kobieta w bikini

Rodzaje depilacji bikini

Artykuł zaktualizowany 29 września 2023


Depilacja bikini to dla większości kobiet zupełna normalność. Stąd też w salonach depilacji woskiem zabieg ten wykonuje się bardzo często. Istnieje kilka rodzajów depilacji stref intymnych. Czym się one różnią i który wariant wybrać?

W salonach kosmetycznych można spotkać różne nazewnictwo poszczególnych typów depilacji bikini. Bez znajomości niektórych pojęć trudno zorientować się czym są poszczególne nazwy i która opcja będzie dla nas najlepsza. Oto przewodnik po depilacji bikini woskiem w salonach Time for Wax!


Bikini klasyczne, czyli jakie?

Można powiedzieć, że to najbardziej zachowawcza forma depilacji woskiem miejsc intymnych. Włosy usuwane są z pachwin i sięgają do tak zwanej linii majtek. Taki zabieg jest najczęściej wybierany przez osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z woskiem. Metoda ta pozwala oswoić się z wizytami studio i całą procedurą zakładania i ściągania wosku. Bikini klasyczne trafi również do tych kobiet, którym zależy tylko na poprawianiu wyglądu na tyle, aby komfortowo czuć się np. kostiumie kąpielowym.

Bikini french. Co to takiego?

Bikini french, ta enigmatyczna, obcobrzmiąca nazwa to nic innego jak bardziej zaawansowana forma bikini klasycznego. Na czym dokładnie polega? Oprócz pachwin i linii majtek depilowana jest również część wzgórka łonowego. W tym wariancie pomijane są jednak tylne części ciała. Opcja ta dedykowana jest dla nieco odważniejszych osób, które jednak obawiają się całkowitej depilacji. Jeżeli chcesz spróbować tego wariantu, a boisz się bólu, to warto skorzystać z Magic Wax. Jest to specjalna formuła wosku, który zmniejsza uczucie dyskomfortu do minimum. Warto zapytać o to w salonie!

Bikini brazylijskie – prawdziwy hit!

W Time for Wax bikini brazylijskie, zwane czasami bikini hollywood to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów. Mimo że jest to wersja dla odważnych, ponieważ ten zabieg obejmuje całkowitą depilację woskiem, to bardzo wiele osób się to decyduje. Dlaczego? Kobiety uwielbiają uczucie gładkości i komfort, jaki uzyskują po pełnej depilacji. Dodatkowo regularne wizyty w studio sprawiają, że skóra się do nich przyzwyczaja, a depilacja jest szybka i bezproblemowa. Do tego rodzaju zabiegu również poleca się skorzystanie z Magic Wax, ponieważ formuła ta oblepia włoski, przy czym nie przykleja się do skóry. Taka właściwość sprawia, że usuwanie włosów jest dużo mniej niekomfortowe niż przy klasycznej metodzie.

Czym się kierować przy wyborze rodzaju depilacji?

Przede wszystkim weź pod uwagę, to czy wcześniej miałaś do czynienia z depilacją woskiem w salonie kosmetycznym. Jeżeli nie to wybierz bikini klasyczne lub bikini french. Zawsze możesz wrócić na kolejną wizytę po kilku tygodniach i wybrać depilację pełną, czyli bikini hollywood, zwane inaczej brazylijskim. Drugą kwestią są oczywiście osobiste preferencje, jeżeli bardziej podoba Ci się opcja klasyczna, to nie rezygnuj z tego. Depilacja jest dla wszystkich niezależnie od gustu. Dlatego wpadnij do Time for Wax i wybierz z oferty, to co najbardziej do Ciebie pasuje! Można również rozważyć depilację laserową całego ciała w profesjonalnym salonie laseroterapii w Warszawie i innych miastach. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *