uśmiechnięta-kobieta-używa-kremu-do-twarzy

Lekki, nawilżający krem do twarzy – idealny na lato!

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Odpowiednie nawilżenie skóry twarzy jest równie istotne latem jak i zimą. Szczególnie w skrajnej temperaturze trzeba zadbać o wysokiej jakość kosmetyki, która zapobiegną przesuszeniu i podrażnieniu skóry na twarzy.


Krem nawilżający do twarzy – w poszukiwaniu ideału

Skrajne temperatury i ich wahania wpływają na pogorszenie się stanu skóry twarzy. Użycie jakichkolwiek intensywnie działających kremów, tylko pogłębi podrażnienie i nie pomaga w regeneracji skóry twarzy.

Krem nawilżający do twarzy La Roche-Posay Toleriane Sensitive, to delikatny krem o lekkiej konsystencji, który natychmiast wchłania się w skórę.

Jest bezzapachowy i całkowicie antyalergiczny, więc doskonale nadaje się dla z wrażliwą cerą oraz do skóry napiętej, swędzącej, przesuszonej czy zaczerwienionej. Całkowicie bezpiecznie można go zastosować u naszych dzieci – nawet od 3 roku życia.

Sprawdziliśmy działanie kremu na suchej cerze, która była dodatkowo podrażniona przez wysokie temperatury. Krem łagodzi podrażnienie, zmniejsza zaczerwienie i działa kojąco na skórę twarzy.

Nawilżające i ochronne składniki w składzie kremu Toleriane Sensitive

  • Gliceryna – wyczuwalnie nawilża skórę, aż do 48 godzin.
  • Ceramidy – regenerują i chronią barierę skórną przez uszkodzeniem.
  • Witamina B3 – łagodzi podrażnienia i redukuje zaczerwienienia.

Toleriane Sensitive to wyjątkowy krem nawilżający do twarzy, który posiada w swoim składzie wyjątkową substancję – wodę termalną La Roche-Posay.

Wysoka zawartość wody termalnej w Toleriane Sensitive oraz właściwości prebiotyczne, wpływają zbawiennie na jakość i zdrowie naszej cery.  Działa prebiotycznie, zmniejsza nadreaktywność skóry oraz koi i łagodzi podrażnienia.  Ponadto jest bogata w niezbędne dla skóry substancje mineralne – selen oraz wapń.


Czym są prebiotyki i jak działają na skórę?

Wysokiej jakości krem do skóry wrażliwej musi wykazać się dwupłaszczyznowym działaniem. Jednocześnie nawilżać skórę oraz dbać o regenerację bariery lipidowej, który musi być stale odbudowywana. Inaczej nazywana jest mikrobiomem.

Mikroorganizmy są stałymi gośćmi, nie tylko na skórze naszej twarzy. Krem do skóry wrażliwej pomaga zrównoważyć florę bakteryjną i obudować uszkodzoną barierę lipidową.

Prebiotyki zawarte w kremie Toleriane Sensitive działają na odnowę mikroflory na skórze, która naturalnie pokrywa zdrową skórę twarzy. Zrównoważona flora bakteryjna reguluje i przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania skóry oraz przywraca jej naturalny, zdrowy wygląd.


 

Dodaj komentarz