usmiech

Piękny uśmiech po krakowsku

Artykuł zaktualizowany 1 grudnia 2022

Czy Smok Wawelski chodził do dentysty? Nie wiadomo. Natomiast wiadomo, gdzie w Krakowie szukać dobrego gabinetu stomatologicznego. Stan uzębienia ma wpływ na cały organizm człowieka. Dlatego regularne wizyty u dentysty są nieodzowne, by zachować nie tylko piękny uśmiech, ale także cieszyć się dobrym zdrowiem. Pacjenci mogą liczyć na kompleksowe leczenie, w dodatku całkowicie bezbolesne. 

1. Stomatologia zachowawcza

2. Bez bólu i z mikroskopem

3. Profesjonalne podejście do pacjenta

Stomatologia zachowawcza

Próchnica jest chorobą, z powodu której pacjenci najczęściej odwiedzają gabinety stomatologiczne. Wizyty kontrolne powinny odbywać się raz na pół roku, a przynajmniej raz na rok. W jej trakcie stomatolog kraków sprawdzi w jakim stanie są zęby pacjenta, czy powstały w nich ubytki i czy jest potrzeba leczenia. Jeśli tak, oczyści je i zastosuje nowoczesne wypełnienia. Dentysta wymieni także stare plomby na nowe. W ostatnich latach jakość materiałów stosowanych do wypełniania ubytków bardzo się polepszyła. Obecnie dostępne są dużo trwalsze i trudno odróżnić je od naturalnego szkliwa. Dlatego wykorzystuje się je również do rekonstrukcji ułamanych zębów. Pacjent pozbędzie się także kamienia nazębnego, oraz skorzysta z zabiegu lakierowania lub lakowania przeciwpróchniczego. Najlepszy stomatolog to taki, który potrafi zapewnić profesjonalną opiekę, na każdym etapie leczenia .

Mikroskopowe leczenie kanałowe

Czasy, w których samo określenie „gabinet stomatologiczny” wywoływało lęk przed bólem, minęły bezpowrotnie. Teraz najlepsze krakowskie centra dentystyczne zapewniają całkowicie bezbolesne leczenie. Do zabiegów, których najbardziej obawiają się pacjenci, należy usunięcie zęba i leczenie kanałowe. W każdym przypadku stosowane jest znieczulenie miejscowe. Warto wybrać takie centrum stomatologii, w którym do leczenia kanałowego stosowany jest mikroskop i narzędzia mikrochirurgiczne. Pozwala to na dokładniejsze oczyszczenie kanałów z martwej miazgi zębowej oraz skuteczniejsze ich wypełnienie. Metody leczenia z użyciem nowoczesnych technologii sprawiają, że nie pojawią się żadne powikłania, a sam zabieg może ograniczyć się do jednej wizyty.

Profesjonalne podejście do pacjenta

W każdy dobry gabinet dentystyczny zatrudnia najlepszych specjalistów. Liczy się w nim profesjonalizm, oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta. Wizyty przebiegają w miłej atmosferze i stosowany jest nowoczesny sprzęt, co jest szczególnie ważne dla osób, które boją się stomatologa. Przed rozpoczęciem leczenia niezbędna jest fachowa konsultacja. Zakres usług, które oferują najlepsi krakowscy lekarze stale się poszerza. Na szczególną uwagę zasługuje stomatologia estetyczna. Jest to droga do wymarzonego uśmiechu, pozbycia się przebarwień i braków zębowych a tym samym, zyskania pewności siebie. Pacjenci mają możliwość zobaczenia swojego uzębienia na ekranie komputera w technologii 3D. Innymi gałęziami stomatologii są implantologia i ortodoncja. Implanty są alternatywą dla protez ruchomych. Natomiast usunięcie wad zgryzu można obecnie prowadzić u osób w każdym wieku. Specjalista zaproponuje pacjentowi aparat korekcyjny stały, lub ruchomy, który należy nosić przez kilkanaście godzin na dobę. Ma on tę zaletę, że przy jego stosowaniu, higiena jamy ustnej staje się łatwiejsza.

Leczenie zębów jest także bardzo ważne w przypadku najmłodszych pacjentów. Zdrowe zęby mleczne, to późniejszy brak problemów z uzębieniem stałym. Jako działanie profilaktyczne stosowana jest fluoryzacja, lekarz uczy także dziecko jak dbać o higienę jamy ustnej. W razie potrzeby dzieci otrzymują kolorowe plomby a w każdym przypadku nagrodę za dzielność.

Dodaj komentarz