Metody przedłużania włosów

Artykuł zaktualizowany 4 kwietnia 2023

Piękne, długie i mocne włosy to marzenie każdej kobiety. Natura jednak nie obdarowywuje wszystkich sprawiedliwie i podczas gdy jedne kobiety mogą poszczycić się bujną fryzurą, inne muszą pogodzić się z tym, że nie zostały obdarzone tak gęstymi, zdrowymi, grubymi włosami. Tym drugim kobietom na ratunek przychodzi fryzjer i możliwości jakie niosą za sobą doczepiane włosy. Doczepiane włosy nie tylko pozwalają na wydłużenie kosmyków, ale również w widoczny sposób je zagęszczają. Istnieje kilka sposobów przedłużania włosów.

Do najpopularniejszych metod należą:

  • metoda tape on – metoda kanapkowa,
  • metoda invisible tape on – metoda niewidzialnych kanapek,
  • metoda na microringi,
  • metoda na nanoringi,
  • metoda na keratynę
  • oraz metoda clip in/clip on.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową

Przegląd metod przedłużania włosów zaczniemy od metody kanapkowej, której system zagęszczania włosów polega na umiejętnym połączeniu naturalnych pasm włosów z doczepianymi, które umieszczone są na cienkiej silikonowej taśmie. Taśma ta jest mocowana przy linii włosów, co sprawia, że nie jest ona widoczna. Takie włosy możemy znaleźć w sklepie https://besthair.pl. Do wyboru mamy włosy o długościach:

  • 40 cm
  • 50 cm
  • 60 cm

W przypadku metody niewidzialnych kanapek system przedłużania włosów jest taki sam. Taśma za pomocą której doczepione zostają włosy jest elastyczna i świetnie dopasowuje się do głowy. Jednocześnie jest ona niewidoczna gołym okiem, a włosy wyglądają jakby naturalnie wyrastały z głowy.

Przedłużanie włosów metodą na microringi

Metoda przedłużania i zagęszczania włosów za pomocą microringów polega na połączeniu cienkich pasm włosów naturalnych z doczepami za pomocą malutkich obręczy – microringów. Są one wykonane z aluminium, miedzi lub brązu. Kolor microringów można dobrać do koloru swoich naturalnych włosów, co sprawi, że nie będą one zauważalne.

W przypadku nanoringów proces przełużania/ zagęszczania włosów przebiega w taki sam sposób. Te malutkie tuleje, podobnie jak microringi, zrobione są z metalu, jednak ich rozmiar jest o wiele mniejszy. Ich niewielkie wymiary mają pozytywny wpływ na proces przedłużania włosów, są one bowiem lżejsze, co dobrze wpływa na kondycję włosów naturalnych oraz praktycznie niezauważalne.

Przedłużanie włosów metodą keratynową

Jedną z najpopularniejszych metod przedłużania i zagęszczania włosów jest metoda keratynowa. Jest to sposób połączenia włosa naturalnego z doczepianym przy użyciu wysokiej temperatury. Przy tej metodzie przedłużania doczep posiada keratynową końcówkę, która po podgrzaniu roztapia się i spaja z naturalnymi pasemkami. W przypadku tej metody fakt doczepienia włosów pozostaje praktycznie niezauważalny, jednak polecana jest ona głównie osobom, których naturalne włosy są zdrowe i nieskłonne do wypadania.

Przedłużanie włosów metodą Clip In/Clip On

Ostatnią z omawianych metod osiągnięcia dłuższych i gęstszych włosów jest metoda Clip In/Clip On. Nie jest to metoda trwałego przedłużania/ zagęszczania włosów. Doczepy mocuje się za pomocą klipsów, w wybranych przez nas miejscach. Należy pamiętać o usunięciu ich przed pójściem spać. Aby fryzura wyglądała w pełni profesjonalnie należy skorzystać z pomocy fryzjera, który odpowiednio przypnie dopinane pasma.

Mnogość metod przedłużania i zagęszczania włosów gwarantuje, że każda kobieta chcąca skorzystać z tego rodzaju zabiegu znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. W zależności od indywidualnych potrzeb, rodzaju problemu i przewidywanego okresu noszenia doczepów dobry fryzjer, czy też osoba zajmująca się dystrybucją włosów doczepianych pomogą dobrać właściwą metodę do osiągnięcia pięknych i bujnych włosów.

Dodaj komentarz