konturowanie twarzy

Na co zwrócić uwagę przy konturowaniu twarzy na sucho i na mokro?

Artykuł zaktualizowany 31 sierpnia 2019


Puder zaczęto powszechnie stosować w epoce baroku i od tego czasu stał się nieodzownym atrybutem eleganckiej kobiety. Dzięki niemu można poprawić, zamaskować i lub uwydatnić to i owo. Przy okazji im kobieta jest starsza tym bardzie docenia jego zalety.

Niemniej jednak ważne, aby umiejętnie go stosować, a przy okazji nie przedobrzyć. I tutaj drogie Panie często popełniamy podstawowy błąd nakładając go na twarz zbyt wiele. Nadmiar jego  nie tylko nie przykrywa tego co chcemy ukryć, ale potrafi jeszcze te mankamenty naszej cery bardziej uwydatnić.


Konturowanie twarzy

Obecnie dość popularne konturowanie twarzy, czyli nakładanie na cerę kilku warstw cieni  pudrujących o różnych tonacjach kolorystycznych może diametralnie zmienić twarz. Okrągłą wydłużyć i wysmuklić, lub szarej oraz zmęczonej dodać zdrowia i  kolorytu. Ponadto zakrywa nierówności cery i co najważniejsze odejmuje nam lata.

No ale jak to bywa jest tutaj jedno ALE… Nieumiejętnie nałożony doda nam lat,  a zamiast rozświetlić, ukaże nasze zmęczone i sponiewierane oblicze. Często również zamiast wysmuklić nam twarz, nadaje jej smutnego wyrazu.  Dlatego też wykonanie dobrego konturu twarzy wymaga indywidualnej praktyki i wiedzy, gdyż każda z nas ma inna. Istotną również sprawą jest technika jego dobrego wykonania, którą warto poznać zanim zaczniemy eksperymentować z własną twarzą.


Jak konturować twarz?

Nie znajomość podstawowych zasad sztuki wykonywania takiego makijażu może się na nas bardzo zemścić. Zamiast poprawić możemy narazić się na śmieszność. Dlatego poznaj kilka zasad, które podkreślą wizerunek twojej twarzy, zamiast ją zniekształcić:

  1. Podczas konturowania twarzy, patrz prosto do lustra (ustawiaj się przodem). W ten sposób uda ci się zachować symetrię, co jest bardzo istotne, abyś podczas zabiegu widziała siebie tak, jak widzą cię inni.  
  2. Makijaż zaczynaj od ucha, kierując się nieco do góry w stronę policzka.  W ten sposób podkreślisz kształt kości policzkowej. Gdy kierujesz się ku dołowi nadajesz twarzy smutnego wyglądu.  Ponadto konturowanie kości policzkowej nie kończy się z początkiem ust. Twój kontur powinien zanikać w miejscu, gdzie przyłożysz złączone palce (wskazujący i środkowy) od nosa do kącika ust.  
  3. Podczas całej techniki konturu pamiętaj, aby delikatnie manewrować pędzlem, wykonując ruchy okrężne. Ponadto stopniowo i uważnie twórz intensywność, ponieważ łatwiej jest dołożyć pudru, niż usuwać jego nadmiar.
  4. Mniej znaczy więcej. Konturowanie służy stworzeniu iluzji padającego cienia, stąd każdy nadmiar może zaburzać ten efekt.
  5. Naturalnie wyglądająca twarz to również delikatnie wykonturowane skronie i linia żuchwy. W tym celu należy nanieść niewielką ilość pudru, a następnie pędzlem blendować tak, aby połączyć ze sobą wszystkie elementy makijażu.

 

Dodaj komentarz