moczenie stóp w trakcie zabiegu SPA

Jak stworzyć domowe SPA?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Domowe spa to temat, o którym można pisać bardzo wiele. Relaks w domowym zaciszu jest wyjątkowo pożądany, bo w żadnym innym miejscu nie czujemy się tak swobodnie. Dlatego warto zadbać o kwestie, które dodadzą przyjemności z korzystania z prywatnego kącika przyjemności. Fundamentalną kwestią jest jednak wybór rzeczy, które faktycznie chcemy dodać do tego miejsca.

Pomysłów i możliwości jest wiele, a poza samymi kwestiami takimi jak duża i wygodna wanna, sauna czy jacuzzi trzeba pamiętać o kwestiach, które nie przychodzą na myśl jako pierwsze, a mają równie duży wpływ na nasze samopoczucie – na przykład oświetlenie LED lub wybór ogrzewania w danym miejscu.


Maty grzewcze do łazienki

Łazienkowe maty grzewcze to nietypowy sposób na ogrzewanie domowego spa lub łazienki. Wyobraź sobie przyjemne ciepło na podłodze, po której stąpasz nagimi stopami. Maty grzewcze montowane pod płytkami mogą zapewnić Ci właśnie to uczucie. Jest niewiele bardziej nieprzyjemnych rzeczy niż zimna podłoga, a że domowe spa ma zapewnić relaks – zdecydowanie świetnie byłoby o to zadbać. Dodatkowo maty grzewcze można zamontować pod lustrem, co sprawi, że coś takiego jak zaparowane lustro będzie reliktem przeszłości i już nigdy więcej się nie pojawi.

Mata grzewcza na podczerwień Greenie Heat

Produkt od Greenie to niedrogi i bardzo przyjazny dla środowiska generator ciepła. Sposób wytwarzania ciepła jest tutaj zupełnie inny niż w przypadku klasycznego ogrzewania. Technologia ogrzewania podczerwienią oddziałuje bezpośrednio na ludzi i przedmioty, a dopiero po tym na powietrze. Inaczej jest z klasycznymi źródłami takimi jak kaloryfery – te najpierw oddają ciepło do powietrza.

Maty grzewcze możesz zamontować w dowolnym miejscu – pod podłogą, na suficie czy ścianach; to Ty decydujesz o tym, jakie miejsce ma ogrzewać mata grzewcza na podczerwień. Dlatego domowe spa może być prawdziwą ciepłą wyspą wśród reszty pomieszczeń w domu.

Ogrzewanie podczerwienią jest bardzo efektywne i ekonomiczne. Wyniki są tutaj o wiele lepsze niż w innych systemach grzewczych. Na przykład ogrzewanie gazem lub węglem to około 50% utraconej wygenerowanej energii (transport jej do grzejników). W tym momencie mata grzejna Greenie osiąga wynik 99% konwersji ciepła. Nowoczesna technologia pozwala też sterować temperaturą generowaną przez maty oraz uruchamiać system wyłącznie wtedy, gdy chcemy na przykład zrelaksować się w domowym spa.

mata grzewcza na podczerwień


Lustrzany panel grzewczy

Urządzeniem, które jest podobne technologicznie, ale nieco inne pod względem wykorzystania, jest lustrzany panel grzewczy. Tak jak i w przypadku mat grzewczych generuje on ciepło za pomocą podczerwieni, jednak montowany jest na powierzchni, a nie pod płytkami czy ścianą. Poza tym jego wygląd może wskazywać na to, że to zwykłe lustro – panel grzewczy może spełniać również rolę lustra. Dlatego zamiast wydawać pieniądze na osobne produkty takie jak lustro i źródło ciepła, można zapewnić obie te kwestie naraz.

Lustrzany panel grzewczy Greenie

Panel grzewczy na podczerwień w formie lustra to doskonały wybór do każdego domowego spa lub łazienki. Jego wielkość (60x90cm) zapewni odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach o powierzchni nie większej niż 15m2. Forma lustra pozwoli przejrzeć się w nim nawet po gorącej kąpieli – dzięki temu, że lustro się nagrzewa, nie pojawi się na niej ślad pary wodnej.

lustrzany panel grzewczy


Akcesoria i dekoracje do łazienki

Po tym jak zapewnimy odpowiednią temperaturę w łazience, możemy zadbać o odpowiednie dodatki i akcesoria. Tych jest wiele: stojaki, uchwyty, dozowniki, koszyki i wiele więcej. Jednak przy codziennym użyciu łazienki przyda nam się też wiele innych rzeczy. Należą do nich na przykład lampy LED oraz lustra. Te pierwsze są ważne ze względu na odpowiednie oświetlenie, które zrelaksuje nas i oświetli najważniejsze miejsca.

Lampa MAKEUP LED 9504 Nowodvorski Lighting

Wyprodukowana przez polską markę Nowodvorski łazienkowa lampka LED to połączenie oświetlenia z lustrem. Eleganckie i niewielkie lustro stanowi doskonały dodatek w każdego rodzaju łazience. Lusterko łazienkowe jest zamontowane na stylowej i prostej podstawce, która jednocześnie pozwoli na wygodne ustawienie produktu podczas nakładania makijażu. Diody ledowe zawarte w oprawie generują maksymalnie 11 watów, a dzięki klasie szczelności na poziomie IP44, lampka LED może być używana bez problemów w wilgotnych pomieszczeniach.

Lampa MAKEUP LED 9504 Nowodvorski Lighting

Jakie są Wasze sposoby na relaks w domowym zaciszu?


 

Dodaj komentarz