), nieszablonowe kolory – ma być odważnie, a jednocześnie naturalnie. Kobiety mogą bez problemu podkreślić swoją urodę i indywidualność – można postawić na wyraziste oczy i mocno zaakcentowane usta lub zdecydować się na look naturalny.

Jeśli któraś pani nie odważy się na geometryczną kreskę w stylu Twiggy, to powinna postawić na mocną czarną kreskę – przy czym linia musi być bardzo gruba. Do kanonu makijażowego w 2021 roku może przebijać się inspiracja gotykiem – chodzi tutaj o przydymione powieki, stosowanie pomadki w kolorze czerwonego wina. Podstawą jest przede wszystkim piękna, promienista cera. Bez prawidłowej pielęgnacji i zadbanej cery żaden trend po prostu nie wyjdzie.

Sztuczność przechodzi do lamusa

By być na czasie trzeba całkowicie zapomnieć o sztucznie wyglądających brwiach – na czasie jest efekt brwi naturalnych (fluffy brows). Zupełnie odpadają nienaturalne rzęsy w rozmiarze XXL – fantastyczne rzęsy można osiągnąć za pomocą dobrych maskar, które można kupić w sklepie https://innsi.pl/. Trzeba będzie zapomnieć o jakimkolwiek efekcie maski na twarzy i zredukować ilość nakładanych korektorów. Idealnie będzie jeśli uda się odstąpić od efektu nadmiernego matowienia twarzy.

Cera po prostu powinna prezentować się w sposób świeży i naturalny. Nie da się ukryć, że zwrot ku trendom z lat 60-tych XX wieku może zaskakiwać, ale koncentrowanie się na mocno podkreślonych oczach w sposób dość awangardowy eliminuje nudę w makijażu. Ekscentryczny akcent odwraca uwagę od noszonych maseczek na twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *