depilacja

Długoterminowa skuteczność depilacji laserowej u kobiet

Artykuł zaktualizowany 4 lipca 2023

Każda kobieta pragnie wyglądać atrakcyjnie. Dlatego też ogromną popularnością cieszą się różnego rodzaju zabiegi upiększające, kosmetyczne. Jednym z nich jest depilacja. I choć zabiegi tego typu są znane od lat, wciąż pojawiają się nowe, skuteczniejsze i co równie ważne trwalsze metody na pozbycie się włosów. W poniższym tekście przyjrzymy się bliżej depilacji laserowej, która z roku na rok zdobywa coraz większe uznanie pań.

Dlaczego depilacja laserowa stale zyskuje na popularności?

Usunięcie niechcianego owłosienia z nóg, pach oraz okolic bikini może być dokonane na jeden z kilku sposobów. W kobiecym arsenale znajdują się kremy, depilatory lub wosk. Część pań preferuje samodzielne usuwanie owłosienia, inne oddają się w ręce pań kosmetyczek w salonach urody. Tak czy inaczej, skuteczność wymienionych metod sprawia, że to właśnie depilacja laserowa zyskuje na popularności jako ta, która szczególnie w dłuższym terminie daje najlepsze rezultaty.

Jakie są największe zalety depilacji laserowej?

Co takiego przekonuje coraz więcej kobiet do tej metody usuwania włosków z ciała? Lista argumentów za obejmuje z reguły:
-Trwałość – depilacja laserowa powtórzona kilkukrotnie (6-8) razy jest na tyle skuteczna, iż po pierwszej serii, kolejny zabieg „przypominający” można wykonać raz w roku,
– Bezbolesność – depilacja laserowa jest praktycznie bezbolesna, ponieważ wiązka lasera działa tylko na mieszek włosowy i nie uszkadza otaczającej skóry. Niektóre kobiety mogą odczuwać lekkie pieczenie lub szczypanie, ale są to doznania bez porównania łagodniejsze niż te, których doświadczają przy depilacji woskiem lub mechanicznej.
– Brak podrażnień i wrastających włosków – depilacja laserowa nie wywołuje podrażnień, zaczerwienień skóry, które często towarzyszą innym metodom depilacji. Ponadto, depilacja przy użyciu lasera eliminuje problem wrastających włosków, które mogą być nie tylko nieestetyczne, ale także bolesne.
– Oszczędność czasu i pieniędzy – depilacja laserowa to inwestycja, która zwraca się w dłuższej perspektywie. Pomimo że może się ona wydawać droga, należy na nią spojrzeć w perspektywie wielu miesięcy. Dzięki niej nie musimy się już martwić o codzienne golenie nóg, pach, czy regularne wizyty u kosmetyczki. Finalnie więc depilacja z użyciem lasera odzyskuje nam cenny czas, który można przeznaczyć na coś innego.
– Atrakcyjny wygląd i komfort – nie możemy zapomnieć o głównym celu depilacji. Ma ona sprawić, iż każda kobieta poczuje się atrakcyjna w każdej sytuacji. Komfort braku włosków i gładka skóra są warte tego, aby przekonać się do tej metody.

Jak przebiega zabieg tego typu?

Krok pierwszy to znalezienie sprawdzonego miejsca, w którym wykonamy depilację. W tak ważnej sprawie warto zdać się na renomowane salony np. sieci Depilacja.pl. Co do samego zabiegu depilacji laserowej to jest on prosty i szybki. Przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu poddanym epilacji (najlepiej dzień wcześniej). Następnie specjalista w salonie dobiera odpowiedni rodzaj lasera i jego parametry w zależności od koloru włosów i skóry oraz obszaru depilacji. Wiązka lasera jest kierowana na skórę i emituje impulsy świetlne, które niszczą mieszki włosowe. Zabieg jest wykonywany przy użyciu dyszy chłodzącej lub żelu, które łagodzą ewentualne dolegliwości. Całość trwa od kilku do kilkudziesięciu minut w zależności od wielkości obszaru depilacji. Po zabiegu należy unikać opalania i stosować kremy z filtrem UV. Zabieg można powtarzać co 4-8 tygodni, aż do uzyskania pożądanego efektu.

Czy istnieją przeciwskazania do wykonania depilacji?

Tak, pomimo że depilacja jest zabiegiem, który dotyczy skóry, istnieje lista przeciwskazań, których należy zdecydowanie przestrzegać. Zresztą przez zabiegiem powinniśmy wypełnić stosowaną ankietę. I tak do listy przeciwwskazań zaliczamy m.in.:
– choroby skóry: łuszczyca, egzema, opryszczka,
– choroby nowotworowe lub podejrzenie nowotworu,
– cukrzycę lub zaburzenia hormonalne,
– padaczkę i choroby serca,
– zakrzepicę żylną,
– okres ciąży i karmienie piersią,
– przyjmowanie leków światłoczułych: antybiotyki, sterydy.

Podsumowanie

Dla każdej osoby, której nie dotyczą wyżej wymienione przeciwskazania, depilacja laserowa jest idealnym i długoterminowym rozwiązaniem na niechciane włoski na ciele. Z całą pewnością jej zalety przeważają nad niedogodnościami, chociażby w postaci ceny, na którą należy patrzeć zawsze w długiej perspektywie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *