rozczesywanie wlosow

Jak ułatwić rozczesywanie włosów?

Artykuł zaktualizowany 27 stycznia 2022


Długie włosy pięknie się prezentują, jednak czasami sprawiają właścicielkom sporo problemów i wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli Twoje klientki również skarżą się na rozczesywanie włosów, koniecznie podziel się z nimi wskazówkami, które zaprezentujemy w poniższym tekście.


Szczotka, ułatwiająca rozczesywanie

Na przebieg rozczesywania włosów bez wątpienia ogromny wpływ ma wybór odpowiedniej szczotki. Na szczególną uwagę zasługują tutaj produkty Olivia Garden Fingerbrush Combo. Na stronie internetowej znajdziesz je w promocyjnych cenach, różnych rozmiarach i kolorach: https://fryzart.pl/pol_m_Szczotki-Olivia-Garden-453.html. Wykonane są z mieszanki włosia dzika i nylonowego, dzięki czemu rozczesywanie włosów będzie bezbolesne, a kosmyki pięknie wygładzone i lśniące. Co więcej, można dzięki nim również zadbać o skórę głowy, którą szczotka delikatnie masuje podczas czesania.

Odpowiednie odżywki

Komfort rozczesywania włosów można podnieść również poprzez zastosowanie odpowiednich preparatów. Po umyciu włosów, kiedy są one najbardziej poplątane, warto wetrzeć w nie olejek albo rozpylić odżywkę, które ułatwią rozczesywanie. Tego typu produkty zmiękczają i wygładzają włosy, dzięki czemu nie tworzą się na nich kłopotliwe kołtuny, a rozczesywanie nie wymaga szarpania szczotką lub grzebieniem ani rozplątywania poszczególnych pasm ręcznie. Do wyjątkowo plączących i puszących się włosów przeznaczone są także specjalne szampony, które możesz polecić klientkom, którym nie pomagają ani dobra szczotka, ani standardowe kosmetyki.

Pamiętaj o technice

Podczas rozczesywania włosów warto pamiętać jeszcze o kilku kwestiach. Przed umyciem ich, można przeczesać włosy, aby nie poplątać drobnych kołtunów, które pojawiły się w nich w ciągu dnia lub podczas snu. Gdy jednak kołtuny już powstaną, należy zająć się nimi na samym początku rozczesywania. Zawsze przypominaj klientkom, aby najpierw skupiały się na końcówkach włosów, a czesanie na całej ich długości pozostawiały na koniec, gdy pasma będą już mniej splątane. W ten sposób zminimalizują ryzyko uszkodzenia włosów.

Rozczesywanie włosów może przebiegać sprawnie, jeśli zostaną użyte do niego odpowiednie produkty i zastosowana prawidłowa technika. Jeśli Twoje klientki mają z nim problemy, na dobry początek poleć im jedną ze szczotek Olivia Garden Fingerbrush Combo, które dostępne są w sklepie internetowym. W połączeniu z odżywką i odrobiną cierpliwości znacząco zwiększą komfort rozczesywania długich włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *