Pielęgnacja cery na noc vs. pielęgnacja na dzień

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Niektóre kremy są przeznaczone do stosowania na dzień, inne są idealne do stosowania na noc. I raczej nie powinno się ich mieszać. Dlaczego? Pielęgnacja potrzebna skórze, by intensywnie zacząć dzień, musi być inna niż ta, której cera wymaga, kiedy ty śpisz. Dowiedz się, czym różni się pielęgnacja na noc od tej dziennej.

Materiał zewnętrzny


Pielęgnacja cery na noc

Podział na specyfiki dzienne i nocne podyktowany jest faktem, że skóra ma swój indywidualny tryb pracy. Inaczej zachowuje się w ciągu dnia, inaczej w godzinach nocnych. Dlatego podział kremów jest zasadny, a stosowanie ich w nieodpowiednim momencie może sprawić, że po prostu nie zaobserwujesz żadnych efektów. A przecież zależy nam na tym, by były spektakularne.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że kremy na noc mają nieco okrojony skład. To dlatego, że nie mają substancji filtrujących UV ani matujących. Jednak zazwyczaj są znacznie bardziej intensywne, mają więcej witamin, mikroelementów i substancji odmładzających. Przykładem może być Age Perfect Odrodzenie Komórek L’Oréal, krem na noc, który zawiera składniki wpływające na strukturę skóry. Najważniejsze jest jednak to, że stopień stężenia wszystkich substancji odżywczych jest bardzo wysoki, więc działają bardzo intensywnie.

To konieczne, ponieważ nocą skóra intensywnie pracuje. Pozbywa się toksyn, wzmacnia procesy naprawcze, neutralizuje wolne rodniki, odbudowuje warstwę lipidową naskórka. O wiele lepiej przyswaja składniki odżywcze i o wiele bardziej ich potrzebuje. Dlatego takie kosmetyki jak Age Perfect Odrodzenie Komórek mogą skutecznie wpłynąć na strukturę skóry.


Pielęgnacja skóry na dzień

W ciągu dnia skóra jest ciągle bombardowana czynnikami zewnętrznymi takimi jak chłód, wiatr, mróz i gorąco, a na dodatek suche powietrze z klimatyzacji, kurz i miejskie zabrudzenia. Dlatego krem na dzień powinien być mocno ochronny, by zapobiegać utracie wody. Nie powinien być jednak zbyt tłusty, ciężki i lepki, ponieważ wtedy źle wygląda pod makijażem i nie utrzymuje go na długo. Jednak może mieć działanie napinające i liftingujące, warto zwrócić uwagę także na matowienie i wyrównanie kolorytu.

Oczywiście kosmetyki na dzień powinny mieć składniki pielęgnujące i nawilżające. Antyoksydanty, witaminy i nawilżacze – tego nie może w nich zabraknąć. Na dzień możesz także działać przeciwzmarszczkowo, na przykład stosując Age Perfect Odrodzenie Komórek na dzień. Dobierz kosmetyk, który jest idealnie dopasowany do twojej cery.


Na co postawić?

Tu nasuwa się pytanie – na co postawić? Czy raczej na krem na noc, czy bardziej na dzień? Odpowiedź jest bardzo prosta: nie można zrezygnować ani z tego kremu, ani z tego kremu. Oba się uzupełniają i tylko razem zapewniają twojej cerze wszystko, czego może potrzebować na co dzień.

Kosmetyki warto dobrać do rodzaju cery. Najlepiej niech będą z jednej marki i serii, dzięki temu najlepiej się uzupełnią.


 

Dodaj komentarz