dobry makijaż

Jak zrobić dobry makijaż?

Artykuł zaktualizowany 31 sierpnia 2019


Dobry makijaż jest swego rodzaju sztuką wyrażania samej siebie przez zabawę kolorami. Dzięki temu iście kobiecemu atrybutowi możemy zakryć, upiększyć lub pogłębić nasze mocne strony, a także wyrazić nasza artystyczną naturę, tworząc piękne kolorowe kompozycji na twarzy.

Niemniej jednak z tym wyrażaniem, szczególnie w codziennym życiu, nie należy zbytnio przesadzać. Gdyż źle wykonany makijaż może nam zrobić więcej złego niż dobrego, a przy okazji zepsuć cały dzień. Poza tym stosując te same błędy, narażamy się na ironie innych lub uwydatniamy to co chciałybyśmy ukryć. A tak naprawdę błędy w makijażu łatwo skorygować. Wystarczy zmienić pewne nawyki oraz przetestować nowe chwyty eyelinerem czy pędzlem przed lustrem.


Na co zwrócić uwagę przy nakładaniu różu?

Róż to jeden z najstarszych kosmetyków. Znany był już w starożytnym Egipcie, zaś w średniowieczu uważano go jako atrybut kobiet lekkich obyczajów. Natomiast w epoce oświecenia trafił na dwory, jako jeden z najpopularniejszych kosmetyków do upiększania cery.

Nadaje cerze świeżości, koloru i promiennego wyglądu. Ten kosmetyk jest szczególnie ważny, gdy używamy mocno kryjących podkładów lub skóra twarzy wygląda niezdrowo i ziemiście. Niemniej jednak nieumiejętnie położony może spowodować więcej krzywdy, niż dodać uroku twarzy.

Obecnie dość popularny drapping, czyli konturowanie twarzy za pomocą różu nie każdej cerze dodaje uroku. To co świetnie wygląda na jasnej i alabastrowej twarzy, niekoniecznie sprawdzi się przy cerze trądzikowej lub zaczerwienionej. W tym wypadku możesz wyglądać jak po długim intensywnym treningu, ponieważ róż może podkreślić nierówności oraz przebarwienia, zamiast je zatuszować. Dla problematycznej cery lepiej użyć pudru brązującego i rozświetlacza.


Kreski wokół oczu

Kreska wokół oczu uwypukla opadające i asymetryczne powieki. Czarna obwódka zaś  szczególnie pomniejsza je. Na oczach głęboko osadzonych sprawia wrażenie bardziej ukrytych we wnętrzu oczodołów.  Zamiast kredki do oczu lub eyelinera wybierz satynowe cienie lub brokatowe pyłki. Doskonale prezentują się w kącikach oczu i na środku, w ten sposób otwierają oko. Powyżej załamania powieki zastosuj matowe cienie, które możesz nakładać za pomocą pędzla lub gąbki. To sposób na to, aby powieka była optycznie bardziej otwarta.

Urokliwego spojrzenia nadadzą połówki rzęs, przyklejone w zewnętrznym kąciku oka. Przy okazji ukryjesz opadające powieki.


Puder do tablicy

Puder to dobrodziejstwo dla Pań, które chcą pod nim ukryć swoje lata lub wady i wszelkiego rodzaju przebarwienia cery. Niemniej jednak nie umiejętnie położony może dodać a nie odjąć lat, a poza tym uwydatnić to co właśnie chcemy ukryć. Pierwszym błędem popełnianym przez wiele kobiet jest nakładanie go w dużych ilościach. Wtedy osadza się on na pryszczach i załamaniach ( zmarszczkach), pokazując je w całej ich krasie, tak że zwracają na siebie uwagę.

Drugi błąd to poprawianie korektora pudrem pod oczami, co uwydatnia jeszcze bardziej zmarszczki. Już sam korektor zastyga i nie potrzebuje jego utrwalania, a tak tylko podkreślasz to co chcesz właśnie ukryć.

Makijaż wygląda tak dobrze jak twarz, na którą został nałożony. Przed jego nałożeniem, niezależnie od rodzaju cery, warto odpowiednio ją nawilżyć dla właściwego efektu i wyglądu całości twarzy. Dlatego odpowiednia pielęgnacja cery jest istotnym warunkiem udanego make up-u.


 

 

Dodaj komentarz