mleczko micelarne

Mleczko micelarne, żel czy tonik – co wybrać do demakijażu?

Artykuł zaktualizowany 16 lipca 2020


Mleczko micelarne, żel czy tonik to nie kwestia wyboru. To kosmetyki, które są niezbędne na poszczególnych etapach demakijażu. Wieczorne, dokładne usunięcie makijażu i perfekcyjne oczyszczenie skóry twarzy sprawi, że rano będziesz wyglądać świeżo i promiennie. Sprawdź, jakich kosmetyków użyć do perfekcyjnego demakijażu.


Mleczko micelarne, czyli demakijaż oczu

Wieczorny rytuał oczyszczania twarzy z resztek makijażu i zanieczyszczeń, które nazbierały się na jej powierzchni przez cały dzień, należy rozpocząć od oczu. Mleczko micelarne do demakijażu zawiera niewielkie cząsteczki zwane micelami. To one jak magnes przyciągają resztki cieni do powiek, tuszu do rzęs czy konturówek, oczyszczając dokładnie okolice oczu. Receptura kosmetyku sprawia, że skóra wokół oczu jest od razu doskonale nawilżona, bo mleczko micelarne ma skład oparty na bogatej bazie tłuszczowej.

Mleczko micelarne do twarzy poradzi sobie także z pudrem, różem, a nawet brokatem

Makijaż to nie tylko wspaniale podkreślone oczy. To także warstwy podkładu i korektorów ukrywających niedoskonałości skóry. To matujący puder, który skrywa nadmierne błyszczenie skóry, oraz brązery, rozjaśniacze i róże, wspaniale nadające wyrazistość każdej twarzy. Mleczko micelarne dokładnie rozprawi się z pozostałościami każdego kosmetyku, a przy okazji skutecznie nawilży skórę. Oczyszczając twarz, należy zwrócić uwagę na miejsca trudno dostępne, takie jak okolice nosa, by w nich nie pozostawić żadnych zanieczyszczeń. Nadmiar mleczka usuwa się z twarzy za pomocą suchych płatków kosmetycznych.

Peeling, żel myjący i tonik

Ważnym elementem oczyszczania twarzy jest peeling. Stosuje się go w zależności od rodzaju cery – nie częściej niż dwa razy w tygodniu w przypadku skóry tłustej oraz nawet raz na dwa tygodnie przy skórze suchej lub wrażliwej. Następnie twarz należy umyć żelem myjącym, który również musi być dobrany do typu skóry. Żel nakładamy na twarz palcami i lekko kolistymi ruchami rozprowadzamy po twarzy, jednocześnie myjąc ją. Na koniec kosmetyk należy dokładnie spłukać.

Gdy już zastosowałaś mleczko micelarne, peeling i żel myjący, przyszła pora na tonik. To preparat kosmetyczny, który ma za zadanie przywrócić skórze naturalne pH oraz nadać jej świeżość. Buzię przemywamy tonikiem za pomocą płatków kosmetycznych i nie zmywamy go z twarzy, tylko czekamy moment, aż zostanie wchłonięty.

Nie tylko mleczko micelarne ma nawilżać

Choć zastosowałaś mleczko micelarne do usunięcia makijażu i ono nieco nawilżyło Twoją buzię, musisz i tak nałożyć na skórę krem nawilżający. To on bowiem zatrzyma wodę w skórze i sprawi, że będzie ona wyglądała świeżo i promiennie.

Dodaj komentarz